www.konsolosluk.gov.tr Randevu Alma Sayfası Açılmıyor !

Tarafından   06/18/2017

www.konsolosluk.gov.tr Randevu Alma Sayfası Açılmıyor ! Konsololuk randevu alamıyorum neden ? www.konsolosluk.gov.tr Randevu Alma Sayfası şifre yollamıyor . www.konsolosluk.gov.tr Pasaport randevu alma nasıl yapılır?

Yurtdışında yaşayan vatandaşların konsolosluk işlemleri Büyükelçiliklerin Konsolosluk Şubesince ya da konsololuklar tarafından yürütülmektedir. Her türlü konsolosluk işlemleri için, çalışma saatleri içinde bulunduğunuz ülkelerdeki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliklerinin Konsolosluk Şubesine başvurulması gerekmektedir. İşlemler, mümkün olması halinde, aynı gün içinde sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır.

Konsololsuklara başvuruda bulunmadan önce www.konsolosluk.gov.tr adresinden yapılacak işlem türüne göre konsololsuk randevusu alınması gerekiyor. Özellikle pasaport ,askerlik , noter ve yeni kimlik kartı başvurusu gibi işlemler için mutlaka randevu alınması gerekiyor.

www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevular TC kimlik numarası ile yapılır.Randevu alırken nüfus cüzdanında T.C kimlik numarası olması şarttır. T.C kimlik numarası bulunmayan kimliklerin müracaattan önce değiştirilmesi gerekmektedir.)

Dışişleri bakanlı tarafından hazırlanan KONSOLOLUK RANDEVU ALMA sayfası www.konsolosluk.gov.tr den bazı günlerde (genellikle hafta sonu ya da saat 24 :00 den sonra ) güncelleme veya bakım dolayısıyla açılmayabilir.

NASIL KONSOLOLUK RANDEVU ALINIR?

www.konsolosluk.gov.tr adresine gidilerek Temsilcilik seçiniz. (Ülke: Almanya, Temsilcilik: Frankfurt Başkonsolosluğu) daha sonra Randevu-al yazan bölümü tıklayınız.

1-T.C. Kimlik Numaranızı Yazınız ve size gönderilecek şifre için e-posta yazınız. T.C. Kimlik numaranız yoksa bir yakınızın T.C. numarasıyla randevu alabilir ve randevu gününde görevli arkadaşımıza bu bilgiyi verebilirsiniz.(Web.de ve gmx e-posta adreslerine şifre gönderilmesinde sorun yaşanmaktadır. Başka bir e-posta adresi kullanmanız rica olunur.)

2-Hangi işlem için randevu talep ediyorsanız o bölümü seçiniz. (Pasaport, Askerlik, Noter, Evlenme, Vatandaşlık vs.)

3-Ad ve Soyadı yazarken Türkçe karakterler kullanınız.(örnek: Ç,Ğ,Ş)
Adres hanesine şehrinizi veya tam adresinizi yazınız.
Sizinle birlikte kaç kişiye randevu alacağınızı seçiniz.
Kaydet ve Devam Et tuşuna basarak sonraki aşamaya geçiniz.

4-Sistem tarafından epostanıza gönderilen şifreyi giriniz ve Kaydet ve Devam Et yazan yeri tıklayınız.

5-Belirtilen gün saatlerden size uygun birini seçtikten sonra, sağ altta yer alan Seç’e basınız. İleri bir tarih için randevu almak istiyorsanız, Takvimin yazılı olduğu yere tıklayarak başka bir tarih seçebilirsiniz.

6-Randevunuzu belirledikten sonra, “İşleminizi Onaylayın” sayfasında randevu bilgileriniz yer alacaktır. Bilgiler doğruysa “Onayla ve Randevumu Al” yazan yeri tıklayınız.Randevunuz onaylanınca ekranda tarih ve saat görülecektir. (İşleminizi onayladıktan sonra bir yere not etmeniz tavsiye olunur. Daha sonra size herhangi bir bilgi E-Postası gelmeyecektir.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir