Konsolosluk Çağrı Merkezi koronavirüs (Covid-19) ile ilgili sorularınızı yanıtlıyor

Tarafından   05/06/2020

Konsolosluk Çağrı Merkezi koronavirüs (Covid-19) ilgili sorularınız yanıtlıyor

Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi ile , yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik Covid-19″ için destek merkezi oluşturdu.

Yurt dışındaki vatandaşlara “Covid-19” için destek merkezi Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi, Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Flamanca dillerinde yurt dışındaki vatandaşların ve Türkiye’yle ilgili herhangi bir talepte bulunan ya da vize almak isteyen yabancıların çağrılarına cevap veriyor.

Dünyanın her yerinden yapılan aramalara 7/24 yanıt veren Konsolosluk Çağrı Merkezi‘nin (+90 312 292 2929) bünyesinde Covid-19’a ilişkin kurulan “Koordinasyon ve Destek Merkezi” de vatandaşların sorularını yanıtlamaya ve onları ilgili yerlere yönlendirmeye devam ediyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bakanlık bünyesindeki Konsolosluk Çağrı Merkezi’ni yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını kapsamında arayan 50 bininci vatandaşla görüştü. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi’ni, Almanya’nın Frankfurt’a bağlı Hanau kentinden arayan bir vatandaşın sorusunu yanıtladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir