Fransa Bordo Türk Başkonsolosluğu Nüfus Randevu

Tarafından   03/20/2017

Fransa Bordo Türk Başkonsolosluğu Nüfus Randevu. Fransa Bordo Türk Başkonsolosluğu Yeni Kimlik Kartı Randevu. Fransa Bordo Türk Başkonsolosluğu Doğum işlemleri Randevu, Fransa Bordo Başkonsolosluğu Nüfus işlemleri Randevu, Fransa Bordo Başkonsolosluğu Evlilik işlemleri Randevu, Fransa Bordo Başkonsolosluğu Pasaport işlemleri Randevu, Fransa Bordo Türk Başkonsolosluğu Askerlik işlemleri Randevu, Fransa Bordo Başkonsolosluğu Noter işlemleri Randevu, Fransa Bordo Türk Başkonsolosluğu Vatandaşlık işlemleri Randevu, Fransa Bordo Türk Başkonsolosluğu Ölüm Tescili Randevu, Fransa Bordo Türk Başkonsolosluğu Adli sicil belgesi Randevu , Fransa Bordo Türk Başkonsolosluğu

Fransa Bordo Konsolosluğu Yeni Kimlik Kartı Randevu

Fransa’da yaşayan Türk vatandaşları bu yıl başlayan Yeni T.C. Kimlik Kartı çıkarma işlemleri, Eski nüfus cüzdanını değiştirme başvurusu için kendilerine en yakın konsolosluktan randevu almarı gerekiyor..

Kimlik kartı almak için 15 yaşından büyüklerin yurt içinde ilçe nüfus müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklere şahsen başvuru yapması gerekiyor. Bunun için en yakın müdürlüğe müracaat edilebileceği gibi, herhangi bir müdürlüğe de başvurulabilecek.

YENİ TC KİMLİK KONSOLOSLUK RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ.

Fransa Bordo Konsolosluğunda yapılabilen nüfus işlemleri;

Nüfus Cüzdanı Yenileme/Değiştirme Başvurusu (Yıpranma veya kimlik bilgilerindeki değişiklik nedeniyle)
Nüfus Cüzdanı Yenileme Başvurusu (T.C. kimlik numarası olmadığı için)
Kaybından Dolayı Yeni Nüfus Cüzdanı Başvurusu
Nüfus Kayıt Örneği Başvurusu
Adres Beyanı Başvurusu

Adres beyanı işlemleri haricinde diğer işlemler için konsolosluktan randevu aldıktan sonra şahsen başvuru yapılması gerekmektedir. Adres beyanı işlemleri için posta yoluyla başvuru yapılabilir.

Yeni T.C. Kimlik İçin Gerekli Belgeler

Nüfus cüzdanı, pasaport vb kimlik beyan edilebilecek belgeler
Biyometrik fotoğraf
2017 yılı için Kimlik Bedeli

Yeni kimlikler için konsolosluğa müracaat ettikten sonra yaklaşık 15 yada 20 gün içinde aynı konsolosluğa kimlik kartlarınız gönderilecektir. Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın yeni kimlik kartları adreslerine gönderilirken, yurtdışında yaşayan kişilerin kimlik kartları konsolosluklarda teslim edilecektir.
Konsolosluk Çağrı Merkezi 7 gün 24 saat

01 80 14 63 35
Telefon:

00 33 (0) 5 57 99 77 20
Faks:

00 33 (0) 5 56 48 27 34
E-posta:

consulat.bordeaux@mfa.gov.tr
Başkonsolosluk Posta adresi:
29, Allées de Chartres 33000 Bordeaux

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir