KARLSRUHE BAŞKONSOLOSLUĞU KONSOLOSLUK RANDEVU ALMA,SORGULAMA

Tarafından   02/20/2017

Karlsruhe Türk Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Sorgulama sistemine geçiş yaptı.Bundan böyle bir çok işlem ; Karlsruhe Başkonsolosluğu E Pasaport Randevu Alma, Karlsruhe Başkonsolosluğu Askerlik Randevu Alma, Karlsruhe Başkonsolosluğu Noter İşlemleri ,Karlsruhe Başkonsolosluğu Nüfus İşlemleri, Karlsruhe Başkonsolosluğu Evlilik işlemleri,Karlsruhe Başkonsolosluğu Doğum Bildirimi İşlemleri online yapabilirisiniz…

T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Alma,randevu sorgulama ve randevu iptal etme işlemleri için linkini verdiğimiz ;konsolosluk.gov.tr adresinden giriş yapmanız gerekiyor.

Karlsruhe Başkonsolosluğundan; Doğum , Nüfus, Evlilik ,Pasaport çıkartma ,Askerlik ,Noter ,Vatandaşlık ,Ölüm, Adli Konular ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilirisiniz

ADRES BİLGİLERİ
Rintheimerstr.82 76131 Karlsruhe
TELEFON BİLGİLERİ TEL: 9844000+10+11
FAKS: 0721-856013
WEB ve E-POSTA ADRESİ http://karlsruhe.bk.mfa.gov.tr
konsulat.karlsruhe@mfa.gov.tr

Türkiye’nin Almanya’daki başkonsolosluklarının çoğunda artık randevulu sisteme geçip işlem yaparken, yanlış anlaşılmadan dolayı sıkıntılar da yaşanmaya başlandı. www.konsolosluk.gov.tr internet adresinden bir işlem için randevu alan bazı vatandaşlar, randevunun konsolosluktaki tüm işlemler için geçerli olduğunu sanıp bu yönde iddiada bulununca konsolosluklarda gergin anlar yaşanır oldu.

Genel randevu sistemi, noterlik ve vize işlemleri haricindeki tüm konsolosluk işlemlerini (askerlik, pasaport, vatandaşlık, nüfus ve diğer işlemler) kapsamaktadır. Noterlik işlemi için başvuruyorsanız, anasayfada bulunan “Noterlik Online” sisteminden ayrıca randevu almanız gerekmektedir.

Randevuya gelmeden önce, yaptırmak istediğiniz işlem ya da işlemler için hangi belgelerin gerektiğini, anasayfada bulunan bağlantılar aracılığıyla dikkatle inceleyeniz. İlave bilgiye ihtiyaç duymanız halinde, telefonla da ulaşabilirsiniz. Başkonsolosluğumuz ile temas kurunuz. Yaptırmak istediğiniz işlem/işlemler için gereken belgeleri eksiksiz olarak getirmeniz, işleminizin zamanında ve süratle yapılabilmesi için büyük önem taşımaktadır.

Konsolosluk Çağrı Merkezi + 90 312 292 2929

Her bir randevunun süresi 10 dakikadır. Aile üyeleri (anne-baba ve çocuklar) birlikte başvurabilirler. Aile üyesi olmayanların ayrıca randevu alması gerekmektedir.

Randevu saatinden 10 dakika önce Başkonsolosluğumuzda hazır bulununuz. Randevu saati geldiğinde, Başkonsolosluğumuz giriş kapısında bulunan butona basarak, görevliye isminizi bildiriniz. Sıraya girmenize gerek yoktur.

Randevu gün ve saatini değiştirmek isteyen vatandaşların, Konsolosluğumuzla temasa geçip mevcut randevularını sildirmeleri ve yeniden Internet üzerinden randevu almaları gerekmektedir.

ALINAN RANDEVU YAPILMAK İSTENEN İŞLEME UYGUN OLMALI

Her bir başvuru sahibinin, yaptırmak istediği her işlem için ayrı ayrı randevu alması gerekiyor.Alınacak randevu da yaptırılacak işleme uygun olmalı. Örneğin dövizle askerlik işlemleri için ‘askerlik’, çocuk kaydı için ‘çocuk tescil’ randevusu, başlığı altında bulunan randevu alınmalıdır. Herhangi bir servisten alınan randevu diğer servisler için geçerli değil.

Geçerli nüfus cüzdanı veya Alman vatandaşı olanlar için geçerli Mavi Kartı olmayanların öncelikle kimlik randevusu almaları gerektiğine dikkat çekiliyor. Dikkat çekilen bir başka nokta da, Askerlik, nüfus, noter, vatandaşlık, evlenme, doğum, pasaport ve vize işlemleri için www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevu alınmalı

KARLSRUHE BAŞKONSOLOSLUĞU KONSOLOSLUK RANDEVU ALMA,SORGULAMA” da bir yorum

 1. Sühem Davul

  Dövizle Askerlik,ve pasport işlemleri için randeu almak istiyoum

 2. tugrul kalkan

  selamlar konsolosluk benim ve ailemin hakkinda hicbir islem yapamiyacagini beyan etti bana gecen gitmisdiim pasaport icin. .gerekce hakimda adalaet bakanligi dava acmis.,dava gerekcesini ogrenmek icin tekrar kittim ..e devlet sifresi almaya onuda alamadim,veremediler ne yapmam gerek

  1. ekonsolos Gönderi yazarı

   Yapabileceğiniz tek şey Türkiye’den avukat tutup dava gerekçesini öğrenmek.. TC Adalet Bakanlığı’nın dava açması her halde devlete karşı citti bir suç işlemiş olduğunuza düşünmeleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir