TSK MEHMETCİK VAKFI NEDİR? VAKFA NASIL BAĞIŞ YAPILIR?

Tarafından   01/09/2018

TSK Mehmetcik Vakfı Nedir ? Mehmetcik Vakfına Nasıl Bağış Yapılır?

Yurtdışından ya da yurtiçinden  bağış (hayır) yapmak isteyen vatandaşların gönül rahatlığı ile bağış yapabilecekleri en önemli kurumların başında gelen  TSK Mehmetcik Vakfını sitemizde tanıtarak  ; ülkemizin sigortası , dostlarımızın güvencesi ,düşmanlarımızın korkulu rüyası mehmetciklerimize destek olmak amacıyla bu yazıyı hazırladık.

Lütfen azda olsa bağışta bulunun .Sizin yapacağınız her yardım geride kalanlar için bir umut olacaktır. Unutmayın su damlaya damlaya göl olur !!!

TSK Mehmetcik Vakfı Nedir ?

Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı, ülkemizin ve milletimizin güvenliği için canlarını hiçe sayarak görev yapan erbaş ve erlerimizden şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybedenlerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere sosyal ve ekonomik destek sağlamak amacıyla 17 Mayıs 1982 tarihinde kurulmuştur.

TSK Mehmetcik Vakfının Amacı Nedir?

Türk Silahlı Kuvvetlerinde yaptığı vatan hizmeti esnasında; şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere belirlenen esaslara göre ölüm ve maluliyet yardımı yapmak,
Gazi ve engelli Mehmetçiklerin kendilerine sürekli bakım yardımında bulunmak,
Söz konusu Mehmetçiklerin çocuklarına bakım ve öğrenim desteği sağlamak,
Yardım planına dahil Mehmetçik ve aileleri ile bağışçılara yönelik sosyal destek programları uygulamak,
Yardım planını destekleyen bağış, yatırım ve tanıtım programları ile kendini sürekli geliştirmek ve kamuoyunu düzenli olarak bilgilendirmek,
Bu faaliyetleri ile ülke düzeyinde sosyal adaletin, toplumsal barışın ve ulusal birliğin güçlenmesine katkıda bulunmaktır.

Hedefi;

Bilimsel gelişmeleri takip etmek suretiyle etkin bağış, yardım, yatırım ve tanıtım projeleri ile kendini sürekli geliştirerek;
Türk Silahlı Kuvvetlerinde vatani görevini yerine getirirken; şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerin bakmakla yükümlü oldukları yakınlarına, gazi ve engelli Mehmetçikler ile çocuklarına sağlamakta olduğu sosyal ve ekonomik desteği artırarak yükseltmek ve
TSK Mehmetçik Vakfına bağışta bulunanlar ile kendilerine yardım edilen Mehmetçik ve aileleri arasındaki sevgi ve güven duygularını sosyal destek faaliyetleri ile güçlendirerek, yüce Türk ulusunun takdirine layık örnek bir yardım kuruluşu olmaktır.

TSK Mehmetçik Vakfına banka yolu ile bağış yapabilmek için; aşağıdaki bankaların İnternet bankacılığı bağış işlem menüsünden veya bu bankaların şubelerinden yararlanabilirsiniz. Banka şubelerinden yapacağınız bağışlarda banka görevlisine “TSK Mehmetçik Vakfına bağış yapmak istiyorum” demeniz yeterlidir. Bu şekilde bağış yaptığınızda, banka görevlisi Kurumsal Tahsilat / Bağış Ekranı’nı kullanacağı için masraf alınmayacak ve bağış bilgileriniz otomatik olarak Vakıf sistemine gönderilecektir.

Mehmetcik Vakfına Online Bağış Nasıl Yapılır?

Kurumsal bağışlarınızı kurumlar ve gelir verginizden düşebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir