Amsterdam Türk Konsolosluğu Randevu Alma,Sorgulama Linki

Tarafından   02/16/2017

Hollanda ‘da yeni açılan T.C. Amsterdam Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Alma – Sorgulama ve İptal Etme İşlemleri internetten yapılıyor. 2017 yılı itibaren Amsterdam Türk Konsolosluğu Museumplein 17 Amsterdam adresindeki binasında hizmete girdi.Vatandaşlar  Amsterdam Türk Konsolosluğu’ndan randevu alarak , nüfus , pasaport , vatandaşlık , doğum,evlilik ,askerlik ,adli konular , noterlik işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

T.C. Amsterdam Başkonsolosluğu’ndan, konsolosluk işlemlerinin en yoğun olduğu pasaport ,askerlik, nüfus, noter ve vatandaşlık servislerinde artık sadece randevulu sistemle yapılacak. Konsolosluklardan yapılan açıklamada, 1 Haziran’dan itibaren bu servislerde “tam zamanlı randevu sistemine” geçildiği yönünde oldu.

Konsolosluk Çağrı Merkezi 7 gün 24 saat aranabilecek numara + 90 312 292 29 29 Hollanda’dan aranacak numara +311 076 60007

Artık konsolosluklardan; pasaport ,askerlik, nüfus, noter ve vatandaşlık işlemleri için randevusuz gelen vatandaşların başvuruları kabul edilmeyecek . Evlenme, tebligat ve pasaport teslimat servisleri ise randevusuz hizmet vermeye devam edecek.

Konsolosluklarda askerlik, nüfus, noter ve vatandaşlık işlemlerinde tam zamanlı randevulu dönemi geçen ay başladı.Başkonsolosluktan yapılan yazılı açıklama ile 1 Haziran’dan itibaren bu servislerde tamamen randevu sistemine geçileceğini duyurdu. Bu alanlarda işlem yaptırmak için randevusuz gelen vatandaşların başvuruları kabul edilmeyecek.

T.C Amsterdam Başkonsolosluğu’ndan Konsololsuk Randevu Alma Linki İçin Tıklayınız

Konuyla ilgili açıklama şöyle; “Vatandaşlarımızın başkonsolosluğumuz hizmetlerinden daha rahat faydalanmaları ayrıca iş yerlerinden ya da okullarından izin almaları gereken vatandaşlarımızın da işlemlerini zamanlıca gerçekleştirebilmeleri amacıyla 1 Haziran 2016 tarihinden itibaren askerlik, nüfus, noter ve vatandaşlık servislerimizde tam zamanlı randevu sistemine geçilecektir” duyurusunda bulundu.

Bu servislerde işlem yaptırmak isteyenlerin konsolosluğa gelmeden önce mutlaka randevu almaları gerektiğinin altını çizen Köln Başkonsolosluğu, “Randevusuz gelenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir” açıklamasına yer verdi.

Amsterdam Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Telefon:
Sadece ACİL durumlar için: +31 (0) 6 87242060
Faks:
E-posta:
consulate.amsterdam@mfa.gov.tr
Başkonsolosluk Posta adresi:
Museumplein 17 1071 DJ Amsterdam
Facebook Adres
facebook/T.C.AMSTERDAM BAŞKONSOLOSLUĞU
Twitter Adres
https://twitter.com/tc_amsterdam_bk

KONSOLOSLUK RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Vatandaşların konsolosluk işlemleri için nasıl randevu alacaklarıyla ilgili bilgiler de veren Amsterdam Başkonsolosluğu; “e-Randevu almak için konsolosluk.gov.tr adresindeki konsolosluk işlemleri sitesine girildiğinde sağ tarafta yer alan Ülke (Hollanda) ve Temsilcilik (Amsterdam Başkonsolosluğu) seçilmeli, Randevu Al butonuna tıklanmalıdır. e-Posta adresinin doğru yazılmış olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Girilmesi istenen bilgiler eksiksiz tamamlanıp verilen e-posta adresine sistemin gönderdiği şifre girildikten sonra devam butonuna tıklanarak bir sonraki ekrana geçilmelidir. Randevu tarihi ve saati seçildikten sonra onay ekranındaki onayla butonu ile randevu kesinleşmektedir. Alınmış olduğunuz randevular gerekirse aynı siteye girilerek iptal edilebilir.

Amsterdam Başkonsolosluğu’ndan Hangi İşlemler Yapılır?

DOĞUM Doğum işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

NÜFUS Nüfus işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

EVLİLİK Evlilik işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

PASAPORT Pasaport işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

ASKERLİK Askerlik işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

NOTERLİK Noter işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

T.C.VATANDAŞLIK Vatandaşlık işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

ÖLÜM Ölüm Tescili ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

ADLİ KONULAR Adli sicil belgesi, tebligat işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

DİĞER e-Devlet Şifresi işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

NOTER İŞLEMİ YAPTIRACAKLAR AYRI AYRI RANDEVU ALMALI

Noter servisinde işlem yaptıracak olan herkesin (ortak vekâletname verilmesi halinde dahi) ayrı ayrı randevu alması gerekmektedir. Noterlikte işlem yaptıracak kişilerin sağlık sorunları varsa veya yaşı ilerlemişse işlem yapma yeteneğinin tespiti için akıl ve ruh sağlığının yerinde olduğunu gösteren ayrıntılı, güncel (işlemin yapılacağı gün veya en fazla bir gün önce alınmış) hekim raporu ibraz etmeleri gerekmektedir.

Amsterdam Türk Konsolosluğu Randevu Alma,Sorgulama Linki” da bir yorum

  1. Abdullah

    Herkez işlem yaptırabiliyormu ben utrecht ilinde ikamet ediyorum

  2. Ramazan

    Nasil bir is 2 gunde telefonla ulasamadim. Cevap veren yok. Zaten islemlerin coguda yapilmiyor yeterli eleman yokmus. Madem oyle nicin actiniz ? Anlamadim gitti . Yani fazla bir beklentiye girmeyi kardesler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir