Berlin Başkonsolosluğu Kimlik Kartı Nüfus Randevu Alma

Tarafından   06/13/2017

Almanya Berlin Başkonsolosluğu Nufus Randevu Alma ; Berlin Başkonsolosluğu yeni kimlik kartı başvurusu , Berlin Başkonsolosluğu yeni kimlik randevu alma , Berlin Başkonsolosluğu kayıp kimlik kartı çıkartma başvurusu , Berlin Başkonsolosluğu doğum kayıt işlemleri , Yeni kimlik kartı çıkartma Berlin Başkonsolosluğu bilgilendirme yazısı.

Yeni kimlik kartları yurtiçinde nüfus müdürlüklerinde dağıtılmaya başlandı. Yurtdışında yaşayan vatandaşlar ise yeni çipli kimlik kartlarını konsolosluklar aracılıyla edinecekler.İşte bu kapsamda Berlin Başkonsolosluğuna yeni kimlik başvuruları konsololsuk randevu sisteminden randevu alınarak yapılmaktadır.

Berlin Başkonsolosluğu’na yeni kimlik kartı başvurusu yapılırken pasaport başvurusunda olduğu gibi her kimlik kartı için ayrı ayrı randevu alınması gerekiyor.

KİMLİK KARTI BAŞVURUSUNU KİM YAPAR?
On beş yaşını tamamlamış olanların şahsen başvurması gerekmektedir.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER NELERDİR?
İlk defa kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile yapılır.

KİMLİK KARTINDA FOTOĞRAF BULUNDURMA YAŞI KAÇTIR?
Onbeş yaşını tamamlamamış çocukların kimlik kartlarında fotoğraf yer almaz. Ancak başvuran tarafından talep edilmesi halinde her yaş grubundaki çocukların kimlik kartı fotoğraflı olarak düzenlenir.

DOĞUM NEDENİYLE KİMLİK KARTI NASIL DÜZENLENİR?
Herhangi bir nüfus müdürlüğüne yapılan doğum bildirimlerinde kimlik kartı başvurusu alınır ve çocuk adına doğum nedeniyle kimlik kartı düzenlenir. Yurt içinde 30 gün, yurt dışında 60 gün içinde bildirilen doğum olaylarında veya 2828 sayılı Kanunun yetkili kıldığı kuruluş yetkililerince yapılan doğum bildirimleri sonucu düzenlenen kimlik kartlarından değerli kâğıt bedeli alınmaz.

KAYIP VEYA DEĞİŞTİRME NEDENİYLE KİMLİK KARTI NASIL DÜZENLENİR?
Kimlik kartının kaybolması veya değiştirilmesi durumunda sistemdeki fotoğraf altı ay öncesine ait değil ise ilgiliden son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet fotoğraf istenir ve biyometrik doğrulaması yapılarak kimlik kartı başvurusu alınır.

ON BEŞ YAŞINI TAMAMLAMAYANLARIN BAŞVURUSUNU KİMLER YAPAR?
Biyometrik verisi alınmayacak çocukların kimlik kartları; ana, baba ya da vasileri, bunların bulunmaması hâlinde büyük ana, büyük baba veya ergin kardeşleri ya da çocukları yanlarında bulunduranlar veya vekâletname ibraz eden kişiler tarafından teslim alınır. Evlilik birliğinin mahkeme kararı ile son bulması hâlinde çocukların kimlik kartı veli, vasi veya Kanunun 17 nci maddesinde bildirimle yükümlü kılınan kişilere teslim edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir