Hollanda Yeni PAsaport Ücreti HArcı KAç PAra?

Tarafından   02/09/2017

Hollanda ‘da hizmet veren Amsterdam Başkonsolosluğu ,Rotterdam Başkonsolosluğu ve Deventer Başkonsolosluğu yeni pasaport başvurusunda konsolosluk veznelerinden ödenecek 2017 yılı pasaport harçları (yeni pasaport ücreti ) belli oldu.

Hollanda ‘da hizmet veren Türk konsoloslukları , yeni e-pasaport başvurusu için ödenecek 2017 yılı pasaport ücreti , defter bedeli ile posta masraf tutarını güncelledi. Öğrenciler için pasaport harç ücreti alınmazken , yeni pasaport başvurusunda bulunacak vatandaşlar 1 Ocak 2017 tarihi itibaren yeni ücretler üzerinden pasaport harçı ödeyecek.

Her yıl Maliye Bakanlığı tarafından yeniden belirlenen pasaport harçı ve defter bedelleri, başvuru esnasında vatandaşların talep edeceği pasaport geçerlilik süresine göre değişiyor. İşte 2017 yılı yurtdışı pasaaport harçı ve defter bedelleri;

T.C. Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen 2017 yılına ait yeni pasaport harçları, defter bedeli ve posta bedeli dahil olmak üzere aşağıda sunulmaktadır. Pasaport harçları Başkonsolosluğumuzda işlem sırasında nakit olarak ödenmektedir.

6 aylık süresi olan pasaportlar için : 42.-Euro + 4 Euro = 46.- Euro

1 yıllık süresi olan pasaportlar için : 49.-Euro + 4Euro = 53.- Euro

2 yıllık süresi olan pasaportlar için : 63.-Euro + 4 Euro = 67.- Euro

3 yıllık süresi olan pasaportlar için : 78.-Euro + 4 Euro = 82.- Euro

4-10 yıllık süresi olan pasaportlar için : 100.-Euro + 4 Euro = 104.- Euro
Not:Tüm başvurularda e-pasaportların Türkiye’den Hollanda’daki Başkonsolosluklara gönderi ücreti olarak 4 Euro tahsil edilmektedir.

Hollanda ‘daki T.C Başkonsolosluklarına pasaport başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların randevu müracaatlarını www.konsolosluk.gov.tr
web sitesi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

e-Pasaport Randevu Alma İçin Tıklayınız

Konsolosluk Çağrı Merkezi telefon numarası: 010 766 00 07

E-Pasaport konusunda olabilecek sorular için vatandaşlarımızın Konsolosluk Çağrı Merkezine 7 gün 24 saat boyunca ulaşmaları mümkündür. (Anılan numara üzerinden KÇM’ye ulaşıldığında herhangi bir uluslararası telefon ücreti ödemesi sözkonusu olmayıp, sadece Hollanda içi ücretlendirme tatbik edilmektedir.)

 

Hollanda Yeni PAsaport Ücreti HArcı KAç PAra?” da bir yorum

  1. birol mutlu

    ben holland da yasiyorum benim turk pasportum kayboldu ve polise basvurdum simdi aangifti ile beraber tutk pasportu almak icin en ucuz nekadar ODEMELIYIM VE UCRET NEKADAR CUNKU YIL BOYUNCA degisiyor sanirim lutfen ucret imkanlarini bana yazin slm birol mutlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir