New York Başkonsolosluğu Referandum için Oy Verme İşlemi Duyurusu

Tarafından   02/17/2017

New York Başkonsolosluğu, Anayasa Değişikliği referandum oylaması hakında bilgilendirmekamacıyla bölgesindeki vatandaşların oy kullanımı ile ilgili bir duyuru yayınladı.New York Başkonsoloslu Anayasa Değişikliği referandum sonuçları ne zaman açıklananacak ?

New York Başkonsolosluğu’nun duyurusu şöyle:

Anayasa Değişikliği Halk oylamasının ülkemizde 16 Nisan 2017 tarihinde yapılmasının kararlaştırılması üzerine, yurt dışı temsilciliklerimizde oy verme işlemi 27 Mart Pazartesi günü başlayıp, 9 Nisan Pazar günü bitecektir. Gümrük kapılarında ise 27 Mart Pazartesi günü başlayıp 16 Nisan Pazar günü sona erecektir.

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı olmak koşuluyla vatandaşlarımız bağlı bulundukları temsilciliklerde ya da oy verme günlerinde diğer temsilciliklerde kurulan sandıklarda veya gümrük kapılarında oy kullanabileceklerdir. Yurtdışındaki tüm temsilciliklerimizde oy verme saatleri 09:00-21:00 olarak düzenlenmiştir. Her Temsilciliğimizde hangi günlerde oy verilebileceği Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenecek ve oy verme tarihleri ayrıca duyurulacaktır.

New York Başkonsolosluğu Referandum için Oy Verme İşlemi Duyurusu” da bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir