Konsolosluk E-Devlet Şifresi Alma Almanya,Fransa,Hollanda,Belçika,Avusturya,İngiltere

Tarafından   02/09/2017

Konsolosluk E-Devlet Şifresi Alma başvurusu nasıl yapılır? Yurtdışında e-devlet şifresini size en yakın Konsoloslukdan alabilirisiniz.e-devlet şifresi almak için pasaport ya da kimlik kartınızla şahsen başvurunuz .Başkası adına e-devlet şifresi alınamaz .E-devlet şifresi almak isteyen kişi şahsen başvuruda bulunması gerekir .Ayrıca 18 yaş altındakivatandaşlara e-devlet şifresi verilmez.

E devlet nedir ? Yurtdışında E-devlet şifresi nasıl ve nereden alınır? internetten e-devlet şifresi nasıl alınır? yUrtdışından e devlet ile hangi işlemler yapılabilir? Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız E Devlet sistemini kullanabilirler. E Devlet giriş ve E Devlet şifre işlemlerini nasıl yapılacağı yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Yurtdışında E devlet şifresi Hollanda , Almanya , Fransa , İsviçre ,İtalya ,Belçika ,Yunanistan ; İngiltere , ABD , Avusturya , Danimarka ,Norveç ,İspanya ,Rusya ,Kanada , Azarbeycan , Sudi Arabistan vb. bir çok ülkede hizmet veren konsolosluklarımıza başvurarak alabilirsiniz.

E-Devlet ;kamu kurumlarında verilen bir çok hizmetin elektronik ortama taşınarak internetin bulunduğu her yerden haftanın yedi günü yirmi dört saat online vatandaşların hizmetine sunulmasıdır..e-Devlet şifresi yurt dışında Elçilik ve Konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan dış temsilciliğe pasaport ve/veya TC kimlik kartı ile başvurulduğunda edevlet şifresi edinilebilinir.

İnternetten e devlet şifresi nasıl alınır?
E-devlet şifresi malesef internetten edinilemiyor.Şifre başvurusu şahsen yapıldığı için vatandaşların internetten edevlet şifresi alması mümkün değil. Bunun dışında Türkiye’deki banka hesabı bulunan vatandaşlar hesaplarına bağlı internet bankacılığı girişiyle e-devlet kapısına giriş yapabilirler..

E-DEVLET KAPISI KAPISI ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Şifreyi, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin(nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi) ibraz edilerek Yurt içinde PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir.

e-Devlet şifresi yurt dışında Elçilik ve Konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan dış temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı bilgi alınabilir.

Bununla birlikte, mobil imza veya elektronik imza kullanılıyorsa, e-Devlet Kapısına bunlardan biri ile giriş yaptıktan sonra şifreyi vatandaş oluşturabilir. Pilot il olan Bolu’da kullanılan elektronik kimlik kartı ile de Türkiye.gov.tr adresine giriş yapılabilir.

E-DEVLET KAPISI NASIL KULLANILIR?

Şifreyi, şahsen başvuru yurtdışında Başkonsolosluklardan ücretsiz temin edebilirsiniz. Şahsen başvuru uygulaması, kişinin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adına işlem yapmasının önüne geçilmesini amaçlıyor. e-Devlet şifresi yurt dışında Elçilik ve Konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan dış temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı bilgi alınabilir.

E Devlet portalı T.C. vatandaşı olan tüm kişilerin kullanımına sunulmuş durumdadır. Türkiye sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşların PTT üzerinden yapacağı işlemler ile portala giriş sağlaması mümkünken yurtdışında PTT gibi bir seçeneğin olmaması nedeniyle farklı işlemlerin yapılması gerekmektedir. Özellikle ilk defa E Devlet portalına giriş yapacak olan kişilerin yaşayacağı üyelik işlemleri ile ilgili başvurulacak kurumlar elçilik ve konsolosluklardır.

Yurtdışında yaşayan ve Türkiye’ye gelmeyen ya da acil olarak E Devlet portalını kullanması gereken kişilerin şifre ve diğer devlet portalı işlemleri için en yakın elçiliğe ya da konsolosluğa gitmesi yeterli olacaktır. Kuruma gittiğinizde, görevli personeller tarafından tüm işlemler yapılarak gerekli bilgiler size sağlanacaktır. Böylece E Devlet’e giriş yapabilmeniz için gerekli olan şifreyi alabilirsiniz.

Şifrenize sahip olduktan sonra internet bağlantısı olan herhangi bir cihaz üzerinden E Devlet kapısına giriş yapabilir ve T.C. kimlik numaranız ile almış olduğunuz şifreyi kullanarak sisteme giriş yapmanız mümkün olacaktır. Böylece yurtdışında olsanız dahi, devlet kapısının sağladığı imkanlardan yararlanabilirsiniz.

E Devlet’e giriş yapmak için şifre gerekli olsa da mobil imza ya da elektronik imza kullanılıyorsa, kurumlara gitmeden de şifrenin oluşturulması mümkündür. Devlet kapısı üzerinden yapılan açıklamalarda da belirtildiği gibi mobil imza ya da elektronik imza kullanarak sisteme giriş yaptıktan sonra şifre bölümündeki seçenekleri kullanarak şifrenizi belirleyebilirsiniz. Ayrıca kimlik kartlarının pilot il olarak kullanıldığı Bolu ilindeki vatandaşlar, elektronik kimlik kartları ile de şifre almadan sisteme giriş yapabilir. Önümüzdeki yıllarda yurt genelinde kullanılması beklenen elektronik kimlik kartları ile online olarak yapacağınız devlet işlemleri çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecektir.

Tüm bu bilgiler dahilinde gerek yurtiçindeki, gerekse de yurtdışındaki vatandaşların E Devlet kullanımı için gerekli olan şifre için belirtilen işlemleri yapması ve şifre alması yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir