Endonezya’nın Türk Vatandaşlarına Sağladığı Vize Muafiyeti 2017

Tarafından   08/18/2017

Endonezya’nın Türk Vatandaşlarına Sağladığı Vize Muafiyeti 2017.Türk pasaportu için Endonezya vizesi almak zorunlu mu? Endonezya vizesi nasıl alınır?

Endonezya’nın hususi ve umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımıza turizm amaçlı seyahatlerinde tek taraflı olarak 30 (otuz) günlük vize muafiyeti, en az altı ay geçerli pasaporta sahip olunması, geri dönüş bileti bulunması, ayrıca vatandaşlarımızın yasaklılar listesine alınmadığı durumlarda geçerli olacaktır.

Endoneya’nın Türk vatandaşlarına sınırda vize ita etmesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, Endonezya’nın umuma mahsus pasaport hamili olan vatandaşlara, 25 ABD Doları karşılığında, 30 gün ikamet süreli tek giriş vizesini sınır kapılarında 11 Mayıs 2010 tarihinde vermeye başladığı bildirilmektedir.

Ayrıca vatandaşlarımızın Endonezya’ya sınır kapılarında aldıkları vizenin geçerlilik süresinin bitiminde, bir kereye mahsus olmak üzere, 30 günlük bir süre için vizelerini uzatma imkanının olduğu 30 günü aşacak süreler için Endonezya’ ya gitmek isteyen vatandaşların ise, Endonezya’nın diplomatik ve konsolosluk temsilciliklerinden amacına uygun (30 günlük bir süreyi aşan öğrenim, çalışma, aile birleşimi, vs) vize müracaatında bulunmaları gerektiği ifade edilmektedir.
Türkiye’ye turistik veya ticari amaçlarla ziyarette bulunmak isteyen Endonezya vatandaşlarına sınır kapılarında vize verilmesi için gerekli çalışmalar başlatıldığı, anılan ülke vatandaşlarına sınır kapılarımızda vize ita etmeye yönelik uygulamanın başlama tarihi konusunda ayrıca bilgi sunulacağı belirtilmiştir.
Bilgilerinize sunarız.

Endonezya’ya Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine

Endonezya’da aktif volkanların bulunması sebebiyle yanardağ patlaması, deprem ve tsunami felaketleri yaşanabilmektedir. Yanardağ patlaması sebebiyle ülkedeki başlıca havalimanları hava trafiğine kapatılabilmektedir. Ayrıca, ülkede büyük çaplı arazi yangınlarının yaydığı duman sıkıntısı günlük hayatı etkileyecek boyutlara ulaşabilmektedir. Endonezya’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın güncel yerel hava durumuna ilişkin bilgileri edinmeleri tavsiye olunmaktadır.

Endonezya ceza kanununa göre uyuşturucu kaçakçılığı en ağır suçlardan sayılmakta ve 1 kg. üzerindeki kaçakçılık olaylarında zanlılar idam cezasıyla yargılanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir