KONSOLOSLUK RANDEVU ALMA 2018

Tarafından   06/13/2017

Konsolosluk Nüfus Randevu Alma 2018 uygulaması ile Konsololsuk randevu alamıyorum ; Konsolosluk Ranndevu Alma Nüfus İşlemleri ,Konsolosluk Ranndevu Alma Yeni Kimlik Kartı Konsolosluk Ranndevu Alma Pasaport ,Konsolosluk Randevu Alma Noter ,Konsolosluk Vatandaşlık İşlemleri Randevu Alma Konsolosluk Ranndevu Evlenme , Konsolosluk Ranndevu Doğum Kayıt Konsolosluk Ranndevu Alma Askerlik İşlemleri.

Son yıllarda , yurtdışında sürekli yaşayan, geçimini bulundukları ülkelerde sağlayan Türk vatandaşlarının sayısı 5 milyona yaklaşmıştır. Bu bağlamda, özellikle 1960’lı yıllardan itibaren vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşamaya başladıkları Avrupa ülkelerinde süratli ve nitelikli bir örgütlenmeyle çeşitli hizmetler verilebilmesini teminen ülkemiz tarafından büyük adımlar atılmıştır.

Bu çerçevede, ülkemizin olanakları içinde Dış Temsilciliklerimizin sayısı artırılmış, yeni binalar kiralanarak veya satın alınarak, nitelikli personel ile teçhiz edilmiştir.

Ülkemiz tarafından sunulan bu hizmetler açısından, Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın en somut şekilde “Konsolosluk Hizmetlerinden” yararlandığını söylemek mümkündür.

İşte yukarıda bahsettiğimiz konsolosluk işlemlerinin daha kolay yapılmasını sağlamak ve yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına dah hızlı ve kolay hizmet vermek amacıyla internet üzerinden randevu alarak işlem yapmaya başlanmıştır.

Tüm Konsolosluk işlemleri Başvuruları Sadece Randevu Almak Suretiyle Kabul Edilmektedir.

Randevular www.konsolosluk.gov.tr adresinden alınabilmektedir.

(Randevu alırken nüfus cüzdanında T.C kimlik numarası olması şarttır. T.C kimlik numarası bulunmayan kimliklerin müracaattan önce değiştirilmesi gerekmektedir.)

KONSOLOSLUK RANDEVUSU NASIL ALINIR?

www.konsolosluk.gov.tr adresine gidilerek Temsilcilik seçiniz. (Ülke: Almanya, Temsilcilik: Hannover Başkonsolosluğu) daha sonra Randevu-al yazan bölümü tıklayınız.

1-T.C. Kimlik Numaranızı Yazınız ve size gönderilecek şifre için e-posta yazınız. T.C. Kimlik numaranız yoksa bir yakınızın T.C. numarasıyla randevu alabilir ve randevu gününde görevli arkadaşımıza bu bilgiyi verebilirsiniz. (Web.de
ve gmx e-posta adreslerine şifre gönderilmesinde sorun yaşanmaktadır. Başka bir e-posta adresi kullanmanız rica olunur.)

2-Hangi işlem için randevu talep ediyorsanız o bölümü seçiniz. (Pasaport, Askerlik, Noter, Evlenme, Vatandaşlık vs.)

3-Ad ve Soyadı yazarken Türkçe karakterler kullanınız.(örnek: Ç,Ğ,Ş)
Adres hanesine şehrinizi veya tam adresinizi yazınız.Sizinle birlikte kaç kişiye randevu alacağınızı seçiniz.Kaydet ve Devam Et tuşuna basarak sonraki aşamaya geçiniz.

4-Sistem tarafından epostanıza gönderilen şifreyi giriniz ve Kaydet ve Devam Et yazan yeri tıklayınız.

5-Belirtilen gün saatlerden size uygun birini seçtikten sonra, sağ altta yer alan Seç’e basınız. İleri bir tarih için randevu almak istiyorsanız, Takvimin yazılı olduğu yere tıklayarak başka bir tarih seçebilirsiniz.

6-Randevunuzu belirledikten sonra, “İşleminizi Onaylayın” sayfasında randevu bilgileriniz yer alacaktır. Bilgiler doğruysa “Onayla ve Randevumu Al”
yazan yeri tıklayınız. Randevunuz onaylanınca ekranda tarih ve saat görülecektir.
(İşleminizi onayladıktan sonra bir yere not etmeniz tavsiye olunur. Daha sonra size herhangi bir bilgi E-Postası gelmeyecektir.)

KONSOLOSLUK RANDEVU ALMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

KONSOLOSLUK RANDEVU ALMA 2018” da bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir