Londra’da Yeni KKTC kimlik Kartları Dağıtılmaya Başlandı

Tarafından   08/15/2017

Londra’da Yeni KKTC kimlik Kartları Dağıtılmaya Başlandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, İngiltere KKTC Londra temsilciliğinde de 7 Ağustos 2017 itibari ile kimlik müracaatı alınabileceğini duyurdu.

Konu hakkında İçişleri Bakanı Kutlu Evren’in yaptığı açıklamada, yurt içinde ve yurt dışında olan tüm vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak adına çalışmalar yaptıklarını ve bu projeleri kademe kademe hayata geçirdiklerini belirtti ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu’nda e-kimlik kartı başvuru alma cihazlarının hizmete konulmasının ardından Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türklerinde hizmet alabilmelerini sağlamak adına, KKTC Londra Temsilciliğinde de çalışmalar tamamlanmıştır. İngiltere’de yaşayan vatandaşlarımızın 7 Ağustos 2017 tarihinden itibaren Londra Temsilciliğimize başvurmak suretiyle e-kimlik kartı almaları mümkün olacaktır. İngiltere’de yaşayan tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Bakan Evren, İzmir, Mersin, Berlin, Abu Dhabi, Bakü, Brüksel ve Roma’daki konsolosluk ve dış temsilciliklerdeki çalışmalara da başlanmış olup kısa süre sonra buralardan da e-kimlik kartı başvurularının alınabileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir