Özbekistan Türk Konsoloslukları Randevu Alma/Sorgulama

Tarafından   07/01/2017

Özbekistan Türk Konsoloslukları Randevu Alma/Sorgulama

Özbekistan Konsolosluk Randevu Alma İşlemi; Özbekistan’da bulunan Türk vatandaşları pasaport , noter ,askerlik ,vatandaşlık , nüfus vb ,işlemler için , Özbekistan vatandaşları ise vize işlemleri için randevu merkezi konsolosluk randevu sisteminden randevu alabilir. Özbekistan’da Bulunan Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının Taşkent Büyükelçiliği Randevu Alma işlemini, internetten veya telefon ile  yapabilirsiniz..Randevu alacak Türk vatandaşlarından işlem için TC kimlik numarası istenilmektedir.

e-Randevu almak için www.konsolosluk.gov.tr adresindeki Konsolosluk İşlemleri sitesine girildiğinde sağ tarafta yer alan Ülke (Ösbekistan) ve Temsilcilik (Taşkent Başkonsolosluğu) seçilmeli, Randevu Al butonuna tıklanmalıdır. e-Posta adresinin doğru yazılmış olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Girilmesi istenen bilgiler eksiksiz tamamlandıktan, verilen e-posta adresine sistemin gönderdiği şifre girildikten sonra Devam butonuna tıklanarak bir sonraki ekrana geçilmelidir. Randevu tarihi ve saati seçildikten sonra onay ekranındaki Onayla butonu ile randevu kesinleşmektedir. Alınmış randevuların gerekirse aynı siteye girilerek iptal edilmesi mümkündür.

Çağrı Merkezi ile Randevu Alma telefonu +90 312 292 29 29

Konsolosluk Nüfus işlemleri, Askerlik işlemleri, Noter işlemleri, Vatandaşlık işlemleri, Ölüm Tescili :Adli sicil belgesi, e-Devlet Şifresi işlemlerini yapmak isteyen Türk Vatandaşları.

Türk Vatandaşları İçin Konsolosluk Randevu Alma GİRİŞ ile randevu alabilirler. Gitmeyeceğiniz randevuyu iptal etmeyi unutmayınız. Temsilciliklerde Yeni TC Kimlik Değişim işlemleri içinde randevu alınız.

Yabancı Vatandaşlar İçin Vize Ön Başvuru Randevu/Xorijiy Vatandaşlar uchun viza old murojaat Appointment olish

    • Özbekistan’da Türkiye vizesi alacak olan yabancı ülke vatandaşların ön başvuru için randevu alabilirler.
    • Türk Konsolosluğundan Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ
    • Turk Konsolosluğundan Uchrashuvni olish uchun BOSING

Özbekistan’da Bulunan Türkiye Cumhuriyeti Dış temsilcilikleri İletişim Bilgileri

TAŞKENT BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: AKADEMIK YAHYA GULAMOV KUCHESI NO: 87 TASHKENT REPUBLIC OF ÖZBEKISTAN
Telefon: 00 998-71 113 03 00
Faks: 00 998-71 113 03 33
embassy.tashkent@mfa.gov.tr
http://taskent.be.mfa.gov.tr
Görev Bölgesi: Özbekistan

Online vize başvuru sistemi hakkında duyuru

Vize uygulamalarımızda yeknesaklığın sağlanması için e-Vize dışındaki tüm vize başvurularının da 2016 yılı başından itibaren merkezi bir sistemle elektronik ortamda işleme alınması öngörülmektedir. e-Konsolosluk üzerinden erişilebilecek olan “Online vize başvuru sistemi” 5 Ocak 2016 tarihinde yürürlüğe girecek olup, ülkemiz için her türlü vize başvuruları bu tarihten itibaren yalnız İnternet üzerinden yapılabilecektir.

Sözkonusu uygulama ile 5 Ocak 2016 tarihinden itibaren tüm vize başvuruların www.visa.gov.tr adresi üzerinden yapılması zorunlu kılınmaktadır.

Bu uygulamayla, vize başvuruları için gerekli verilerin tamamının başvuru sahipleri tarafından önceden sisteme kaydedilmesi öngörülmektedir.

Beraberinde aile üyeleriyle seyahat edecek kişilerin, bu kişilerle ilgili verileri de ayrı ayrı sisteme kaydetmeleri öngörülmektedir. Bununla birlikte başvuruyu yapan kişiler, aile üyeleriyle ilgili başvuru dosyalarını topluca görüntüleyebilecek ve bu veriler üzerinde değişiklik yapabileceklerdir.

Tüm vize başvurularında başvuru sahibi ile yüz yüze görüşme/mülakat yapılması öngörülmektedir. E-Konsolosluk üzerinden vize talebinde bulunan kişiler, sisteme yükledikleri, kendilerinden talep edilen belgelerin asılları ve doldurdukları vize formunun imzalanmış basılı örneğiyle birlikte Büyükelçiliğimize başvuracaklardır. Başvuru evrakının kabul edilmesi ile birlikte gerekli vize harcı tahsil edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir