KÖLN TÜRK KONSOLOSLUĞU RANDEVU ALMA ,SORGULAMA

Tarafından   02/20/2017

Köln Türk Konsololosluğu randevulu sisteme geçmiş olup Köln Konsolosluk Randevu Alma ve Sorgulama işlemleri internet üzerinden yapılıyor. Almanya ‘da hizmet veren Köln Başkonsolosluğundan pasaport , nüfus , askerlik ,vatandaşlık ,noter , doğum , evlen me bildirimi , vize ve diğer işlemler için konsolosluk.gov.tr adresinden randevu almak gerekiyor.

Köln Başkonsolosluğundan nasıl e konsolosluk randevusu alınır? Köln konsolosluğumuzdan hangi işlemler için randevu alabilirsiniz?Köln Başkonsolsoluğunun telefon, adres,faks bilgilerine nasıl ulaşabilirim?

Köln, Bonn, Leverkusen, Aachen,Eschweiler, Gummersbach, Leichingen, Wermelskirchen, Hückelhoven, Radevormwald bölgelerinden işlem yaptırmak için Köln Başkonsolosluğuna başvuracak vatandaşlar ,ilgili işlemlerin için e konsolosluk randevu sisteminden ; pasaport, vatandaşlık, askerlik doğum bildirimi, evlilik tescili, noter ve adliye işlemleri ile ölüm bildirim işlemleri için randevu alabilir, ya da almış olduğunuz randevunuzu istediğiniz tarih için değiştirebilir ,isterseniz iptal edebilirsiniz.

Yurtdışından e pasaport yenileme,kayıp,başvuru işlemleriniz için randevunuzu 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle e konsolosluk sisteminden randevu alarak yapabilirsiniz. Aynı zamanda E Konsolosluk Randevu sisteminden ilgi konsolosluklarda gerçekleştirmek istediğiniz işlemler ve ödemeniz gereken harçlar için ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Köln Başkonsolosluğu, konsolosluk işlemlerinde şubat ayından itibaren Nüfus, Evlenme, Noter ve Vatandaşlık Servislerimizde randevu sistemine sisteme geçildiğini söyledi.

Türkiye’nin Köln Başkonsolosluğu’ndan yapılan açıklamada randevulu sistemle hem hizmetlerin rahat sunulması hem de işyerlerinden izin alarak gelen vatandaşların işlemlerinin hızlı yapılmasının amaçlandığı bildirildi.İsteyenler nüfus, evlenme, noter ve vatandaşlık servislerinde çarşamba ve cuma günleri 14.00-16.00 saatleri arasında işlemlerini yaptırmak için randevu alabilirler.

E-randevu almak için konsolosluk sitesine (www.konsolosluk.gov.tr) girildiğinde sağ tarafta yer alan Ülke (Almanya) ve Temsilcilik (Köln Başkonsolosluğu) seçilmeli ve e-randevu butonuna tıklanmalıdır. Elektronik posta adresinin doğru yazılmış olmasına özellikle dikkat edilmelidir. İstenen bilgiler eksiksiz tamamlanmasının ardından verilen e-posta adresine sistemin gönderdiği şifre girildikten sonra devam butonuna tıklanarak bir sonraki ekrana geçilmelidir. Randevu tarihi ve saati seçildikten sonra onay ekranındaki onayla butonu ile randevu kesinleşmektedir. 18 yaşından küçükler için yapılacak başvurularda randevu anne ya da baba adına alınmalıdır.

Sistemden bilgisayar ya da dizüstü bilgisayar ile e-randevu alımı sırasında zorluk yaşanması halinde Başkonsolosluğun e-posta adresine (konsulat.koeln@mfa.gov.tr) yazarak teknik yardım almak mümkündür.

Köln Başkonsolosluğu’ndan önümüzdeki dönemde talep durumuna göre servislerin randevuyla hizmet verme günlerinin arttırılabileceği de bildirildi.Diğer taraftan tüm servisler hafta içi 08.3012.30 saatleri arasında normal şekilde randevusuz olarak hizmet vermeye devam edecek.

Başkonsolosluklarda pasaport işlemleri için 2010 yılında, vize işlemleri içinse 5 Ocak 2016 tarihinden itibaren randevulu sisteme geçilmişti.

Köln Başkonsolsoluğunun telefon, adres,faks bilgilerine nasıl ulaşabilirim?
Telefon: 00 49 2233 974 180
Faks: 00 49 2233 75 572 ,konsulat.koeln@mfa.gov.tr,http://koln.bk.mfa.gov.tr
Adres: LUXEMBURGER STR. 285 50354 HÜRTH DEUTSCHLAND

E KONSOLOSLUK RANDEVUSU ALMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

KÖLN TÜRK KONSOLOSLUĞU RANDEVU ALMA ,SORGULAMA” da bir yorum

  1. Perihan

    Lüften telesekreter degistirin de dryer türk vatandaslarina eziyet olmasin
    Ordaki aciklama coook az ve yetersiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir