Stuttgart Başkonsolosluğu’ndan Germanwings mağdurlarına desdek

Tarafından   08/12/2017

Stuttgart Başkonsolosluğu’ndan Germanwings Stuttgart – Ankara seferi mağdurlarına desdek

Germanwings’den basına yapılan açıkamada ise uçuş iptalinin hastalık gerekçesiyle gerçekleştiği ileri sürülmüştü.
Stuttgart – Ankara seferinin iptal edildiği Cumartesi gecesi yerel gazetelere telefon yağdıran vatandaşlar konuyu yargıya taşıyacaklarını belirterek, Türkleri Germanwings’i boykot etmeye çağırmışlardı.

Alman hava yolu şirketi Germanwings’in Alman pilotunun geçen cumartesi günü ‘Türkiye’de can güvenliği olmadığı gerekçesiyle’ Ankara’ya uçmaması iddialarının ardından uçuş iptali ile mağdur olan yolculara Stuttgart Başkonsolosluğu sahip çıktı. Muavin Konsolos Seyhan Sucu Yeni Posta’ya yaptığı açıklamada gazetemizdeki haberi inceledikten sonra durum hakkında bilgi almak üzere Germanwings’e e-posta üzerinden yazılı başvuruda bulunduklarını belirtti.

Alman hava yolu şirketi Germanwings’in Alman pilotunun geçen cumartesi günü ‘Türkiye’de can güvenliği olmadığı gerekçesiyle’ Ankara’ya uçmaması iddialarının ardından uçuş iptali ile mağdur olan yolculara Stuttgart Başkonsolosluğu sahip çıktı.

Muavin Konsolos Seyhan Sucu Yeni Posta’ya yaptığı açıklamada gazetemizdeki haberi inceledikten sonra durum hakkında bilgi almak üzere Germanwings’e e-posta üzerinden yazılı başvuruda bulunduklarını belirtti.
Muavin Konsolos Sucu durumun yolcu ve hava yolu şirketi arasındaki ticari hukuğu ilgilendiren bir konu olduğuna işaret ederek, mağdur yolcuların konsolosluğun hukuk hizmetlerinden ise yararlanabileceklerini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir