Kırgızistan Türk e-Konsolosluk Randevu Sorgula!

Tarafından   07/01/2017

Kırgızistan Türk e-Konsolosluk Randevu Sorgula!

Kırgızistan Konsolosluk Randevu İşlemleri . Kırgızistan‘da hizmet veren Bişkek Büyükelçiliğinden Türk vatandaşları tüm konsololuk , Kırgız vatandaşlar vize işlemleri için randevu alabilir. Kırgızistan‘da bulunan Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının Bişkek Büyükelçiliği Randevu Alma işlemini, internetten online ya da telefon ile yapılır.

Bişkek Büyükelçiliği, konsolosluk işlemlerinin daha hızlı ve rahat yürümesi için 2016 yılından itibaren randevulu sisteme geçiyor.
Konsolosluğun artık Askerlik, Nüfus, Noter ve Vatandaşlık servislerinde tam zamanlırandevu sistemi uygulanacak.

Bu servislerde işlem yaptırmak isteyenler konsolosluğa gitmeden önce mutlaka randevu alacak.  Evlenme, Tebligat ve Pasaport Teslimat servislerinde randevusuz hizmet verilmeye devam edilecek.

Randevu ise www.konsolosluk.gov.tr adresinden alınabilecek.
NASIL RANDEVU ALACAĞIM ?
e-Randevu almak için www.konsolosluk.gov.tr adresindeki Konsolosluk İşlemleri sitesine girildiğinde sağ tarafta yer alan Ülke (Kırgızistan) ve Temsilcilik (Bişkek Büyükelçiliği) seçilmeli, Randevu Al butonuna tıklanmalıdır. e-Posta adresinin doğru yazılmış olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Girilmesi istenen bilgiler eksiksiz tamamlandıktan, verilen e-posta adresine sistemin gönderdiği şifre girildikten sonra Devam butonuna tıklanarak bir sonraki ekrana geçilmelidir. Randevu tarihi ve saati seçildikten sonra onay ekranındaki Onayla butonu ile randevu kesinleşmektedir. Alınmış randevuların gerekirse aynı siteye girilerek iptal edilmesi mümkündür.

Yabancı Vatandaşlar İçin Vize Ön Başvuru Randevu/Визы для иностранных граждан Предзаявочных обработок событий

    • Kırgızistan ‘da Türkiye vizesi alacak olan yabancı ülke vatandaşların ön başvuru için randevu alabilirler.
    • Türk Konsolosluğundan Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ
    • HАЖМИТЕ ЗДЕСЬ , чтобы получить назначение от турецкого консульства


Kırgızistan ‘da Bulunan Türkiye Cumhuriyeti Dış temsilcilikleri İletişim Bilgileri

BİŞKEK BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: MOSKOVSKAYA 89, 720040 BIŞKEK/KIRGIZISTAN
Telefon: 00 996 312 90 59 00(10 Hat)
Faks: 00 996 312 90 99 12- 90 99 13
embassy.bishkek@mfa.gov.tr
http://biskek.be.mfa.gov.tr
Görev Bölgesi: Kırgız Cumhuriyeti

Bünyesinde Silahlı Kuvvetler Ataşeliği, Eğitim Müşavirliği, Ticaret Müşavirliği, Din Hizmetleri Müşavirliği,Basın Müşavirliği ve Kültür ve Tanıtma Müşavirliği bulunan Büyükelçiliğimiz, yaklaşık 45 kişilik kadrosuyla, 1992 yılından bu yana Bişkek’te “Moskovskaya Caddesi No: 89” da hizmet vermektedir. Kançılarya ve ikametgâhın bulunduğu Büyükelçilik yerleşkesi şehrin en merkezi ve prestijli caddelerinden birinde yer almakta olup, 10bin m2’lik bir alanı kapsamaktadır. Yeni kançılarya binamız 2011 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakan olarak Bişkek’e gerçekleştirdiği resmi ziyaret sırasında açılmıştır.

Büyükelçiliğimiz bünyesindeki Konsolosluk Şubemiz kançılarya binamızda Türk, Kırgız ve üçüncü ülke vatandaşlarına hizmet sağlamaktadır.

Büyükelçi ikametgahı, Kırgızistan’da bağımsızlık sonrasında yapılan ilk yapıdır. Geniş resepsiyon salonu ile zamanında Kırgız makamlarının da resepsiyonlarını düzenledikleri modern imkanlara sahip tek binayı teşkil etmiştir.

Türkiye Kırgızistan’ı ilk tanıyan ülke olarak kalmamış, aynı zamanda ülkede ilk Büyükelçilik açan ve modern mimariyle ilk Büyükelçi konutunu inşa eden ülke de olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir