Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosluğu’nda fotoğraf sergisi

Tarafından   07/12/2017

Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosluğu’nda fotoğraf sergisi

Anadolu Ajansı foto muhabirlerinin, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde çektiği fotoğraflardan oluşan sergi, Almanya’nın Frankfurt kentinde açıldı

FRANKFURT (AA) – Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosluğu’nda, Anadolu Ajansı’nın (AA) 15 Temmuz darbe girişimi konulu fotoğraflarından oluşan “15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi” başlıklı fotoğraf sergisi açıldı.

Başarısız darbe girişiminin birinci yılı vesilesiyle açılan fotoğraf sergisine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Sergiyle ilgili konsolosluk binasında basın toplantısı düzenleyen Başkonsolos Burak Karartı, hain darbe girişiminde yaşananları belgeleyen 15 fotoğrafın pazartesi günü itibarıyla konsolosluk binasında sergilenmeye başlandığını belirterek, fotoğrafların darbe gecesi olanları açık bir şekilde yansıttığını ifade etti.

Fotoğraf sergisi dışında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla başkonsolosluk tarafından Frankfurt Türk Kültür Merkezi’nde bir anma programı düzenleneceğini ve Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Frankfurt Merkez Camisi’nde de 14 Temmuz’da cuma namazı öncesinde 15 Temmuz şehitleri için Mevlid-i Şerif programı yapılacağını aktaran Karartı, etkinliklerin tüm vatandaşlara açık olduğunu bildirdi.

15 Temmuz darbe girişiminde altı çizilmesi gereken üç önemli olgu bulunduğunu kaydeden Karartı, bunların din kisvesi altında gizli suç faaliyetleri yürütülmesi, doğrudan halka silah doğrultulması ve buna karşın toplumun darbe girişimine karşı sivil bir direniş ortaya koyabilmesi olduğunu vurguladı.

Karartı, darbe teşebbüsünün toplum üzerinde önemli bir etki bıraktığına işaret ederek, “Darbe sonrası dönem içerisindeyiz ve bir OHAL uygulaması var. Bu OHAL çerçevesinde uygulanan tedbirlerden dolayı zaman zaman içeride ve dışarıda eleştirilere maruz kalıyor ülkemiz. Ama bence bu konuda eleştiri yapanlar bir şeyi göremiyorlar. Tehdidin büyüklüğünü anlayamıyorlar. Alınan tedbirleri tehdidin büyüklüğüyle orantılı şekilde değerlendirmek lazım.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir