konsolosluk.gov.tr Randevu Alma ve Sorgulama Linki

Tarafından   02/17/2017

konsolosluk.gov.tr randevu alma ve sorgulama sayfası ile yurtdışında hizmet veren tüm Türk konsoloslukarından yapacağınız işlemler için randevu alabilirsiniz. Bunun yanında almış olduğunuz e-konsolosluk randevusunu sistemden sorgulayabilir , isterseniz iptal edebilirsiniz..

Konsololuk randevu sisteminin hayata geçmesiyle birlikte konsololuklardaki sıra bekleme ve gereksiz zaman kaybı gibi durumlarda da azalma oldu.Vatandaşlar istedikleri işlemi aldıkları randevu ile , ilgili konsolosluktan randevu saatti geldiğinde gerekli belgeleri ibraz ederek gerçekleştirebiliyor. Böylelikle hem zamandan tasarruf ediliyor hem de gereksiz masrafın önüne geçilmiş oluyor.

Konsolosluk randevusu aldığınız temsilciliğinize gitmeden önce ,ilgili işlem için gerekli belgeleri hazırlayıp ,randevu saatinden yarım saat önce konsoloslukta bulunmanız işlemlerinizin daha çabuk bitmesini sağlayacaktır.

Konsolosluk randevu sistemi nedir?

Konsolosluk randevu sistemi ; Dışişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiş olup ,dünya genelinde hizmet veren tüm T.C Büyükelçilikleri ve T.C. Konsololuklarından yapılacak işlemler için uygun tarih ve saat için randevu vermek, bazı işlemlerin uzaktan yapılmasını sağlamak , vatandaşların konsolosluklarda yapacakları işlemlerde ; izlenmesi gereken yol ,grekli belgeler ve ödenecek harç ve işlem bedelleri hakkında ayrıntılı bilgi vermek amacıyla kurulmuş online portaldır.

Konsolosluk randevu sisteminden hangi işlemler için randevu alınabilir?

Konsolosluk randevu sistemi üzerinden vatandaşlar, bulundukları ülkelerdeki dış temsilçiliklerimiz için ,Vatandaşlık , Nüfus , Askerlik , Noter ,Pasaport , Doğum ,Evlilik bildirimi , Seçim , Vize , Ölüm ve diğer konsololuk işlemleri için randevu alabilirler. Bunun yanında bu işlemleri nasıl yapacakları ,gerekli belgeler ve ödenmesi gereken harçlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir.

Konsolosluk randevusu almak için ücret ödenir mi?

Konsolosluk randevu sistemi üzerinden alınacak tüm randevular ücretsizdir.Vatandaşlar her işlem için ayrı ayrı randevu alamak zorunda olup istedikleri zaman almış oldukları randevuları iptal edebilirler.

e-konsolosluk randevu sisteminden yaptırmak istediğiniz işlem türüne göre ,bulunduğunuz ülkelerdeki dış temsilciliklerimizden randevu alabilirsiniz.E konsolosluk randevusu alabilmeniz için kimlik kartınızda T.C kimlik numarası yazılı olmalıdır.Aksi halde yeni nüfus cüzdanı için de randevu almanız gerekmektedir.

Yurtdışında yaşayan Türk Vatandaşlarına ve yabancılara hizmet veren dış temsilciliklerimiz E KONSOLOSLUK RANDEVU sistemine geçilmiş olup,konsolosluklarımızdan ve büyükelçiliklerimizden yapacak olduğunuz tüm işlemler için randevu alınması önemle rica olunur.E konsolosluk randevularınızı aşağıda linkini verdiğimiz Dışişleri Bakanlığımızın e-RANDEVU – KONSOLOSLUK.GOV.TR adresinden alabilirsiniz.
Bulunduğunuz ülkedeki konsoloslukramızdan Nüfus, Evlilik, Askerlik , Doğum ve Vatandaşlık vb. işlemleri için randevu almak istiyorsanız aşağıdaki konsolosluk.gov.tr linkini tıklayınız.

E-KONSOLOSLUK RANDEVU ALMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Konsolosluk Çağrı Merkezi Numarası aşağıda verilmiştir. Bu numaraya 7 gün 24 saat ilkeden lokal tarife ücretlendirmesi üzerinden arayabilirsiniz.

+ 90 312 292 29 29

A.B.D. ve Kanada’dan
+1 888 566 7656
Almanya’dan
+49 30 30 807090
Avusturya’dan
+43720 115890
İngiltere’den
+44203 6088090
Hollanda’dan
+311 076 60007
Fransa’dan
+33 180 146335 numaralı telefonlara konsololuk işlemleri ve randevunuz hakkında arayabilirisiniz.

konsolosluk.gov.tr Randevu Alma ve Sorgulama Linki” da bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir