Karlsruhe Türk Başkonsolosluğu Nüfus Randevu Alma

Tarafından   06/23/2017

Karlsruhe Türk Başkonsolosluğu Nüfus Randevu Alma ; Türk Vatandaşları ; Almanya TC Karlsruhe Başkonsolosluğu Nüfus Randevu alma sayfasıdan yeni kimlik kartı başvurusu için randevu alarak başvuruda bulunulması gerekiyor. Yeni kimlik kartı başvuruları 15 yaş ve üzeri Türk vatandaşları tarafından şahsen yapılması gerekiyor.

Almanya Köln Türk Başkonsolosluğu Yeni Kimlik Kartı Randevu alırken pasaport işlemlerinde olduğu gibi ayrı ayrı yapılması gerekiyor.Yeni kimlik kartı ,pasaportlarda olduğu gibi Türkiye’de basımı yapılıyor. Dolayısıyla yeni kimlik kartı için konsolosluğa müracaat ettikten sonra 15 yada 30 gün içinde (yoğunluğa göre teslim işlemi uzayabilir) başvuru yapılan konsolosluğa yeni kimlik kartlarınız gönderilecektir. Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın yeni kimlik kartları adreslerine gönderilirken, yurtdışında yaşayan kişilerin kimlik kartları konsolosluklarda teslim edilecektir.

Yeni T.C. Kimlik Kartı İçin Gerekli Belgeler

Nüfus cüzdanı, pasaport vb kimlik beyan edilebilecek belgeler
Biyometrik fotoğraf
Kimlik kartı Bedeli ve Harç

YENİ KİMLİK KARTI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ayrınıtılı Bilgi için Konsolosluk Çağrı Merkezi 7 gün 24 saat +49 30 30 807090

15 yaşını tamamlamayanların başvurularını kimler yapar?

Biyometrik verisi alınmayacak çocukların kimlik kartları; ana, baba ya da vasileri, bunların bulunmaması hâlinde büyük ana, büyük baba veya ergin kardeşleri ya da çocukları yanlarında bulunduranlar veya vekâletname ibraz eden kişiler tarafından teslim alınır. Evlilik birliğinin mahkeme kararı ile son bulması hâlinde çocukların kimlik kartı veli, vasi veya Kanunun 17 nci maddesinde bildirimle yükümlü kılınan kişilere teslim edilir.

15 yaşını tamamlayanlarınkini kimler yapar?

On beş yaşını tamamlayanların şahsen başvurması gerekmektedir.

Almanya Karlsruhe Başkonsolosluğunda yapılan diğer işlemler;

Nüfus Cüzdanı Yenileme/Değiştirme Başvurusu (Yıpranma veya kimlik bilgilerindeki değişiklik nedeniyle)
Nüfus Cüzdanı Yenileme Başvurusu (T.C. kimlik numarası olmadığı için)
Kaybından Dolayı Yeni Nüfus Cüzdanı Başvurusu
Nüfus Kayıt Örneği Başvurusu
Adres Beyanı Başvurusu

Adres beyanı işlemleri haricinde diğer işlemler için konsolosluktan randevu aldıktan sonra şahsen başvuru yapılması gerekmektedir. Adres beyanı işlemleri için posta yoluyla başvuru yapılabilir.

Geçerlilik süresi dolmadan kimlik kartı alınabilir mi?

Geçerlilik süresi dolmadan gerekçesi belirtilmek kaydıyla, yeniden başvuruda bulunarak ücreti karşılığında yeni kimlik kartı alınabilir. Bu durumda eski kimlik kartı iptal edilir.

Kimlik kartının kaybedilmesi halinde ne yapılır?

Kimlik kartının kaybedilmesi veya çalınması durumunda çağrı merkezi veya nüfus müdürlüğüne bildirilmesi gerekmektedir. Kayıp ve çalıntı bildirimi yapıldıktan sonra kimlik kartı iptal edilecektir.

Telefon
+49 2233 97 41 80

Faks
+49 2233 75 572

e-Posta
konsulat.koeln@mfa.gov.tr

Adres
Luxemburger Str. 285 50354 Hürth Deutschland

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir