Hollanda’dan Türkiye’ye tatile giderken evcil hayvanımı yanımda götürebilir miyim ?

Tarafından   06/27/2019

Hollanda’da yaşıyorum .Türkiye’ye giderken evcil hayvanımı yanımda götürebilir miyim ? evcil hayvanımı yurtdışına götürmek icin hangi belgeler gerekiyor ? Türkiye’den Hollanda’ ya evcil hayvan kedi, köpek getirebilir miyim ?

Evcil hayvanınızı yanınızda Türkiye’ye götürmek için konsolosluklardan her hangi bir işlem yapmanız mümkün değil.Bu tür işlemler için bulunduğunuz ülkedeki ilgili kurumlara başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Hollanda’da bu işlem için yetkili kurum
Voedsel- en Warenautoriteit olup ilgili işlemler için web site adresi ve telefon numarası yazımızın devamında paylaşılmıştır.

Evcil hayvan sahipleri yaz tatilinin gelmesiyle birlikte tatil planları yaparken evlerinde besledikleri kedi , köpeklerini nereye bırakacakları arayışına giriyor. Tabi ilk akla gelen hayvan barınakları olsada yüksek bakım ücretleri nedeniyle cok tercih edilmesede çoğu zaman mecburiyetten bu hayvan barınaklarının kapısı çalınıyor.

Bir cok evcil hayvan sahibi bilmesede aslında evcil hayvanlarını yanlarında tatile götürmeleri mümkün. Bunun için başvurabilecekleri ve yapması gereken işlemleri yazımızda paylaştık.

Türkiye’ye evcil hayvanla seyahat etmek için takip edilecek yol,

Türkiye’ye evcil hayvanla seyahat etmek isteyen kişilerin Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit kurumu ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Tel:(088) 223 33 33

Daha fazla bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

https://www.nvwa.nl/onderwerpen/huisdieren-en-reizen

Adres:

Hoofdkantoor NVWA
Catharijnesingel 59 Utrecht

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir