Yunanistan Selanik Türk Başkonsolosluğu Randevu, Yunanistan Selanik Türk Başkonsolosluğu Nerede

Tarafından   08/19/2017

Yunanistan Selanik Türk Başkonsolosluğu Randevu, Yunanistan Selanik Türk Başkonsolosluğu Nerede? Yunanistan Selanik Türk Başkonsolosluğu Adres, Yunanistan Selanik Türk Başkonsolosluğu Telefon, Yunanistan Selanik Türk Başkonsolosluğu hangi işlemler yapılır? Yunanistan Selanik Türk Başkonsolosu Kim? Yunanistan Selanik Türk Başkonsolosluğu nasıl randevu alınır?
Yunanistan Selanik Başkonsolosluğu Randevu

Yunanistan Selanik Türk Başkonsolosluğundan nasıl randevu alınır? Πώς να πάρει ένα ραντεβού με το Τουρκικό Προξενείο Θεσσαλονίκης Ελλάδα ?
Yunanistan Selanik Türk Başkonsolosluğuna www.konsolosluk.gov.tr adresinden internetten online randevu alabilirsiniz.

Yada Konsolosluk Çağrı Merkezine konsoloslukların santralleri üzerinden tuşlama yaparak ya da doğrudan 00 90 312 292 29 29 nolu numarayı arayarak bağlanabilir ve randevu alabilirsiniz.

RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Yunanistan Selanik Türk Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri
Telefon: +30 2310 965 070-73
Faks: +30 2310 965 084
E-posta: consulate.thessaloniki@mfa.gov.tr
Başkonsolosluk Posta adresi:
Turkish Consulate General
Odos Agiou Dimitriou 151,
54634 – Thessaloniki
Facebook Adres : facebook/T.C.SELANİK BAŞKONSOLOSLUĞU
Twitter Adres : http://twitter.com/TC_Selanik_BK

Yunanistan Selanik Türk Başkonsolosluğu yapacağınız işler;

DOĞUM Doğum işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi ve Randevu alabilirsiniz.
NÜFUS Nüfus işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi ve randevu alabilirsiniz.
EVLİLİK Evlilik işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi ve randevu alabilirsiniz.
PASAPORT Pasaport işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi ve randevu alabilirsiniz.
ASKERLİK Askerlik işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi ve randevu alabilirsiniz.
NOTERLİK Noter işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi ve randevu alabilirsiniz.
T.C.VATANDAŞLIK Vatandaşlık işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi ve randevu alabilirsiniz.
ÖLÜM Ölüm Tescili ve gerekli belgeler hakkında bilgi ve randevu alabilirsiniz.
ADLİ KONULARA dli sicil belgesi, tebligat işlemleri hakkında bilgi ve randevu alabilirsiniz.
DİĞER e-Devlet Şifresi işlemleri hakkında bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Görev Bölgesi

Başkonsolosluğun görev bölgesi, Yunanistan’ın Orta Makedonya bölgesinden Selanik, Serez, Pieria, Pella, Halkidiki, İmathia ve Kılkış, Batı Makedonya bölgesinden Kozani, Florina, Kastorya ve Grevena ile Teselya bölgesinden Larisa, Magnesia, Karditsa ve Trikala olmak üzere toplam 15 ili kapsamaktadır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma (09:00 -17:00 )

Başvuru Kabul Saatleri :

Başvuru Saatleri: 09:00-12:00

Başkonsolosluk Nerede?

Başkonsolosluğumuzun görev bölgesini teşkil eden Orta Makedonya, Batı Makedonya ve Tesalya Bölgesi, yakın komşuluk alanımızda yer almaktadır. Görev bölgemiz, Balkanların en gelişmiş bölgeleri arasındadır.Büyük bölümü Anadolu kökenli olan bölge insanı tarihi ve kültürel nedenlerle Türkiye’ye yoğun ilgi beslemekte, uluslararası ticaret tecrübesine sahip Selanik ve Kuzey Yunanistan’daki işadamlarının ülkemize yönelik merak ve ilgisi giderek artmaktadır.

Bu bağlamda, Başkonsolosluk olarak ülkemiz ile görev bölgemiz arasındaki ilişkilerin her alanda güçlendirilmesini destekliyor ve buradaki ilgiye aynı şekilde karşılık verilmesini teşvik ediyoruz.

Yunanistan’ın ikinci büyük kenti olan Selanik, Kuzey Ege’de Balkanların dünyaya açılan kapısı niteliğindedir. Bölgedeki en eski Avrupa Birliği üyesi olan Yunanistan’ın ikinci büyük şehri olması, son yıllarda giderek gelişen Güneydoğu Avrupa ülkeleri ile olan ilişkileri ve coğrafi konumu bakımından, Selanik, işadamlarımız için önemli bir pazar potansiyeli ve çok çeşitli ticaret ve yatırım imkanları sunmaktadır.

Selanik’in cazibe unsurları arasında, Balkanların Akdeniz’e açılan kapısı olma özelliğine sahip Selanik Limanını, her yıl düzenlenen,ülkemizden de sürekli katılım sağlanan Uluslararası Selanik Fuarı başta olmak üzere ihtisas fuarlarını, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü’ne bağlı Karadeniz Kalkınma ve Ticaret Bankası’nın Selanik’te bulunmasını ve kentin Aristo ve Makedonya Üniversitelerinde eğitim gören 100 bin öğrenciye ev sahipliği yapmasını da saymak mümkündür.

Öte yandan,binlerce yıllık tarihi geçmişe sahip olan Selanik şehri, kültürel açıdan da Yunanistan’da ve Balkanlarda ağırlıklı bir rol oynamaktadır. Avrupa’nın saygın film festivallerinden olan Selanik Uluslararası Film Festivali ve Selanik Uluslararası Belgesel Film Festivali ile seçkin uluslararası sanat festivalleri arasında yer alan Dimitria Festivali bu çerçevede ilk akla gelenlerdir. Kentteki çok sayıda ve içerikteki müze, sanat merkezi, Bizans ve Osmanlı eserleri, şehrin kültürel dokusunu daha da zenginleştirmektedir.

Selanik dışında, Kuzey Yunanistan’daki Karaferye (Veria), Kozani, Yenişehir (Larissa), Florina, Serez (Serres) ve Tırhala (Trikala) gibi vilayetler de ticari,ekonomik ve kültür düzeyleri yüksek, işbirliğine açık bölgelerdir. Bu bölgelerin başta işadamlarımız tarafından daha yakından tanınmasının,ilişkilerin geliştirilmesinin, karşılıklı birçok faydalar sağlayacağını düşünüyoruz.

Başkonsolosluk olarak, Türkiye’nin, Türk insanı ve kültürünün Selanik’te tanıtılmasını sağlamaya yönelik olarak çalışmalarımız devam etmektedir. Ülkemizden katılım sağlanan, festivallerin yanısıra, resim,klasik müzik, Türk sanat müziği, tiyatro ve heykel gibi sanatın çeşitli dallarında faaliyet gösteren sanatçılarımızın burada etkinlik düzenlemelerine destek oluyor, gerek coğrafi, gerek kültürel bakımdan yakın olan Türkiye ile Yunanistan arasındaki dostluk ve işbirliği bağlarının güçlenmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Selanik Başkonsolosluğu olarak, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Türk Ulusunun Ebedi Önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu Ev’in Başkonsolosluğumuzun yerleşkesi içinde bulunmasından ve Ata’mızın aziz hatırası ile dolu bu şehirde görev yapmaktan ayrı bir mutluluk ve onur duymaktayız. İnternet sitemizde, Başkonsolosluğumuzun gözetiminde olan Atatürk Evi’ne ilişkin ayrıntılı bilgilere de ulaşabilirsiniz.
Yunanistan Selanik Türk Başkonsolosu Kim?

Başkonsolos Orhan Yalman OKAN

12 Ağustos 1974 İzmir doğumludur. Evli ve iki kız çocuğu sahibidir.

İzmir Atatürk Lisesi ve A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur.

1996 yılında Dışişleri Bakanlığı’na intisap etmiştir. Yurtdışında Dakka Büyükelçiliği’nde Üçüncü Katip, Mainz Başkonsolosluğu’nda Konsolos, Seul Büyükelçiliği’nde Müsteşar olarak görev yapmıştır.

Merkezde, Kıbrıs-Yunanistan, Siyaset Planlama, İkili Ekonomik İlişkiler, Konsolosluk ve Protokol Genel Müdür Yardımcılıklarında görevler almıştır.

Halen Selanik Başkonsolosu olarak görev yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir