Fransa Paris Başkonsolosluğu Nüfus Randevu Alma

Tarafından   02/20/2017

Fransa Paris Türk Başkonsolosluğu Nüfus Randevu. Fransa Paris Türk Başkonsolosluğu Yeni Kimlik Kartı Randevu. Fransa Paris Türk Başkonsolosluğu Doğum işlemleri Randevu, Fransa Paris Başkonsolosluğu Nüfus işlemleri Randevu, Fransa Paris Başkonsolosluğu Evlilik işlemleri Randevu, Fransa Paris Başkonsolosluğu Pasaport işlemleri Randevu, Fransa Paris Türk Başkonsolosluğu Askerlik işlemleri Randevu, Fransa Paris Başkonsolosluğu Noter işlemleri Randevu, Fransa Paris Türk Başkonsolosluğu Vatandaşlık işlemleri Randevu, Fransa Paris Türk Başkonsolosluğu Ölüm Tescili Randevu, Fransa Paris Türk Başkonsolosluğu Adli sicil belgesi Randevu , Fransa Paris Türk Başkonsolosluğu

Fransa Paris Konsolosluğu Yeni Kimlik Kartı Randevu

Fransa’da yaşayan Türk vatandaşları 2017’de başlayan Yeni T.C. Kimlik Kartı çıkarma işlemleri, Eski nüfus cüzdanını değiştirme işlemlerini konsoloslukta yapabilmektedir.

Başvuru sonunda kişilere PIN zarfında bulunan 6 haneli şifre verilecek. Bu şifre, banka kartlarında olduğu gibi bazı işlemlerde kimlik doğrulama amacıyla kullanılacak. PIN kodu, kimlik kartı teslim edilinceye kadar aktive olmayacak. PIN kodu ilçe nüfus müdürlüklerinde bulunan kioskları kullanarak değiştirebilecek.

YENİ KİMLİK KONSOLOSLUK RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ.

Fransa Paris Konsolosluğunda yapılabilen işlemler;

Nüfus Cüzdanı Yenileme/Değiştirme Başvurusu (Yıpranma veya kimlik bilgilerindeki değişiklik nedeniyle)
Nüfus Cüzdanı Yenileme Başvurusu (T.C. kimlik numarası olmadığı için)
Kaybından Dolayı Yeni Nüfus Cüzdanı Başvurusu
Nüfus Kayıt Örneği Başvurusu
Adres Beyanı Başvurusu

Adres beyanı işlemleri haricinde diğer işlemler için konsolosluktan randevu aldıktan sonra şahsen başvuru yapılması gerekmektedir. Adres beyanı işlemleri için posta yoluyla başvuru yapılabilir.

Geçerlilik süresi dolmadan kimlik kartı alınabilir mi?

Geçerlilik süresi dolmadan yeni kimlik kartı düzenlenmesi ancak kart veya yonga üzerinde yer alan bilgilerden herhangi birinin değişmesi, kart üzerinde tahrifat, kırılma, elektronik bilgi okumayı engelleyen bir durum olması, kimlik kartı ile elektronik olarak kimlik doğrulama yapılamaması, kimlik kartının kaybedilmesi veya periyodik güvenlik değerlendirmeleri sonucunda kimlik kartının kullanılmasına engel teşkil edecek bir zaafiyetin tespit edilmesi gibi haklı bir nedenle mümkündür.

Yeni T.C. Kimlik İçin Gerekli Belgeler

Nüfus cüzdanı, pasaport vb kimlik beyan edilebilecek belgeler
Biyometrik fotoğraf
2017 yılı için Kimlik Bedeli

Yeni kimlikler için konsolosluğa müracaat ettikten sonra yaklaşık 15 yada 20 gün içinde aynı konsolosluğa kimlik kartlarınız gönderilecektir. Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın yeni kimlik kartları adreslerine gönderilirken, yurtdışında yaşayan kişilerin kimlik kartları konsolosluklarda teslim edilecektir.
Konsolosluk Çağrı Merkezi 7 gün 24 saat

01 80 14 63 35
Telefon:

014712- 3030
Faks:

+ 33 1 47 12 30 50
E-posta:

consulat.paris@mfa.gov.tr
Başkonsolosluk Posta adresi:
44 rue de Sevres 92100 Boulogne – Billancourt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir