Hollanda TC Rotterdam Başkonsololuğu Mavi Kart İşlemleri

Tarafından   06/30/2017

Hollanda TC Rotterdam Başkonsololuğu Mavi Kart Başvurusu / Yenileme İşlemleri Randevu Alma ; Rotterdam Başkonsolosluğu mavi kart randevu , Amsterdam Başkonsolosluğu Mavi Kart İşlemleri , Deventer Başkonsolosluğu Mavi Kart İşlemleri ; kaybından dolayı mavi kart Başvurusu nasıl yapılır? mavi kart için gerekli belgeler neler? Mavi kart bilindiği gibi Türk Vatandaşlığından izin alarak çıkan ve halen yurtdışında yaşamını devam ettirenler için konsololsuklar tarafından düzenlenir.

Hollanda’da mavi kart almak için başvurular Rotterdam , Deventer , Amsterdam Türk konsolosluklarının vatandaşlık işlemleri bölümünden, konsolosluk randevusu alarakyapılır..

TC Rotterdam Başkonsololuğu’ndan Mavi Kart talebi için gerekli belgeler nelerdir?

-Hollanda kimlik belgesi (Hollanda pasaportu veya ID-kartı)

-2 adet fotoğraf.

-3 euro cüzdan bedeli.

-18 yaşından küçükler için anne veya baba talepte bulunabilir. Eğer çocuklar için Mavi Karta fotoğraf talep ediliyorsa, çocukların da iki adet fotoğrafı ve Hollanda kimlik belgeleri beraberlerinde bulunmalıdır. Çocukların bu işlem için Başkonsolosluğumuza bizzat gelmelerine gerek bulunmamaktadır.

 Mavi Kartlıların evlilik bildirimi nasıl yapılır?

-Uluslararası evlenme belgesi.(int.huwelijksakte)

-Evlenme Türkiye’de gerçekleşmiş ise uluslararası aile cüzdanı.

-Eşe ait kimlik bilgileri. (Eş yabancı ise, uluslararası doğum belgesi, eş Türk vatandaşı ise nüfus cüzdanı)

Mavi Kartlıların boşanma bildirimi nasıl yapılır?

-Boşanma Hollanda Mahkemelerinde kesinleşmiş ise, kararın Hollanda Mahkemesinden apostil şerhi onaylı Türkçe tercümesi ve Başkonsolosluğumuzca tasdiki gerekmektedir.

-Yabancı mahkeme kararının Türk Mahkemelerinde tanıma veya tenfizi yapılmış ise sözkonusu kararların aslı ve onaylı bir örneğinin ibraz edilmesi gerekmektedir.

9)Mavi Kartlılar kütüğüne çocuk bildirimi nasıl yapılır?

-Anne ve babanın Türk Vatandaşlığından izinle çıktıktan sonra dünyaya gelen çocuklarının mavi kart kütüğüne kaydı için (18 yaşından küçük olan çocuklar) gerekli belgeler:

-Uluslararası doğum belgesi. (int-geboorteakte)

-Anne ve babaya ait kimlikler.

-İşlem harcı.

-Çocuğun yabancı kimliği.

Hollanda’daki Tüm Konsolosluk işlemleri Başvuruları Sadece Randevu Almak Suretiyle Kabul Edilmektedir.

Randevular www.konsolosluk.gov.tr adresinden alınabilmektedir.(Randevu alırken nüfus cüzdanında T.C kimlik numarası olması şarttır. T.C kimlik numarası bulunmayan kimliklerin müracaattan önce değiştirilmesi gerekmektedir.)

HOLLANDA’DAKİ ROTTERDAM , AMSTERDAM , DEVENTER BAŞKONSOLOSLUĞUNDAN NASIL RANDEVU ALINIR?

www.konsolosluk.gov.tr adresine gidilerek Temsilcilik seçiniz. (Ülke: Hollanda, Temsilcilik: Rotterdam Başkonsolosluğu) daha sonra Randevu-al yazan bölümü tıklayınız.

1-T.C. Kimlik Numaranızı Yazınız ve size gönderilecek şifre için e-posta yazınız. T.C. Kimlik numaranız yoksa bir yakınızın T.C. numarasıyla randevu alabilir ve randevu gününde görevli arkadaşımıza bu bilgiyi verebilirsiniz. (Bazı e-posta adreslerine şifre gönderilmesinde sorun yaşanmaktadır. Eğer şifre gelmediyese başka bir e-posta adresi kullanmanız rica olunur.)

2-Hangi işlem için randevu talep ediyorsanız o bölümü seçiniz. (Pasaport, Askerlik, Noter, Evlenme, Vatandaşlık vs.)

3-Ad ve Soyadı yazarken Türkçe karakterler kullanınız.(örnek: Ç,Ğ,Ş)
Adres hanesine şehrinizi veya tam adresinizi yazınız.
Sizinle birlikte kaç kişiye randevu alacağınızı seçiniz.
Kaydet ve Devam Et tuşuna basarak sonraki aşamaya geçiniz.

4-Sistem tarafından epostanıza gönderilen şifreyi giriniz ve Kaydet ve Devam Et
yazan yeri tıklayınız.

5-Belirtilen gün saatlerden size uygun birini seçtikten sonra, sağ altta yer alan Seç’e basınız. İleri bir tarih için randevu almak istiyorsanız, Takvimin yazılı olduğu yere tıklayarak başka bir tarih seçebilirsiniz.

6-Randevunuzu belirledikten sonra, “İşleminizi Onaylayın” sayfasında randevu bilgileriniz yer alacaktır. Bilgiler doğruysa “Onayla ve Randevumu Al” yazan yeri tıklayınız. Randevunuz onaylanınca ekranda tarih ve saat görülecektir.
(İşleminizi onayladıktan sonra bir yere not etmeniz tavsiye olunur. Daha sonra size herhangi bir bilgi E-Postası gelmeyecektir.)

Hollanda TC Rotterdam Başkonsololuğu Mavi Kart İşlemleri” da bir yorum

  1. Mehtap

    Iyi gunler,

    Bir akrabam mavi kart almak istiyor bunu nasil yapabiliriz. Randevu almamiz gerek ama tc kimlik numaralari yok. Kendileri Amersfoortta kaliyor ve konsolosluklari Deventere geciyor. Bilgi verirseniz sevinirim. Tesekkurler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir