Yeni Açılan Amsterdam Türk Başkonsolosluğu nerede ? Adres-Telefon

Tarafından   01/21/2017

Yeni Açılan Amsterdam Türk Başkonsolosluğu nerede ? yeni açıldığı için bir çok kişi Amsterdam konsolosluğumuzdan bihaber. Yeni açılan Türkiye Cumhuriyeti Amsterdam Başkonsolosluğu adresi ; Museumplein 17 1071 DJ Amsterdam olup konsolosluğa tramvay ve otobüsle ulaşılabileçeği gibi özel araçlada gidilebiliyor.Özel araçla Amsterdam Başkonsolosluğuna gidecekler için konsolosluğun karşısında otopark mevcut.amsterdam-turk-konsoloslugu-adres

Amsterdam Başkonsolosluğundan yapılacak işlemler için diğer konsololsuklarda olduğu gibi e-konsololsuk randevu sisteminden randevu alınması gerekiyor.

1.) Genel randevu sistemi, noterlik ve vize işlemleri haricindeki tüm konsolosluk işlemlerini (askerlik, pasaport, vatandaşlık, nüfus ve diğer işlemler) kapsamaktadır. Noterlik işlemi için başvuruyorsanız, anasayfada bulunan “Noterlik Online” sisteminden ayrıca randevu almanız gerekmektedir.

2.) Randevuya gelmeden önce, yaptırmak istediğiniz işlem ya da işlemler için hangi belgelerin gerektiğini, anasayfada bulunan bağlantılar aracılığıyla dikkatle inceleyeniz. İlave bilgiye ihtiyaç duymanız halinde, telefonla da ulaşabilirsiniz. Başkonsolosluğumuz ile temas kurunuz. Yaptırmak istediğiniz işlem/işlemler için gereken belgeleri eksiksiz olarak getirmeniz, işleminizin zamanında ve süratle yapılabilmesi için büyük önem taşımaktadır.

90 312 292 2929

3.) Her bir randevunun süresi 10 dakikadır. Aile üyeleri (anne-baba ve çocuklar) birlikte başvurabilirler. Aile üyesi olmayanların ayrıca randevu alması gerekmektedir.

4.) Randevu saatinden 10 dakika önce Başkonsolosluğumuzda hazır bulununuz. Randevu saati geldiğinde, Başkonsolosluğumuz giriş kapısında bulunan butona basarak, görevliye isminizi bildiriniz. Sıraya girmenize gerek yoktur.

5.) Randevu gün ve saatini değiştirmek isteyen vatandaşların, Konsolosluğumuzla temasa geçip mevcut randevularını sildirmeleri ve yeniden Internet üzerinden randevu almaları gerekmektedir.

Türkiye’nin dış temsilciliklerinde işlem yapılabilmesi için geçilen randevulu sistemde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının karşılaştığı sorunlar dikkate alınarak bir dizi uyarı yapıldı. Bir randevu ile her işlemin yapılamayacağını hatırlatılarak, her işlem için ayrı randevu alınması ve gereken belgelerin hazır tutulmasının altını özellikle çiziyorlar.

Randevulu sistemde en çok düşülen yanılgılardan birisi, bir randevu ile bütün işlemlerin yapılabileceği konusu. Başkonsolosluklar randevulu sistem ile işlem yapmaya başlarken vatandaşlar bir randevunun tüm işlemler için geçerli olduğu yanılgısına düşüyor.

Türkiye’nin Almanya’daki başkonsolosluklarının çoğunda artık randevulu sisteme geçip işlem yaparken, yanlış anlaşılmadan dolayı sıkıntılar da yaşanmaya başlandı. www.konsolosluk.gov.tr internet adresinden bir işlem için randevu alan bazı vatandaşlar, randevunun konsolosluktaki tüm işlemler için geçerli olduğunu sanıp bu yönde iddiada bulununca konsolosluklarda gergin anlar yaşanır oldu.

ALINAN RANDEVU YAPILMAK İSTENEN İŞLEME UYGUN OLMALI

Her bir başvuru sahibinin, yaptırmak istediği her işlem için ayrı ayrı randevu alması gerektiğini belirten konsolosluk yetkilileri, “Alınacak randevu da yaptırılacak işleme uygun olmalı. Örneğin dövizle askerlik işlemleri için ‘askerlik’, çocuk kaydı için ‘çocuk tescil’ randevusu, başlığı altında bulunan randevu alınmalıdır. Herhangi bir servisten alınan randevu diğer servisler için geçerli değildir” diyorlar.

KİMLİK BULUNDURMA HATIRLATMASI

Başkonsolos, geçerli nüfus cüzdanı veya Alman vatandaşı olanlar için geçerli Mavi Kartı olmayanların öncelikle yenileme randevusu almaları gerektiğine dikkat çekiliyor. Dikkat çekilen bir başka nokta da, “Askerlik, nüfus, noter, vatandaşlık, evlenme, doğum, pasaport ve vize işlemleri için www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevu alınmalı” hatırlatması.

T.C Amsterdam Başkonsolosluğundan Randevu Alma İçin Tıklayınız

 

Yeni Açılan Amsterdam Türk Başkonsolosluğu nerede ? Adres-Telefon” da bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir