MÜNİH TÜRK KONsOLOSLUĞU RANDEVU ALMA SORGULAMA

Tarafından   02/17/2017

Münih Türk Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Alma ve konsolosluk randevu sorgulama işlemleri ; Münih Başkonsolosluğu’nun da Avrupa’daki diğer Türk konsolosluklarında olduğu gibi ,artık tüm işlemler için randevu sistemine geçildiği bildirildi. T.C. Münih Başkonsolosluğundan yapılan açıklamaya göre, yeni çağdaş sistem sayesinde konsolosluklarda bekleme süresinin asgariye indirilecek , iş gücü ve zaman tasarrufu sağlanacak. Acil durumlar da istisna yapılabileceğine dikkati çekilen açıklamada “sistem tam oturana kadar özellikle İnternet ortamına yabancı olan yaşlı yurttaşlarımıza gereken kolaylıklar gösterilecektir” denildi.

München Başkonsoloslugu Konsolosluk Randevu Sorgulama , Münih Başkonsolosluğu E Pasaport Randevu Alma , Münih Başkonsolosluğu Askerlik Randevu Alma , Münih Baskonsoloslugu Adres Telefon e Mail İletişim Bilgileri , Münih Baskonsoloslugu Noter İşlemleri , Münih Başkonsolosluğu Nüfus İşlemleri , Münih Başkonsolosluğu Evlilik işlemleri , Münih Başkonsolosluğu Doğum Bildirimi İşlemleri , Münih Başkonsolosluğu Vatandaşlık işlemleri ve diğer işlemleriniz için sistemden randevu alma linki aşağıda verilmiştir.

E KONSOLOSLUK RANDEVUSU ALMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Türkiye Cumhuriyeti Münih Başkonsolosluğu’ndan;Doğum,Nüfus,Evlilik,Pasaport,Askerlik,Noter,Vatandaşlık,Ölüm,Adli Konular ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilirisiniz.

ADRES BİLGİLERİ
Menzinger Str. 3
80638 Münih
TELEFON BİLGİLERİ TEL: 089 17 80 310
FAKS: 089 17 85 660
WEB ve E-POSTA ADRESİ http://www.munich.bk.mfa.gov.tr
konsulat.muenchen@mfa.gov.tr

NASIL RANDEVU ALINACAK?

Randevular, Dışişleri Bakanlığı’nın https://www.konsolosluk.gov.tr/eKonsolosluk/ internet adresinden yaptırılmak istenen işleme göre randevu alabilinecek. Randevu alabilmek için T.C. kimlik numarası ve bir elektronik posta adresi de gerekmektedir. Konu ile ilgili olarak Konsolosluk Çağrı Merkezi’nin 0090 312 292 2929 nolu telefonundan 7 gün 24 saat bilgi alınabilecek.

ESKİ SİSTEME DÖNÜLÜYOR

Münih Başkonsolosluğu’nda son yıllarda uygulanan her memurun her işi yapmasına dayalı sistemin beklenen randımanı sağlamadığını söyleyen Başkonsolos en kısa zamanda eski sisteme yeniden geçileceğini belirtti. Nüfus, Pasaport, Doğum, Askerlik, Evlilik ve Noterlik gibi her işlemin ayrı ayrı uzmanı olacağını bildiren Başkonsolos “ama her uzman yine para tahsil etme yetkisine sahip olacağından, zaman kaybına neden olduğunu düşündüğümüz vezne sistemi yeniden getirilmeyecek” dedi.

YENİ BİNA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Yaklaşık 200 bin yurttaşımıza hizmet veren Münih Başkonsolosluğu binasının yenilenmesi konusunda çalışmalar sürüyor. Başkonsolos “Başkonsolosluğumuzun halkımıza daha iyi hizmet verebilecek çağdaş bir binaya kavuşması için bakanlığımızın yaptığı çalışmalar son hızla devam etmektedir. Kısa zamanda bu konuda gelişmeler bekliyoruz. Ayrıca, çalışmalarımızla ilgili olarak ve her türlü konsolosluk işlemlerindeki yenilikleri, ayrıntılı bir şekilde verecek olan Twitter adresimiz @TC_MunihBK hizmete sokulmuştur” dedi.

MÜNİH TÜRK KONsOLOSLUĞU RANDEVU ALMA SORGULAMA” da bir yorum

  1. S.. güven

    Pasaportum yanlışlıkla çamaşır makinaya atılmış kıyafetlerle birlikte renduvu almak istiyorum yeni çıkartmak icin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir