ROTTERDAM TÜRK KONSOLOSLUĞU RANDEVU ALMA SORGULAMA LİNKİ

Tarafından   02/14/2017

Rotterdam Türk konsololsluğu randevulu sisteme geçti.T.C. Rotterdam Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Alma / Sorgulama ve İptal Etme İşlemleri günün her saatinde internetten merkezi randevu alama sisteminden yapılabiyor.

Rotterdam Başkonsolosluğu Westblaak 2 3012KK Rotterdam adresindeki binasında hizmet vermekte olup , vatandaşlar T.C Rottredam Başkonsolosluğu’ndan randevu alarak ; nüfus , pasaport , vatandaşlık , doğum, evlilik , askerlik ,adli konular , noterlik işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

TC Rotterdam Başkonsolosluğu’ndan yukarıda sıraladığımız ilgili işlemler için randevuyu , Dışişleri Bakanlığı’ nın E-KONSOLOSLUK merkezi randevu alma sayfasından alabilirsiniz. Sitemizde de linkini paylaştığımız konsolosluk.gov.tr randevu alma sayfasına girdiğinizde ,sizden öncelikle bulunduğunuz ülke ve en yakın konsolosluğu seçmeniz isteniyor. Ülke olarak HOLLANDA ve temsilcilik olarak ROTTERDAM BAŞKONSOLOSLUĞU seçenekleri tıklandıktan sonra , yapacağınız işlemlerle ilgili sayfa görüntülenecektir.Buradan ilgili işlem tıklanarak randevu alma işlemine geçilir.

Yurtdışın’daki başkonsoloslukların çoğu artık randevulu sisteme geçti .Askerlik, nüfus, noter, vatandaşlık, evlenme, doğum, pasaport ve vize işlemleri için mutlaka konsolosluk.gov.tr adresinden randevu alınmalı.Her bir başvuru sahibi, yaptırmak istediği her işlem için ayrı ayrı randevu alınmalı. Alınacak randevu da yaptırılacak işleme uygun olmalı. Örneğin çocuk kaydı için ‘çocuk tescil’ randevusu, dövizle askerlik işlemleri için ‘askerlik’ başlığı altında bulunan randevu alınmalıdır. Herhangi bir servisten alınan randevu diğer servisler için geçerli değildir

konsolosluk.gov.tr internet adresinden yapmak istediği işlem için randevu alan vatandaşlar,almış oldukları randevu sadece o işlem için geçerli olup diğer işlemlerde kullanamaz. Örneğin verecek olursak ; yeni pasaport çıkartmak ve askerlik uzatmak için konsolosluğa giden Ahmet Bey , randevu sisteminden PASAPORT çıkartmak ayrı , ASKERLİK işlemleri için sistemden ayrı randevu alması gerekiyor.

T.C Rotterdam Başkonsolosluğundan Randevu Almak İçin Tıklayınız

ROTTERDAM BAŞKONSOLOSLUĞU’NDAN NASIL RANDEVU ALACAĞIM ?

e-Randevu almak için yukarıda linkini verdiğimiz, konsolosluk.gov.tr adresindeki Konsolosluk İşlemleri sitesine girildiğinde sağ tarafta yer alan Ülke (Hollanda) ve Temsilcilik (Rotterdam Başkonsolosluğu) seçilmeli, Randevu Al butonuna tıklanmalıdır.

Açıklacak sayfada TC Kimlik Numarası girilerek randevu alınabiliyor.Bunun yanında e-Posta adresinin doğru yazılmış olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Girilmesi istenen bilgiler eksiksiz tamamlandıktan, verilen e-posta adresine sistemin gönderdiği şifre girildikten sonra Devam butonuna tıklanarak bir sonraki ekrana geçilmelidir.

Randevu tarihi ve saati seçildikten sonra onay ekranındaki Onayla butonu ile randevu kesinleşmektedir. Alınmış randevuların gerekirse aynı siteye girilerek iptal edilmesi mümkündür.

Konsolosluğumuzun açılış ve müracaat saatleri 8:30 – 12:00 arasındadır.Vatandaşların işlem başvuruları 8:30-12:30 arası,telefonlar ise 15:00-17:00 arası alınmaktadır.İlgili servislerden telefonla bilgi almak için lütfen saat 15.00-17.00 arasında +31 (0)10 201 20 00 nolu telefon numarasını arayınız

T.C. Rotterdam Başkonsolosluğu Adres – Telefon Bilgileri

Posta adresi:Westblaak 2 3012KK Rotterdam – The Netherlands
Telefon:+31 (0)10 201 2000 (ACİL durumlarda: Mesai saatleri dışında aranabilecek telefon numarası) +31 (0) 641024588
Faks:+31 (0)10 201 2050
E-posta:consulate.rotterdam@mfa.gov.tr

Konsolosluk Çağrı Merkezi Numarası + 90 312 292 29 29 olup bu namaraya haftanın 7 günü 24 saat aranabilir.Hollanda’dan +311 076 60007 numaralı telefondan da konsololuk çağrı merkezine ulaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir