Hannover Başkonsolosluğunda Şehitler için Taziye Defteri

Tarafından   02/10/2017

Türkiye Cumhuriyeti Hannover Başkonsolosluğu tarafından 10 Aralık’taki terör saldırısında hayatını kaybedenler için taziye defteri açıldı.

Almanya’nın Hannover Başkonsolosluğu tarafından 10 Aralık’ta İstanbul’da yapılan terör saldırısında hayatını kaybeden polis ve vatandaşlar için taziye defteri açıldı.

Konsolosluk binası salonunda şehitler için açılan taziye defterine Hannover’in önde gelen simaları imza attı. Defteri ilk imzalayanlardan birisi de Aşağı Saksonya Eyaleti İçişleri Bakanı Boris Pistrorius oldu. Terör saldırısı haberini aldıklarında şok olduklarını, hayatını kaybeden insanlar için derin üzüntü duyduklarını anlatan Pistrorius, “Aşağı Saksonya hükumeti olarak İstanbul’da çok sayıda şehit ve yaralının olduğu hain terör saldırısını büyük bir üzüntü ve şok ile karşıladık. Türk halkının bu acısını tüm samimiyetimizle en derin duygularla paylaşıyoruz. Şehit yakınlarına baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar dileriz” yazdı.

Yarın saat 16.00’ya kadar açık kalacak olan taziye defteri herkese açık olacak. Taziye defterine şimdiye kadar içişleri bakanının yanı sıra milletvekilleri, belediye başkanları ile çok sayıda siyasiler imza atıp üzüntülerini deftere yazdılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir