Münster Türk Konsolosluğu Randevu Alma ve Sorgulama

Tarafından   02/17/2017

Münster Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Alma ve Sorgulama işlemleri internetten Dışişleri Bakanlığı Merkezi randevu alma sisteminden online yapılıyor. Münster Başkonsolosluğu ,Avrupa genelinde hizmet veren diğer konsolosluklarımız gibi tüm işlemler için randevulu sisteme geçmiştir.

T.C. Münster Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Alma, Münster Başkonsoloslugu Konsolosluk Randevu Sorgulama, Münster Başkonsolosluğu E Pasaport Randevu Alma , Münster Başkonsolosluğu Askerlik Randevu Alma , Münster Baskonsoloslugu Adres Telefon eMail İletişim Bilgileri , Münster Baskonsoloslugu Noter İşlemleri , Münster Başkonsolosluğu Nüfus İşlemleri, Münster Başkonsolosluğu Evlilik işlemleri, Münster Başkonsolosluğu Doğum Bildirimi İşlemleri, Münster Başkonsolosluğu Vatandaşlık işlemleri ve diğer işlemleriniz için aşağıda verdiğimiz linki tıklayız.

E -KONSOLOSLUK RANDEVUSU ALMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Türkiye Cumhuriyeti Münster Başkonsolosluğu’ndan; Doğum, Nüfus , Evlilik , Pasaport , Askerlik , Noter , Vatandaşlık , Ölüm , Adli Konular ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilirisiniz.

Konsolosluk randevusu aldığınız temsilciliğinize gitmeden önce ,ilgili işlem için gerekli belgeleri hazırlayıp ,randevu saatinden yarım saat önce konsoloslukta bulunmanız işlemlerinizin daha çabuk bitmesini sağlayacaktır.

Münster Başkonsolosluğu Adres Bilgileri

Lotharingerstr. 25-27
48147 Münster
TELEFON BİLGİLERİ TEL: 0049251 414700
FAKS: 0049251 43327
WEB ve E-POSTA ADRESİ http://munster.bk.mfa.gov.tr
konsulat.muenster@mfa.gov.tr

Konsolosluk randevu sistemi nedir?

Konsolosluk randevu sistemi ; Dışişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiş olup ,dünya genelinde hizmet veren tüm T.C Büyükelçilikleri ve T.C. Konsololuklarından yapılacak işlemler için uygun tarih ve saat için randevu vererek, bazı işlemlerin uzaktan yapılmasını sağlamak , vatandaşların konsolosluklarda yapacakları işlemlerde ; izlenmesi gereken yol ,grekli belgeler ve ödenecek harç ve işlem bedelleri hakkında ayrıntılı bilgi vermek amacıyla kurulmuş online portaldır.

Konsolosluk randevu sisteminden hangi işlemler için randevu alınabilir?

Konsolosluk randevu sistemi üzerinden vatandaşlar, bulundukları ülkelerdeki dış temsilçiliklerimiz için ,Vatandaşlık , Nüfus , Askerlik , Noter ,Pasaport , Doğum ,Evlilik bildirimi , Seçim , Vize , Ölüm ve diğer konsololuk işlemleri için randevu alabilirler. Bunun yanında bu işlemleri nasıl yapacakları ,gerekli belgeler ve ödenmesi gereken harçlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir.

Konsolosluk randevusu almak için ücret ödenir mi?

Konsolosluk randevu sistemi üzerinden alınacak tüm randevular ücretsizdir.Vatandaşlar her işlem için ayrı ayrı randevu alamak zorunda olup istedikleri zaman almış oldukları randevuları iptal edebilirler.

e-konsolosluk randevu sisteminden yaptırmak istediğiniz işlem türüne göre ,bulunduğunuz ülkelerdeki dış temsilciliklerimizden randevu alabilirsiniz.E konsolosluk randevusu alabilmeniz için kimlik kartınızda T.C kimlik numarası yazılı olmalıdır.Aksi halde yeni nüfus cüzdanı için de randevu almanız gerekmektedir.

Yurtdışında yaşayan Türk Vatandaşlarına ve yabancılara hizmet veren dış temsilciliklerimiz E KONSOLOSLUK RANDEVU sistemine geçilmiş olup,konsolosluklarımızdan ve büyükelçiliklerimizden yapacak olduğunuz tüm işlemler için randevu alınması önemle rica olunur.E konsolosluk randevularınızı aşağıda linkini verdiğimiz Dışişleri Bakanlığımızın e-RANDEVU – KONSOLOSLUK.GOV.TR adresinden alabilirsiniz.

Münster Türk Konsolosluğu Randevu Alma ve Sorgulama” da bir yorum

 1. Hasan Peri

  29 Nisan cumartesi konsolosluga gelecem vekalet için saat kaçdan kaça kadar açık bana bir bilği verirmisiniz Teşekkürler Hasan peri

  1. ekonsolos Gönderi yazarı

   Konsolosluk işlemlerinizi randevu alarak hafta içi mesai saatleri içersinde gerçekleştirebilirsiniz

 2. FULYA

  Merhaba
  Defalarca denememe ve Referans numarası almama rağmen randevu gerçekleşmiyor!
  Takip etmek için bilgileri girdiğim zaman kayıt bulunamadığı yazıyor!
  Lütfen yardımcı olurmusunuz?
  Ref.Nr.1399365735

  1. ekonsolos Gönderi yazarı

   Bazen sistemde yaşanan aksaklıklar nedeniyle buna benzer sıkıcı sorunlarla karşılaşılıyor.TC kimlik numaranızla tekrar sorgularsanız sonuça ulaşmanız mümkün ya da bir yakınınızın TC kimlik numarası ile yeniden randevu almayı deneyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir