Hollanda Deventer Türk Başkonsolosluğu Nüfus Randevu Alma

Tarafından   06/18/2017

Hollanda Deventer Türk Başkonsolosluğu Nüfus Randevu Alma ; Deventer baskonsoloslugu nüfus işlemleri için randevu alma internetten  TC kimlik numarası ile yapılıyor. Deventer Başkonsolosluğu yeni kimlik kartı dağıtımını bu yıl içersinde başlıyor.

Deventer Başkonsolosluğundan yeni kimlik kartı çıkartma  , eski nüfus cüzdanı değiştirme , kayıp kimlik kartı başvurusu işlemleri için şahsen ve randevu alarak yapılması gerekiyor.

Uluslararası alanda Türkiye’yi temsil rengi olan turkuazın ağırlıklı olarak kullanıldığı kimlik kartları, kadın-erkek ayrımı olmaksızın tek renk ve tek tasarımda olacak.

YENİ KİMLİK KONSOLOSLUK RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ.

Hollanda Deventer Konsolosluğu Nüfus Bölümünden  Yapılabilen İşlemler;

Nüfus Cüzdanı Yenileme/Değiştirme Başvurusu (Yıpranma veya kimlik bilgilerindeki değişiklik nedeniyle)
Nüfus Cüzdanı Yenileme Başvurusu (T.C. kimlik numarası olmadığı için)
Kaybından Dolayı Yeni Nüfus Cüzdanı Başvurusu
Nüfus Kayıt Örneği Başvurusu
Adres Beyanı Başvurusu

Adres beyanı işlemleri haricinde diğer işlemler için konsolosluktan randevu aldıktan sonra şahsen başvuru yapılması gerekmektedir. Adres beyanı işlemleri için posta yoluyla başvuru yapılabilir.

Yeni T.C. Kimlik İçin Gerekli Belgeler

Nüfus cüzdanı, pasaport vb kimlik beyan edilebilecek belgeler
Biyometrik fotoğraf
2017 yılı için Kimlik Bedeli

Yeni kimlikler için konsolosluğa müracaat ettikten sonra yaklaşık 15 yada 20 gün içinde aynı konsolosluğa kimlik kartlarınız gönderilecektir. Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın yeni kimlik kartları adreslerine gönderilirken, yurtdışında yaşayan kişilerin kimlik kartları konsolosluklarda teslim edilecektir.

Konsolosluk Çağrı Merkezi 7 gün 24 saat

+ 010 766 0007
Telefon:

+31 (0) 570 688 650
Faks:

+ 31 (0) 570 619 554
E-posta:

consulate.deventer@mfa.gov.tr
Başkonsolosluk Posta adresi:
Keizerstraat 8 7411 HG, DEVENTER

ÇİPLİ KİMLİK KARTININ ÖZELLİKLERİ

Dünyadaki benzerlerine göre yerli mühendislik ve yerli üretim katma değeri çok daha yüksek olan kimlik kartı elektronik, görsel ve kimyasal bir çok güvenlik unsuru barındırıyor.

Tamamen benzersiz ve yalnızca kimlik kartına özel tasarlanmış ve üretilmiş olan şifreli grafik tasarımlar, özel DNA’ya sahip mürekkepler, mikro ve nano yazılar gibi onlarca gizli ve açık güvenlik özelliğine sahip kimlik kartının bazı güvenlik özellikleri ise açıklanmıyor.

Tüm haberleşme altyapısı ve işletim sistemi TÜBİTAK tarafından geliştirilen şifre mekanizmalarıyla korunan kimlik kartının içerdiği bilgilere art niyetli yollarla ulaşmak imkansız.

Çipli kimlik kartları için ilçe nüfus müdürlüklerine şahsen başvuru yapılacak. Bunun için tüm ilçe nüfus müdürlükleri başvuru ihtiyaçlarına göre hazırlandı. Vatandaşlara bankolar yerine masalarda hizmet verilecek.

Sağlık ya da benzeri sebeplerle ilçe nüfus müdürlüğüne gidemeyen vatandaşların evlerinde başvurularının alınabilmesi için gerekli teknik hazırlıklar tamamlandı. Onaylanan kimlik kartları, vatandaşların beyan ettikleri adreslerde teslim edilecek. Kimlik kartıyla ilgili resmi web sitesi açılacağını ifade eden yetkililer, vatandaşlara, resmi olmayan web sitelerine, duyurulara, sosyal medyada yer alan haberlere itibar etmemeleri uyarısında bulundu.

ÇİPLİ KİMLİK KARTI İLE HANGİ İŞLEMLER YAPILABİLECEK?
Kimlik kartıyla güvenli kimlik doğrulaması yapılacak.
E-Devlet kapsamında sunulan hizmetlere internetin bulunduğu her yerden kimlik kartıyla erişilebilecek.
Seyahat belgesi ve elektronik imza olarak yararlanılabilecek.
Kamu hizmetlerinden yararlanan kişilerin hak sahipliği denetimi güvenli bir şekilde yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir