Kuveyt Türk e-Konsolosluk Randevu Alma İşlemi

Tarafından   07/01/2017

Kuveyt Türk e-Konsolosluk Randevu Alma/ Sorgulama

Kuveyt Konsolosluk Randevu. Kuveyt’de bulunan Türk vatandaşları ve Kuveyt vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın Kuveyt Büyükelçiliği Randevu Alma sisteminden randevu alarak tüm konsololuk (pasaport, nüfus, vatandaşlık, nüfus ,noter ,yeni kimlik kartı) ve vize işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kuveyt’de hizmet veren Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının Kuveyt Büyükelçiliği Randevu Alma işlemini, internetten ve telefon ile yapabilirsiniz.

Konsolosluk Randevu Alma telefonu +90 312 292 29 29

Türk Vatandaşları İçin Konsolosluk Randevu Alma GİRİŞ ile randevu alabilirler. Gitmeyeceğiniz randevuyu iptal etmeyi unutmayınız. Temsilciliklerde Yeni TC Kimlik Değişim işlemleri içinde randevu alınız.

Yabancı Vatandaşlar İçin Vize Ön Başvuru Randevu/تأشيرات الدخول للمواطنين الأجانب قبل تطبيق معالجة الحدث

Kuveyt’de Bulunan Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilcilikleri İletişim Bilgileri

KUVEYT BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: AL DAIYAH, EMBASSIES AREA PLOT NO: 16 YEMEN STREET KUWAIT POSTA ADRESİ: TURKISH EMBASSY, P.O.BOX: 20627, SAFAT 13067 KUWAIT
Telefon: 00 965 2253 1466 – 00 965 2253 1785 – 00 965 2256 4029
Faks: 00 965 2256 0653 – 00 965 2256 0403
embassy.kuwait@mfa.gov.tr
http://kuveyt.be.mfa.gov.tr
Görev Bölgesi: Kuveyt

Kuveyt vizesi

Kuveyt’e Geliş veya Kuveyt’ten Transit Geçiş Amacıyla Vize Temininde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kuveyt’in ülkemizde, Ankara’da Büyükelçilik, İstanbul’da Başkonsolosluk olmak üzere iki temsilciliği bulunmaktadır.

Diplomatik, resmi ve hizmet pasaportu hamili vatandaşlarımız Kuveyt’e girişlerinde vizeden muaftır.

Umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımızın ise Kuveyt’e giriş yapabilmek için (transit geçişler dahildir) vize almaları gerekmektedir.

1 Kasım 2013 tarihinden itibaren Kuveyt’e turistik giriş yapmak isteyen vatandaşlarımız 3 aylık vizelerini ücretsiz bir şekilde havaalanında alabilmektedirler.

Bunun dışında, ticari veya çalışma vizesi almak isteyen vatandaşlarımız için tercih edilen yöntem Kuveyt’te çalışma ve oturma izni bulunan bir kişinin (Kuveytli olması gerekmemektedir) vize almak isteyen kişinin pasaport fotokopisi ile birlikte Kuveyt İçişleri Bakanlığı’ndan vizeyi temin ederek, vizenin örneğini vize sahibine faks veya e-posta ile göndermesidir. Böylelikle vize sahibi, vizenin örneği ile seyahat eder, vizenin aslını Kuveyt havaalanında bu amaçla oluşturulmuş bürodan alır ve daha sonra giriş yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir