NÜRNBERG TÜRK KONSOLOSLUĞU KONSOLOSLUK RANDEVU ALMA SORGULAMA

Tarafından   02/17/2017

Nürnberg Türk Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Alma ve Sorgulama işlemleri internetten online yapılıyor. Almanya’ da Nürnberg Türk konsolosluğuna işlem yaptırmak için gelecek vatandaşların, yurtdışında hizmet veren tüm Türk konsololsuklarıda olduğu gibi randevulu sisteme geçmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosluğu ’ndan; Doğum, Nüfus , Evlilik , Pasaport , Askerlik , Noter , Vatandaşlık , Ölüm , Adli Konular ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilirisiniz. Görev bölgesi (Kuzey Bavyera ve Thuringen eyaleti) Aşağı Frankonya (Unterfranken), Orta Frankonya (Mittelgfranken), Yukarı Frankonya (Oberfranken), Yukarı Palatina(Oberpfalz) olan Nürnberg Başkonsolosluğumuzda ki işlemleriniz için gerekli belgeler ve ücretlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Konsolosluk randevusu aldığınız temsilciliğinize gitmeden önce ,ilgili işlem için gerekli belgeleri hazırlayıp ,randevu saatinden yarım saat önce konsoloslukta bulunmanız işlemlerinizin daha çabuk bitmesini sağlayacaktır.

Nürnberg Başkonsolosluğu Adres Bilgileri

Telefon: Santral:00 49-911 946 76-0
Faks: 00 49-911 46 89 62
konsulat.nuernberg@mfa.gov.tr
http://www.nurnberg.bk.mfa.gov.tr
Adres: Regensburger str.69 90478 NÜRNBERG DEUTSCHLAND

T.C Nürnberg Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Alma, Nürnberg Başkonsoloslugu Konsolosluk Randevu Sorgulama , Nürnberg Başkonsolosluğu E Pasaport Randevu Alma , Nürnberg Başkonsolosluğu Askerlik Randevu Alma , Nürnberg Baskonsoloslugu Adres Telefon eMail İletişim Bilgileri , Nürnberg Baskonsoloslugu Noter İşlemleri , Nürnberg Başkonsolosluğu Nüfus İşlemleri, Nürnberg Başkonsolosluğu Evlilik işlemleri, Nürnberg Başkonsolosluğu Doğum Bildirimi İşlemleri, Nürnberg Başkonsolosluğu Vatandaşlık işlemleri ve diğer işlemleriniz için aşağıda verdiğimiz linki tıklayız.

T.C Nürnberg Başkonsolosluğu Randevu Alma İçin Tıklayınız

Konsolosluk randevu sistemi nedir?

Konsolosluk randevu sistemi ; Dışişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiş olup ,dünya genelinde hizmet veren tüm T.C Büyükelçilikleri ve T.C. Konsololuklarından yapılacak işlemler için uygun tarih ve saat için randevu vererek, bazı işlemlerin uzaktan yapılmasını sağlamak , vatandaşların konsolosluklarda yapacakları işlemlerde ; izlenmesi gereken yol ,grekli belgeler ve ödenecek harç ve işlem bedelleri hakkında ayrıntılı bilgi vermek amacıyla kurulmuş online portaldır.

e-Konsolosluk randevu sisteminden hangi işlemler için randevu alınabilir?

Konsolosluk randevu sistemi üzerinden vatandaşlar, bulundukları ülkelerdeki dış temsilçiliklerimiz için ,Vatandaşlık , Nüfus , Askerlik , Noter ,Pasaport , Doğum ,Evlilik bildirimi , Seçim , Vize , Ölüm ve diğer konsololuk işlemleri için randevu alabilirler. Bunun yanında bu işlemleri nasıl yapacakları ,gerekli belgeler ve ödenmesi gereken harçlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir.

Konsolosluk randevusu almak için ücret ödenir mi?

Konsolosluk randevu sistemi üzerinden alınacak tüm randevular ücretsizdir.Vatandaşlar her işlem için ayrı ayrı randevu alamak zorunda olup istedikleri zaman almış oldukları randevuları iptal edebilirler.

e-konsolosluk randevu sisteminden yaptırmak istediğiniz işlem türüne göre ,bulunduğunuz ülkelerdeki dış temsilciliklerimizden randevu alabilirsiniz.E konsolosluk randevusu alabilmeniz için kimlik kartınızda T.C kimlik numarası yazılı olmalıdır.Aksi halde yeni nüfus cüzdanı için de randevu almanız gerekmektedir.

Yurtdışında yaşayan Türk Vatandaşlarına ve yabancılara hizmet veren dış temsilciliklerimiz E KONSOLOSLUK RANDEVU sistemine geçilmiş olup,konsolosluklarımızdan ve büyükelçiliklerimizden yapacak olduğunuz tüm işlemler için randevu alınması önemle rica olunur.E konsolosluk randevularınızı yukarıda linkini verdiğimiz Dışişleri Bakanlığımızın e-RANDEVU – KONSOLOSLUK.GOV.TR adresinden alabilirsiniz.

NÜRNBERG TÜRK KONSOLOSLUĞU KONSOLOSLUK RANDEVU ALMA SORGULAMA” da bir yorum

  1. burcu

    Askerlik islemleri icin neler lazim? Lütfen cevap bekliyorum.
    Sevgilerle
    Songül Burcu Güler

  2. Mehmet Demir

    E posta adresinize bir Referenz no gönderildi deniliyor fakat hiç bir sey gelmiyor onun içinde refarenz no girip rendevu alamamaktayiz ilgilenirseniz çok memnun oluruz selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir