Viyana Türk Başkonsolosluğu Randevu Alma (Pasaport , Askerlik ,Noter,Vatandaşlık)

Tarafından   06/15/2017

Viyana Türk Başkonsolosluğu Randevu Alma ; Avusturya Viyana Başkonsolosluğu Pasaport , Askerlik , Noter, Vatandaşlık , Nüfus ,Doğum Bildirimi , Yeni Kimlik Kartı , Evlilik ve Ölüm işlemleri için randevular;  Merkezi Konsolosluk  Randevu Alma Sistemi üzerinden TC Kimlik numarası , mavi kart ya da pasaport bilgileri girilerek alınarak yapılıyor.

Viyana Başkonsolosluğu randevu alma sayafından yapmak istediğiniz işlem türüne göre randevu aldıktan sonra , size verilen randevu tarihi ve saatinde konsoloslukta sıra beklemeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Viyana Başkonsolosluğu randevu alma sayfasından randevu alırken yapacağınız her bir işlem ve pasaport adetince ayrı ayrı randevu alınması gerekiyor.Örneğin çoçuklarınız ve kedi adınıza pasaport çıkartmak için başvuruda bulunuyorsanız .Her pasaport için ayrı ayrı randevu alınması gerekmektedir. Tek bir randevu ile birden fazla pasaport başvurusu yapılamıyor.

TC Viyana Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Telefon:
+43 (01) 877 71 81
Faks:
+43 (01) 877 71 79
E-posta:
konsulat.wien@mfa.gov.tr
Başkonsolosluk Posta adresi:
Hietzinger Hauptstrasse 29,
1130-Wien

e-Konsolosluk pasaport İşlemleri İçin Tıklayınız

TC VİYANA BAŞKONSOLOSLUĞU’NDAN KONSOLOSLUK RANDEVUSU NASIL ALINIR?

www.konsolosluk.gov.tr adresine gidilerek Temsilcilik seçiniz. (Ülke: Avusturya, Temsilcilik: Viyana Başkonsolosluğu) daha sonra Randevu-al yazan link butonunutıklayınız.

1-T.C. Kimlik Numaranızı Yazınız ve size gönderilecek şifre için e-posta yazınız. T.C. Kimlik numaranız yoksa bir yakınızın T.C. numarasıyla randevu alabilir ve randevu gününde görevli arkadaşımıza bu bilgiyi verebilirsiniz. ( Bazı e-posta adreslerine şifre gönderilmesinde sorun yaşanmaktadır. Eğer e-posta adresinize şifre gelmediyse başka bir e-posta adresi kullanmanız rica olunur.)

2-Hangi işlem için randevu talep ediyorsanız o bölümü seçiniz. (Pasaport, Askerlik, Noter, Evlenme, Vatandaşlık vs.)

3-Ad ve Soyadı yazarken Türkçe karakterler kullanınız.(örnek: Ç,Ğ,Ş)
Adres hanesine şehrinizi veya tam adresinizi yazınız.Sizinle birlikte kaç kişiye randevu alacağınızı seçiniz.Kaydet ve Devam Et tuşuna basarak sonraki aşamaya geçiniz.

4-Sistem tarafından epostanıza gönderilen şifreyi giriniz ve Kaydet ve Devam Et yazan yeri tıklayınız.

5-Belirtilen gün saatlerden size uygun birini seçtikten sonra, sağ altta yer alan Seç’e basınız. İleri bir tarih için randevu almak istiyorsanız, Takvimin yazılı olduğu yere tıklayarak başka bir tarih seçebilirsiniz.

6-Randevunuzu belirledikten sonra, “İşleminizi Onaylayın” sayfasında randevu bilgileriniz yer alacaktır. Bilgiler doğruysa “Onayla ve Randevumu Al”
yazan yeri tıklayınız. Randevunuz onaylanınca ekranda tarih ve saat görülecektir.
(İşleminizi onayladıktan sonra bir yere not etmeniz tavsiye olunur. Daha sonra size herhangi bir bilgi E-Postası gelmeyecektir.)

KONSOLOSLUK RANDEVU ALMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir