Stuttgart Türk Konsolosluğu Randevu Alma ve Sorgulama Linki

Tarafından   02/16/2017

Stuttgart Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Alma ve Sorgulama işlemleri sayfasına yazımızda verdiğimiz linki tıklayarak erişebilirsiniz. Almanya’ da Stuttgart Türk konsolosluğuna işlem yaptırmak isteyen vatandaşların, yurtdışında hizmet veren diğer Türk konsololsuklarıda olduğu gibi randevulu sisteme geçmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Stuttgart Başkonsolosluğu’ndan; Doğum, Nüfus , Evlilik , Pasaport , Askerlik , Noter , Vatandaşlık , Ölüm , Adli Konular ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilirisiniz. Görev bölgesi ,Baden-Württemberg Eyaleti’nin Stuttgart ve Tübingen valiliklerinden oluşan Württemberg kesimini olan Stuttgart Başkonsolosluğumuzda ki işlemleriniz için gerekli belgeler ve ücretlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Konsolosluk randevusu aldığınız temsilciliğinize gitmeden önce ,ilgili işlem için gerekli belgeleri hazırlayıp ,randevu saatinden yarım saat önce konsoloslukta bulunmanız işlemlerinizin daha çabuk bitmesini sağlayacaktır.

Stuttgart Başkonsolosluğu Adres Bilgileri

ADRES BİLGİLERİ Kernerstr. 19/B
70182 Stuttgart
TELEFON BİLGİLERİ TEL: 0711-166670
FAKS: 0711-2622102
WEB ve E-POSTA ADRESİ http://stuttgart.bk.mfa.gov.tr
konsulat.stuttgart@mfa.gov.tr

Türkiye Cumhuriyeti Stuttgart Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Alma, Stuttgart Başkonsoloslugu Konsolosluk Randevu Sorgulama, Stuttgart Başkonsolosluğu E Pasaport Randevu Alma, Stuttgart Başkonsolosluğu Askerlik Randevu Alma, Stuttgart Baskonsoloslugu Adres Telefon eMail İletişim Bilgileri, Stuttgart Baskonsoloslugu Noter İşlemleri , Stuttgart Başkonsolosluğu Nüfus İşlemleri, Stuttgart Başkonsolosluğu Evlilik işlemleri, Stuttgart Başkonsolosluğu Doğum Bildirimi İşlemleri, Stuttgart Başkonsolosluğu Vatandaşlık işlemleri ve diğer işlemleriniz için aşağıdaki linki tıklayınız.

 

Konsololsuk randevu sistemi nedir?

Konsolosluk randevu sistemi ; Dışişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiş olup ,dünya genelinde hizmet veren tüm T.C Büyükelçilikleri ve T.C. Konsololuklarından yapılacak işlemler için uygun tarih ve saat için randevu vererek, bazı işlemlerin uzaktan yapılmasını sağlamak , vatandaşların konsolosluklarda yapacakları işlemlerde ; izlenmesi gereken yol ,grekli belgeler ve ödenecek harç ve işlem bedelleri hakkında ayrıntılı bilgi vermek amacıyla kurulmuş online portaldır.

Konsololuk randevu sisteminden hangi işlemler için randevu alınabilir?

Konsolosluk randevu sistemi üzerinden vatandaşlar, bulundukları ülkelerdeki dış temsilçiliklerimiz için ,Vatandaşlık , Nüfus , Askerlik , Noter ,Pasaport , Doğum ,Evlilik bildirimi , Seçim , Vize , Ölüm ve diğer konsololuk işlemleri için randevu alabilirler. Bunun yanında bu işlemleri nasıl yapacakları ,gerekli belgeler ve ödenmesi gereken harçlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir.

Konsololuk randevusu almak için ücret ödenir mi?

Konsolosluk randevu sistemi üzerinden alınacak tüm randevular ücretsizdir.Vatandaşlar her işlem için ayrı ayrı randevu alamak zorunda olup istedikleri zaman almış oldukları randevuları iptal edebilirler.

e-konsolosluk randevu sisteminden yaptırmak istediğiniz işlem türüne göre ,bulunduğunuz ülkelerdeki dış temsilciliklerimizden randevu alabilirsiniz.E konsolosluk randevusu alabilmeniz için kimlik kartınızda T.C kimlik numarası yazılı olmalıdır.Aksi halde yeni nüfus cüzdanı için de randevu almanız gerekmektedir.

Yurtdışında yaşayan Türk Vatandaşlarına ve yabancılara hizmet veren dış temsilciliklerimiz E KONSOLOSLUK RANDEVU sistemine geçilmiş olup,konsolosluklarımızdan ve büyükelçiliklerimizden yapacak olduğunuz tüm işlemler için randevu alınması önemle rica olunur.E konsolosluk randevularınızı yukarıda linkini verdiğimiz Dışişleri Bakanlığımızın e-RANDEVU – KONSOLOSLUK.GOV.TR adresinden alabilirsiniz.

Stuttgart Türk Konsolosluğu Randevu Alma ve Sorgulama Linki” da bir yorum

 1. Mahsum kavak

  Ben bir Termin almak istiyorum vatandaşlıktan cikmakicin kabuledilmiyor nedenini sora bitirmişim.

 2. Gölgen

  Merhabalar ben stuttgartta yasiyorum pasaport ve kimligim evden kayip oldu ne yapmaliyim

  1. ekonsolos Gönderi yazarı

   Konsololuk randevu sitesinden randevu alarak yeniden başvuruda bulunmanız gerekiyor.

  1. ekonsolos Gönderi yazarı

   Yapmak istediğiniz işlem tam olarak nedir bilmediğim için size tavsiyede bulunamıyorum ancak Sosyal Güvenlik Kumuru SGK ‘dan ayrıntılı bilgi edinebililirsiniz. Mevcut borç yapılandırmaları ile başvurular ise GİB – Gelir İdaresi Başkanlığından yapılır.

 3. Ugur

  Merhabalar benim yeni cocugum oldu Passport cikarmam gerekiyormu eger gerekiyorsa esim ve cocugum bizzat gelmesine gerek varmi Yoksa ben gerekli evraklari getirsem olurmu yanliz?

 4. Sengül

  Bana bir randevu lazım mavi kart için ve Geburtsurkunde İki tane randevu lazım

 5. Ömer Capraz

  E devlet işlemlerini yapan bayandan Allah razı olsun çok iyi çalışıyor isını yaparken.birde dışarıdan gelen bütün telefonlara bakıyor ve vatandaşlarımıza yardımcı oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir