konsolosluk.gov.tr Randevu Alma Sorgulama !

Tarafından   01/21/2017

konsolosluk.gov.tr randevu alma sorgulama sayfasıyla,  yurtdışında hizmet veren Türk konsoloslukarından yapacağınız tüm  işlemler için randevu alabilirsiniz. Bunun yanında almış olduğunuz randevularınızı e-konsolosluk randevusunu sistemden sorgulayabilir , isterseniz iptal edebilirsiniz..e-konsolosluk-randevu-alma-nedir-kosolosluk-randevu- alma

Konsololuk randevu sisteminin hayata geçmesiyle birlikte konsololuklardaki sıra bekleme ve işini yaptırama gibi vakalarda da azalma oldu.Vatandaşlar istedikleri işlemi aldıkları randevu ile ilgili konsolosluktan randevu saatti geldiğinde gerekli belgeleri ibraz ederek gerçekleştirebiliyor. Böylelikle hem zamandan tasarruf ediliyor hem de gereksiz masrafın önüne geçilmiş oluyor.

Konsolosluk randevusu aldığınız temsilciliğinize gitmeden önce ,ilgili işlem için gerekli belgeleri hazırlayıp ,randevu saatinden yarım saat önce konsoloslukta bulunmanız işlemlerinizin daha çabuk bitmesini sağlayacaktır.

Konsololsuk randevu sistemi nedir?

Konsolosluk randevu sistemi ; Dışişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiş olup ,dünya genelinde hizmet veren tüm T.C Büyükelçilikleri ve T.C. Konsololuklarından yapılacak işlemler için uygun tarih ve saat için randevu vermek, bazı işlemlerin uzaktan yapılmasını sağlamak , vatandaşların konsolosluklarda yapacakları işlemlerde ; izlenmesi gereken yol ,grekli belgeler ve ödenecek harç ve işlem bedelleri hakkında ayrıntılı bilgi vermek amacıyla kurulmuş online portaldır.

Konsololuk randevu sisteminden hangi işlemler için randevu alınabilir?

Konsolosluk randevu sistemi üzerinden vatandaşlar, bulundukları ülkelerdeki dış temsilçiliklerimiz için ,Vatandaşlık , Nüfus , Askerlik , Noter ,Pasaport , Doğum ,Evlilik bildirimi , Seçim , Vize , Ölüm ve diğer konsololuk işlemleri için randevu alabilirler. Bunun yanında bu işlemleri nasıl yapacakları ,gerekli belgeler ve ödenmesi gereken harçlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir.

Konsololuk randevusu almak için ücret ödenir mi?

Konsolosluk randevu sistemi üzerinden alınacak tüm randevular ücretsizdir.Vatandaşlar her işlem için ayrı ayrı randevu alamak zorunda olup istedikleri zaman almış oldukları randevuları iptal edebilirler.

e-konsolosluk randevu sisteminden yaptırmak istediğiniz işlem türüne göre ,bulunduğunuz ülkelerdeki dış temsilciliklerimizden randevu alabilirsiniz.E konsolosluk randevusu alabilmeniz için kimlik kartınızda T.C kimlik numarası yazılı olmalıdır.Aksi halde yeni nüfus cüzdanı için de randevu almanız gerekmektedir.

Yurtdışında yaşayan Türk Vatandaşlarına ve yabancılara hizmet veren dış temsilciliklerimiz E KONSOLOSLUK RANDEVU sistemine geçilmiş olup,konsolosluklarımızdan ve büyükelçiliklerimizden yapacak olduğunuz tüm işlemler için randevu alınması önemle rica olunur.E konsolosluk randevularınızı aşağıda linkini verdiğimiz Dışişleri Bakanlığımızın e-RANDEVU – KONSOLOSLUK.GOV.TR adresinden alabilirsiniz.
Bulunduğunuz ülkedeki konsoloslukramızdan Nüfus, Evlilik, Askerlik , Doğum ve Vatandaşlık vb. işlemleri için randevu almak istiyorsanız aşağıdaki konsolosluk.gov.tr linkini tıklayınız.

E-KONSOLOSLUK RANDEVU ALMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Konsolosluk Çağrı Merkezi Numarası aşağıda verilmiştir. Bu numaraya 7 gün 24 saat ilkeden lokal tarife ücretlendirmesi üzerinden arayabilirsiniz.

+ 90 312 292 29 29

A.B.D. ve Kanada’dan
+1 888 566 7656
Almanya’dan
+49 30 30 807090
Avusturya’dan
+43720 115890
İngiltere’den
+44203 6088090
Hollanda’dan
+311 076 60007
Fransa’dan
+33 180 146335 numaralı telefonlara konsololuk işlemleri ve randevunuz hakkında arayabilirisiniz.

konsolosluk.gov.tr Randevu Alma Sorgulama !” da bir yorum

 1. Pingback: Yeni Pasaport Konsolosluk Randevu Alma ,Gerekli Belgeler ve Pasaport Ücreti - Konsolosluk Randevu Alma

 2. emine arda

  MAVI KART DEGISDIRME ISLEMI ICIN RANDEVU ALMA NUMARASI GELDI AMA SON ISLEMI KABUL ETMIYORLÜTFEN REFERANS NUMARASI GIRIN DIYOR AMA GIRDIGIMIZ HALDE KABUL ETMIYOR 1044241708 bu numara ne numarasi neden bunu kabul etmiyor.

 3. Murat ince

  İyi günler
  Ben murat ince
  Ben oy kullanmak istiyorum
  Kaydım nerde öğrenmek istiyorum

 4. Sadai Ilemin

  Merhaba,
  Ben Sadai Ilemin
  Oy kullanmak istiyorum.
  Kaydim varmi?

  1. Elina Saseniuk

   Merhaba,
   Ben Elina Saseniuk
   Ben çok istiyorum randevu
   Beni lyazem yeni vize.
   Teşekkür ederim!

 5. Tezgör Hatice

  Iyi günler ve hayirli isler noter randevu istemek deyim.

  Tesekkür ederim.

 6. Mehmet Akgül

  Slm Mehmet Akgül icin Askerlik uzutmasi icin Frankfurt Baskonsolostanacil termin.

 7. Eyüp Erokutan

  ÜStuttgart konsolosluğu 03.04.2017 pazartesi Noter randau

 8. murat

  Bir rendevo almak icin 1 aydir ugrasiyorum nasil bir sistemdir bu siz anliyormusunuz bu sistemden anliyorsaniz size helal olsun

 9. nurettin

  RANDEVU alamiyoruz nsl bir sistem uygulamasidir anlamis degilim bir haftadir ugrasiyorum gun tarih kabul etzmiyor lutfen yardimci oun

 10. Muhittin Avcı

  Internet üzerinden randevu almak bazı vatandaşlar için kolay değil telefonla bağlı bulunduğu konsolosluk dan randevu verilmeli

 11. Müslüm Oguz

  Gercekten de Vatandaslara zulüm hangimiz internnete giriyoruz Mavi kart yenileme icin ugrastim randevu icin muhalles olmadi Disisleri bakani böyle olaylara lütfen düzeltme yapsin tekrarliyorum insanlara zulüm zulüm…………

  Saygilar

 12. Gülhan

  Internetten randevu alamiyorum cünki e-posta adresimi kabul etmiyor. E- posta adresimle bir cokkez randevu almistim. lütfen sorunlara bir cözüm getirin.
  Saygilar

  1. ekonsolos Gönderi yazarı

   Web.de ve gmx e-posta adreslerine şifre gönderilmesinde sorun yaşanmaktadır. Başka bir e-posta adresi kullanmanız rica olunur.

 13. Pingback: Almanya Essen Türk Başkonsolosluğu İletişim Ve Essen Konsolosluk Randevu Alma İşlemi - Konsolosluk Randevu Alma

  1. ekonsolos Gönderi yazarı

   e-devlet şifresi için randevu almanıza gerek yok .TC kimlik kartı yahut pasaportla ilgili konsolosluğa müracaat etmeniz yeterli olacaktır.

 14. Hasan

  Mavi kartimi kaybettim.
  Randevu alamiyorum cünkü TC Kimlik numaram sorgulaniyor. u bilgi yok

 15. ibarahim

  Merhaba 10 gündür ugrasiyoruz vekalet icin randevu alamadik.E-posta adresime referans numarasi gelmiyor.Ne yapabilirim?

  1. ekonsolos Gönderi yazarı

   Bazı e-posta adresleri sistem tarafından tanınmıyor .Yeni bir e-posta açarak (gmail.com , hotmail.com vb ) tekrar deneyebilirsiniz.

 16. E. Eren

  Nufus islemi icin randevu almak istiyordum. Sitede “randevu al” kismina bastigimda sadece iki islem cikiyor: Askerlik ve Pasaport. Kac kere denememe ragmen nufus ve randevu bolumu acilmiyor. Islemler kisminda “nufus”aciliyor ama randevu almak istediginizde yine sadece yukarda belirttigim iki islem cikiyor. Sorunun nedeniyle ve cozumu ile ilgili bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. ekonsolos Gönderi yazarı

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeliği Telefon numarası: 00 49-201 79 33 40 , 0049 201 84 21 633 bu numaraları arayarak bilgi alabilirsiniz

 17. Berna

  Türkvatandasligindan cikis belgemi almam gerekiyor terminlerinuz mevcutmudur

  1. ekonsolos Gönderi yazarı

   termın yalnızca ınternet üzerinden alınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir