TC Mainz Başkonsolosluğu Nüfus Randevu Alma

Tarafından   06/23/2017

TC Mainz Başkonsolosluğu Nüfus Randevu Alma ; Almanya Mainz Türk Başkonsolosluğu yeni kimlik kartı dağıtımına başlıyor.Vatandaşlar yeni kimlik kartlarını Almanya Mainz Başkonsolosluğu Nüfus Randevu sayfasından başvurabilecekler.

Almanya Mainz ve çevresinde yaşayan Türk vatandaşları 2017 yılında başlayan Yeni T.C. Kimlik Kartı çıkarmak esski nüfus cüzdanlarını değiştirme işlemlerini Mainz Türk konsolosluüunda yapabilirler.

Yeni T.C. Kimlik İçin Gerekli Belgeler Neler?

-Nüfus cüzdanı, pasaport vb kimlik beyan edilebilecek belgeler
-Biyometrik fotoğraf
-Kimlik Bedeli ve diğer harçlar

Yeni kimlikler için konsolosluğa müracaat ettikten sonra yaklaşık 15 yada 20 gün içinde aynı konsolosluğa kimlik kartlarınız gönderilecektir. Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın yeni kimlik kartları adreslerine gönderilirken, yurtdışında yaşayan kişilerin kimlik kartları konsolosluklarda teslim edilecektir.
Konsolosluk Çağrı Merkezi 7 gün 24 saat +49 30 30 807090

Kimlik kartında fotoğraf bulundurma yaşı kaç?

On beş yaşını tamamlamamış çocukların kimlik kartlarında fotoğraf yer almaz. Ancak başvuran tarafından talep edilmesi halinde her yaş grubundaki çocukların kimlik kartı fotoğraflı olarak düzenlenir.

YENİ KİMLİK KARTI İÇİN KONSOLOSLUK RANDEVUSU ALMA LİNKİ

Almanya TC Mainz Başkonsolosluğunda gerçekleştirilen diğer nüfus işlemleri ;

Nüfus Cüzdanı Yenileme/Değiştirme Başvurusu (Yıpranma veya kimlik bilgilerindeki değişiklik nedeniyle)
Nüfus Cüzdanı Yenileme Başvurusu (T.C. kimlik numarası olmadığı için)
Kaybından Dolayı Yeni Nüfus Cüzdanı Başvurusu
Nüfus Kayıt Örneği Başvurusu
Adres Beyanı Başvurusu

Adres beyanı işlemleri haricinde diğer işlemler için konsolosluktan randevu aldıktan sonra şahsen başvuru yapılması gerekmektedir. Adres beyanı işlemleri için posta yoluyla başvuru yapılabilir.

Doğum nedeniyle kimlik kartı nasıl düzenlenir?

Herhangi bir nüfus müdürlüğüne yapılan doğum bildirimlerinde kimlik kartı başvurusu alınır ve çocuk adına doğum nedeniyle kimlik kartı düzenlenir. Yurt içinde 30 gün, yurt dışında 60 gün içinde bildirilen doğum olaylarında veya 2828 sayılı Kanunun yetkili kıldığı kuruluş yetkililerince yapılan doğum bildirimleri sonucu düzenlenen kimlik kartlarından değerli kâğıt bedeli alınmaz.

Kayıp veya değiştirme nedeniyle kimlik kartı nasıl düzenlenir?

Kimlik kartının kaybolması veya değiştirilmesi durumunda sistemdeki fotoğraf altı ay öncesine ait değil ise ilgiliden son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet fotoğraf istenir ve biyometrik doğrulaması yapılarak kimlik kartı başvurusu alınır.

T.C. Mainz Başkonsolosluğu İletişim

Adres
An der Karlsschanze 7, Mainz, 55131 Deutschland
Telefon
+49-6131 98 26 017

Faks
+49-6131 83 51 19

e-Posta
konsulat.mainz@mfa.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir