Vaşington Türk Büyükelçiliği Konsolosluk Randevu Alma

Tarafından   07/07/2017

Vaşington Türk Büyükelçiliği Konsolosluk Randevu Alma İşlemi için TC kimlik numarası gerekli. Vaşington Büyükelçiliğin’ de yapılacak tüm işlemler için merkezi Konsolosluk Randevu Alma sayfasından yapacğınız işlem türüne göre randevu alınması gerekiyor..

TC Vaşington Büyükelçiliği Konsolosluk Randevu Alma , Vaşington Büyükelçiliği Pasaport Randevu Alma , Vaşington Büyükelçiliği Nüfus Noter Vatandaşlı Randevu Alma

Vaşington Büyükelçiliği Konsololuk bölümünden ; pasaport , askerlik uzatma – erteleme ,noterlik vekaletname düzenleme,vatandaşlık mavi kart, nüfus yeni kimlik kartı – doğum kayıt , evlilik ve evlilik bildirimi ve diğer işlemler için ayrı ayrı randevu alarak başvuruda bulunulması gerekiyor.

Randevular www.konsolosluk.gov.tr adresinden alınabilmektedir.

Randevu alırken nüfus cüzdanında T.C kimlik numarası olması şarttır. T.C kimlik numarası bulunmayan kimliklerin müracaattan önce değiştirilmesi gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı , yurtdışında hizmet veren tüm dış temsilciklerimizdeki işlemler için www.konsolosluk.gov.tr adresinden TC kimlik numarası ve kimlik bilgileri ile randevu alınarak yapılması yönünde açıklma yaptı. Vatandaşlar www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevu alırken yaptıracağı işlem türüne göre konsolosluğa gelirken yanında getirmesi gerekli belgeleri ve bu işlem için ödemek zorunda olduğu harç ile değerli kağıt bedelleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirler.

Konsolosluklarda randevulu sistem ile işlem yapılmaya başlamasıyla birlikte , verilen hizmet kalitesi yükselirken vatandaşların bekleme süreleride kısalmış oldu.

Vaşington Büyükelçiliği İletşim ( Adres,Telefon,E-posta)

Büyükelçilik Posta adresi:
2525 Massachusetts Avenue, N.W. Washington, D.C. 20008
Telefon:
+1 202 612 67 00
+1 202 612 67 01
Faks:
+1 202 612 67 44
E-posta:
embassy.washingtondc@mfa.gov.tr

Vaşington Türk Büyükelçiliği Konsolosluk Randevu Nasıl Alınır?

Paylaştığımız www.konsolosluk.gov.tr adresi tıklanarak açılan sayfadan ülke ve temsilcilik seçiniz. (Ülke: Amerika Birleşik Devletleri, Temsilcilik: TC Vaşington Büyükelçiliği ) daha sonra Randevu-al yazan bölümü tıklayınız.

1-T.C. Kimlik Numaranızı Yazınız ve size gönderilecek şifre için e-posta yazınız. T.C. Kimlik numaranız yoksa bir yakınızın T.C. numarasıyla randevu alabilir ve randevu gününde görevli arkadaşımıza bu bilgiyi verebilirsiniz. Bazı e-posta adreslerine sistemden şifre gönderilmesinde sorun yaşanmaktadır.eğer e-posta adresinize şifre gelmemiş ise başka bir e-posta adresi kullanmanız faydalı olur.

2-Hangi işlem için randevu talep ediyorsanız o bölümü seçiniz. (Pasaport, Askerlik, Noter, Evlenme, Vatandaşlık vs.)

3-Ad ve Soyadı yazarken Türkçe karakterler kullanınız.(örnek: Ç,Ğ,Ş)
Adres hanesine şehrinizi veya tam adresinizi yazınız.
Sizinle birlikte kaç kişiye randevu alacağınızı seçiniz.
Kaydet ve Devam Et tuşuna basarak sonraki aşamaya geçiniz.

4-Sistem tarafından epostanıza gönderilen şifreyi giriniz ve Kaydet ve Devam Et yazan yeri tıklayınız.

5-Belirtilen gün saatlerden size uygun birini seçtikten sonra, sağ altta yer alan Seç’e basınız. İleri bir tarih için randevu almak istiyorsanız, Takvimin yazılı olduğu yere tıklayarak başka bir tarih seçebilirsiniz.

6-Randevunuzu belirledikten sonra, “İşleminizi Onaylayın” sayfasında randevu bilgileriniz yer alacaktır.Bilgiler doğruysa “Onayla ve Randevumu Al” yazan yeri tıklayınız. Randevunuz onaylanınca ekranda tarih ve saat görülecektir.
(İşleminizi onayladıktan sonra bir yere not etmeniz tavsiye olunur. Daha sonra size herhangi bir bilgi E-Postası gelmeyecektir.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir