Yurtdışı Seçim Sonuçları-Yurtdışı Referandum Sonuçları 2017

Tarafından   02/05/2017

Yurtdışı Seçim Sonuçları , yurtdışı yeni anayasa referandum sonuçları sorgulama ve öğrenme sayfasından son dakika sonuçlarını ulaşabilirsiniz. 2017 Yurtdışında açılan sandıklardan hangi parti kaç oy aldı ? Yurtdışında birinci parti hangisi ? Almanya , Hollanda , Fransa , Avusturya , Belçika , İsviçre ve diğer ülkelerdeki seçim sonuçlarına göre hangi parti kaç oy aldı?

Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşaları genel seçimler , yerel seçimler ve referandumlarda bulundukları ülkelerde kurulacak Yüksek Seçim Kurulu sandıklarından , ilan edilen seçim tarihlerinde isterlerse oy kullanabilirler.

Yurdışında yaşayan Türk vatandaşları ülke geneli yapılacak seçim ve referandumlarda ki seçmen bilgilerini TC kimlik kartı ya da TC Nüfus cüzdanı bilgileriyle ” YURTDIŞI SEÇMEN SORGLAMA ” Sayfasından öğrenebilirler.

Yüksek Seçim Kurulu seçim dönemleriyle ilgili duyuru yayımladı.

Duyuru şöyle; Seçmenlerin, seçmen kütüğüne kayıtlı olup olmadıkları, seçmen listelerinin askıya çıkarılma ve askıdan indirilme tarihi, seçmen listelerinin kesinleşmesi ve oy kullanılacak sandıkların belirlenmesi gibi süreçler hakkında sistemimizde kayıtlı e-posta adreslerine ve/veya cep telefonlarına bilgilendirme mesajları gönderiyoruz.

Kurumumuz tarafından yapılacak bilgilendirme mesajlarını almak istiyorsanız lütfen sorgulama sonucu gelen sayfada “E-Posta Adresi” ve/veya “Cep Telefonu” bilgilerinizi giriniz ve bilgilendirme almak istediğiniz kutucuklarından en az birini işaretleyiniz.

Yurtdışı Seçmen Sorgulama Sayfası İçin Tıklayınız

Yurtdışı Seçim Sonuçları-Yurtdışı Referandum Sonuçları 2017” da bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir