Libya Türk Konsoloslukları Randevu Alma/Sorgulama

Tarafından   07/01/2017

Libya Konsolosluk Randevu Alma İşlemleri ; Libya’da bulunan Türk vatandaşları Nüfus işlemleri, Askerlik işlemleri, Noter işlemleri, Vatandaşlık işlemleri,Pasaport işlemleri ,Libya vatandaşları ise vize işlemleri için randevu alabilir. Libya’da Bulunan Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının Trablus Büyükelçiliği Randevu Alma işlemini, Misurata Başkonsolosluğu Randevu Alma İşlemini, internetten ve telefon ile yapılmaktadır..

Konsololuk Çağrı Merkeziyle Randevu Alma telefonu +90 312 292 29 29

Konsolosluk Nüfus işlemleri, Askerlik işlemleri, Noter işlemleri, Vatandaşlık işlemleri, Ölüm Tescili Adli sicil belgesi, e-Devlet Şifresi işlemlerini yapmak isteyen Türk Vatandaşları.

Konmsololuk randevu alma uygulamasıyla, işlem için gidenlerin bekleme süreleri kısalacak ve daha kaliteli hizmet verilecek.

Noterlik ve askerlik hizmeti için konsolosluğa gidecek vatandaşlar, e-pasaport başvurularında da kullanılan www.konsolosluk.gov.tr adresindeki randevu modülünden almaları gerekiyor.

Sistemin verimli ve aksamadan işletilmesi için başvuru sahibinin, her işlem için ayrı randevu alması şart.

Libyadaki Türk konsololuklarına başvuru sahiplerinin gelmeden önce, işlemlerine ilişkin bilgi ve belgeler hakkında www.konsolosluk.gov.tr adresindeki web sayfasından bilgi almaları, tereddüt oluşması halinde telefonla aramaları gerekiyor.

Türk Vatandaşları İçin Konsolosluk Randevu Alma GİRİŞ ile randevu alabilirler. Gitmeyeceğiniz randevuyu iptal etmeyi unutmayınız. Temsilciliklerde Yeni TC Kimlik Değişim işlemleri içinde randevu alınız.

Yabancı Vatandaşlar İçin Vize Ön Başvuru Randevu/تأشيرات الدخول للمواطنين الأجانب قبل تطبيق معالجة الحدث

Libya’da Bulunan Türkiye Cumhuriyeti Dış temsilcilikleri İletişim Bilgileri
TRABLUS BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: SHARA ZAVIA DAHMANI P.K.947 TRIPOLI LIBYA
Telefon: 00 218-21 340 11 40 – 340 11 43 00 218-21 340 11 44
Faks: 00 218-21 340 11 46
embassy.tripoli@mfa.gov.tr
http://trablus.be.mfa.gov.tr

MİSURATA BAŞKONSOLOSLUĞU
consulate.misratah@mfa.gov.tr
http://misurata.bk.mfa.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir