Rusya Kazan e-Konsolosluk Randevu Alma Sorgulama İşlemleri

Tarafından   10/18/2017

Rusya Kazan e-Konsolosluk Randevu Alma İşlemleri.Rusya’da hizmet veren Kazan Türk Konsolosluğu artık Askerlik,   Noter , Pasaport , yeni kimlik kartı , mavi kart işlemleri için nüfus ve vatandaşlık servislerinde tam zamanlı randevu sistemine geçti. Kazan Konsolosluğundan bu servislerde işlem yaptırmak isteyenler konsolosluğa gitmeden önce mutlaka randevu almak zorundalar..

Rusya Kazan e-Konsolosluk Randevu Alma İşlemleri internetten online ve Konsolosluk çağrı merkezinden telefonla aranarak alınıyor.Randevu alabilmeniz için TC kimlik numarası , kimlik bilgileri ve e-posta adresinizin olması gerekiyor. Konsolosluk Başvuru kabul: 09:00-12:30  14:00-16:00 – Vize başvuru kabul: 09.00-12.30 Telefonla danışma: Hafta içi 14:00-18:00 (Resmi tatiller hariç)  saatleri arasında yapılır..

T.C.Kazan Başkonsolosluğunun Görev Bölgesi Tataristan Cumhuriyeti, Başkurdistan Cumhuriyeti, Çuvaşistan Cumhuriyeti, Mordovya Cumhuriyeti, Mari-El Cumhuriyeti ve Samara Bölgesi olup bu bölgelerden gelerek konsoloslukta işlem yapacak tüm vatandaşlar ilgili işlemler hakkında detaylı bilgi alma ,gerekli belgeler ve ödenecek harç bedelleri hakkında detaylı bilgiyi www.konsolosluk.gov.tr internet adresi ve çağrı merkezinden edinebilirler.

E-Konsolosluk Randevusu Almak için Tıklayınız

İnternet üzerinden randevular www.konsolosluk.gov.tr adresinden , telefonla randevular ise + 90 312 292 29 29 numaralı konsololuk çağrı merkezinden alınıyor.

Bekleme sürelerinin kısaltılması ve sunulan hizmetin kalitesinin daha da artırılmasını amaçlayan konsolosluk randevu sistemi ile Kazan Başkonsolosluğundan tüm işlemlerinizi beklemeden yaptırmanız mümkün. Kazan Türk Konsolosluğundan yaptırmak istediğiniz askerlik, noterlik, nüfus ve vatandaşlık işlemleri için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin , başkonsolosluğa gelmeden önce internet sitesinden randevu almaları zorunludur.

E-Konsolosluk Randevusu Nasıl Alınır?

E-randevu almak için konsolosluk sitesine (konsolosluk.gov.tr) girildiğinde sağ tarafta yer alan Ülke (Bulunduğunuz Rusya) ve Temsilcilik (Kazan Başkonsolosluğu) seçilmeli ve e-randevu butonuna tıklanmalıdır.
Elektronik posta adresinin doğru yazılmış olmasına özellikle dikkat edilmelidir.
İstenen bilgiler eksiksiz tamamlanmasının ardından verilen e-posta adresine sistemin gönderdiği şifre girildikten sonra devam butonuna tıklanarak bir sonraki ekrana geçilmelidir.
Randevu tarihi ve saati seçildikten sonra onay ekranındaki onayla butonu ile randevu kesinleşmektedir. 18 yaşından küçükler için yapılacak başvurularda randevu anne ya da baba adına alınmalıdır.

Kazan Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Posta Adresi
Ulitsa Maksima Gorkogo 23/27 P.O. Box:141, 420015 Kazan, Tataristan, Rusya Federasyonu
Telefon:+7 843 299 53 10 – 11Faks:+7 843 264 25 11
E-Posta: consulate.kazan@mfa.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir