HANNOVER TÜRK BAŞKONSOLOSLUĞU KONSOLOSLUK RANDEVU ALMA-SORGULAMA

Tarafından   01/21/2017

Hannover Türk Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Alma ,Konsolosluk randevu sorgulama ve iptal etme işlemlerinin tümü konsolosluk.gov.tr adresi üzerinden yapılıyor.Türk vatandaşı olanlar T.C kimlik kartı , Alman vatandaşı olanlar ise mavi kartla ile istedikleri işlem türüne göre ayrı ayrı randevu almaları gerekmektedir..hannover-turk-konsoloslugu-konsolsoluk-randevu-alma

Hannover Başkonsolosluğunda pasaport, vatandaşlık, nüfus, askerlik, doğum bildirimi, evlilik bildirimi, noter ve diğer adli işlemler için başvuruda bulunacak vatandaşların e konsolosluk randevu sisteminden önce ülke seçimi yapmaları daha sonra Hannover konsolosluğu linkini secerek randevusu almaları gerekmektedir.

Konsoloslukların en yoğun olduğu askerlik, nüfus, noter ve vatandaşlık servislerinde işlemler artık sadece randevulu sistemle yapılacak. Köln Başkonsolosluğu yaptığı açıklamada, 1 Haziran’dan itibaren bu servislerde “tam zamanlı randevu sistemine” geçileceğini bildirdi. “Randevusuz gelen vatandaşların başvuruları kabul edilmeyecek” uyarısı yaptı. Evlenme, tebligat ve pasaport teslimat servisleri ise randevusuz hizmet vermeye devam edecek.

Hannover Başkonsolosluğu Adresi:An der Christuskirche 3, 30167 Hannover ALMANYA

Hannover Başkonsolosluğu Telefon:+49-511 76865 Konsolosluk işlemleri için ilgili birime aşağıdaki telefon numaralarından 14.30–17.00 saatleri arası ulaşabilirsiniz:
Nüfus: 0511-7686554/58/50Askerlik: 0511-7686531/49ePasaport: 0511-7686536/13/56e
Pasaport Teslim: 0511-
: 0511-7686517/19/20
Evlenme: 0511-7686510
Tereke: 0511-7686510
Noter: 0511-7686522/34
Tebligat: 0511-7686516/68
Hannover Başkonsolosluğu Faks:+49 511 – 1 77 00 – Servis Faks:+49 511- 768 65 91
Hannover Başkonsolosluğu E-posta:konsulat.hannover@mfa.gov.tr

Hannover Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri Pazartesi – Cuma (8:30 -12:00 )
Hannover Başkonsolosluğu Başvuru Kabul Saatleri :Vize Çarşamba ve Perşembe, 8:30-12:00 (Tel:0511-7686533, in den Werktagen erreichbar)hannover-baskonsoloslugu-e-konsolosluk-randevusu-nasil-alinir-kosolosluk-randevu- alma

Hannover Türk Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu alma işlemi nasıl yapılır ?

Vatandaşların konsolosluk işlemleri için nasıl randevu alacaklarıyla ilgili bilgiler de veren Köln Başkonsolosluğu; “e-Randevu almak için www.konsolosluk.gov.tr adresindeki konsolosluk işlemleri sitesine girildiğinde sağ tarafta yer alan Ülke (Almanya) ve Temsilcilik (ilgili Başkonsolosluk) seçilmeli, Randevu Al butonuna tıklanmalıdır.

e-Posta adresinin doğru yazılmış olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Girilmesi istenen bilgiler eksiksiz tamamlanıp verilen e-posta adresine sistemin gönderdiği şifre girildikten sonra devam butonuna tıklanarak bir sonraki ekrana geçilmelidir. Randevu tarihi ve saati seçildikten sonra onay ekranındaki onayla butonu ile randevu kesinleşmektedir.

Alınmış randevuların gerekirse aynı siteye girilerek iptal edilmesi mümkündür. İşlemde zorluk yaşayanların ise çağrı merkezine arayabilirler..Sistemden bilgisayar ya da dizüstü bilgisayar ile e-Randevu alımı sırasında zorluk yaşanması halinde Konsolosluk Çağrı Merkezine 7 gün 24 saat + 90 312 292 29 29 arayarak teknik yardım almak mümkündür.

NASIL RANDEVU ALINIR?

www.konsolosluk.gov.tr adresine gidilerek Temsilcilik seçiniz. (Ülke: Almanya, Temsilcilik: Hannover Başkonsolosluğu) daha sonra Randevu-al yazan bölümü tıklayınız.

1-T.C. Kimlik Numaranızı Yazınız ve size gönderilecek şifre için e-posta yazınız. T.C. Kimlik numaranız yoksa bir yakınızın T.C. numarasıyla randevu alabilir ve randevu gününde görevli arkadaşımıza bu bilgiyi verebilirsiniz. (Web.de
ve gmx e-posta adreslerine şifre gönderilmesinde sorun yaşanmaktadır. Başka bir e-posta adresi kullanmanız rica olunur.)

2-Hangi işlem için randevu talep ediyorsanız o bölümü seçiniz. (Pasaport, Askerlik, Noter, Evlenme, Vatandaşlık vs.)

3-Ad ve Soyadı yazarken Türkçe karakterler kullanınız.(örnek: Ç,Ğ,Ş) Adres hanesine şehrinizi veya tam adresinizi yazınız.Sizinle birlikte kaç kişiye randevu alacağınızı seçiniz.Kaydet ve Devam Et tuşuna basarak sonraki aşamaya geçiniz.

4-Sistem tarafından epostanıza gönderilen şifreyi giriniz ve Kaydet ve Devam Et yazan yeri tıklayınız.

5-Belirtilen gün saatlerden size uygun birini seçtikten sonra, sağ altta yer alan Seç’e basınız. İleri bir tarih için randevu almak istiyorsanız, Takvimin yazılı olduğu yere tıklayarak başka bir tarih seçebilirsiniz.

6-Randevunuzu belirledikten sonra, “İşleminizi Onaylayın” sayfasında randevu bilgileriniz yer alacaktır. Bilgiler doğruysa “Onayla ve Randevumu Al” yazan yeri tıklayınız.Randevunuz onaylanınca ekranda tarih ve saat görülecektir.(İşleminizi onayladıktan sonra bir yere not etmeniz tavsiye olunur. Daha sonra size herhangi bir bilgi E-Postası gelmeyecektir.)

NOTER İŞLEMİ YAPTIRACAKLAR AYRI AYRI RANDEVU ALMALI

Noter servisinde işlem yaptırmak için randevu alacaklara ;Noterlikte işlem yaptıracak olan herkesin (ortak vekâletname verilmesi halinde dahi) ayrı ayrı randevu alması gerekmektedir. Noterlikte işlem yaptıracak kişilerin sağlık sorunları varsa veya yaşı ilerlemişse işlem yapma yeteneğinin tespiti için akıl ve ruh sağlığının yerinde olduğunu gösteren ayrıntılı, güncel (işlemin yapılacağı gün veya en fazla bir gün önce alınmış) hekim raporu ibraz etmeleri gerekmektedir

HANNOVER TÜRK BAŞKONSOLOSLUĞU KONSOLOSLUK RANDEVU ALMA-SORGULAMA” da bir yorum

  1. Celal

    Bende Cifte Vatandaslik kimligim var Ordnungsamt benden ne zamandan beri türk Vatandasi olduguma dair belge istiypr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir