Türkmenistan Türk e-Konsolosluk Randevu

Tarafından   06/22/2017

Türkmenistan Türk e-Konsolosluk Randevu..Türkmenistan Aşkabat Konsolosluk Randevu. Türkmenistan’da bulunan Türk vatandaşları konsololuk işlemleri , Türkmenistan vatandaşları ise vize işlemleri için randevu alabilir. Türkmenistan’da Bulunan Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının Aşkabat Büyükelçiliği Randevu Alma işlemini, internetten ve telefon ile randevu alma işlem yapabilirsiniz.

Başvuru sahiplerinin Başkonsolosluğumuza gelmeden önce, işlemlerine ilişkin bilgi ve belgeler hakkında E-Konsolosluk web sitesinden (www.konsolosluk.gov.tr) bilgi almaları, yardıma ihtiyaç duymaları durumunda ise KONSOLOLUK Randevu Alma Telefonu +90 312 292 29 29 aramaları gerekiyor.

Türkmenistan Türk e-Konsolosluk Randevu;  Konsolosluk Nüfus işlemleri, Askerlik işlemleri, Noter işlemleri, Vatandaşlık işlemleri, Ölüm Tescili :Adli sicil belgesi, e-Devlet Şifresi işlemlerini yapmak isteyen Türk Vatandaşları.

2016 yılından itibaren askerlik, noter, nüfus ve vatandaşlık hizmetlerinde randevu sistemine geçme kararı aldı. Bu uygulamayla işlem için gidenlerin bekleme süreleri kısalacak ve daha kaliteli hizmet verilecek.

Askerlik, noter, nüfus ve vatandaşlık hizmeti için konsolosluğa gidecek vatandaşlar; e-pasaport başvurularında da kullanılan www.konsolosluk.gov.tr adresindeki randevu modülünden almaları gerekiyor.

Sistemin verimli ve aksamadan işletilmesi için başvuru sahibinin, her işlem için ayrı randevu alması şart.

Türk Vatandaşları İçin Konsolosluk Randevu Alma GİRİŞ ile randevu alabilirler. Gitmeyeceğiniz randevuyu iptal etmeyi unutmayınız. Temsilciliklerde Yeni TC Kimlik Değişim işlemleri içinde randevu alınız.

Yabancı Vatandaşlar İçin Vize Ön Başvuru Randevu

  • Türkmenistan’da Türkiye vizesi alacak olan yabancı ülke vatandaşların ön başvuru için randevu alabilirler.
  • Türk Konsolosluğundan Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

 

Türkmenistan’da Bulunan Türkiye Cumhuriyeti Dış temsilcilikleri İletişim Bilgileri

AŞKABAT BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Şewçenko köçesi 9, Aşkabat-Türkmenistan
Telefon: + (993 12) 94 00 95, 94 00 80, 37 91 00
Faks: Büyükelçilik : (+ 993 12) 94 19 15, Konsolosluk Şubesi : (+ 993 12) 94 01 18
embassy.ashgabat@mfa.gov.tr
http://askabat.be.mfa.gov.tr
Görev Bölgesi: Türkmenistan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir