Hannover Başkonsolosluğu Yeni TC Kimlik Kartı Başvuru İşlemleri

Tarafından   10/07/2017

Hannover Başkonsolosluğu yeni kimlik kartı başvuru işlemleri ,Almanya Hannover Türk Başkonsolosluğu TC kimlik kartı başvuruları ne zaman başlıyor? Hannover Başkonsolosluğ Nüfus Randevu sayfasından yeni kimlik kartı başvurusu için randevu almak zorunlu mu ?

Hannover Başkonsolosluğu yeni TC Kimlik Kartı başvurusu yapacak vatandaşlar ,yeni pasaport başvurusunda olduğu gibi www.konsolosluk.gov.tr/ adresinden yahut + 90 312 292 29 29 numaralı Konsolosluk çağrı merkezinden randevu almaları gerekiyor.

Hannover Başkonsolosluğu yeni kimlik kartı başvurusu için randevu alma linki !!

Hannover Başkonsolosluğu yeni kimlik kartı başvuruları şahsen yapılmakta olup , 15 yaşından küçük çoçuklar için başvurular anne baba  tarafından yapılır. Yeni kimlik başvurusu yapmak için randevular her kimlik kartı için ayrı ayrı alınması gerekmektedir. Kimlik kartı başvuruları şahsen yapılmakta olup kimlik başvurusunda bulunan tüm şahısların başvuru esnasında konsoloslukta bulunması gerekmektedir.

Yeni kimlik kartı başvuru işlemleri konsoloslukta 10-15 dakika içersinde tamamlanıp kimlik basım merkezine bir kaç saniye içersinde bildirilir.

Yeni kimlik başvurusnda bulunacak vatandaşlar yanlarında ;

  • pasaport ya da mevcut nüfus cüzdanı
  • 1 Adet vesikalık fotoğraf (pasaportlarda kullanılanfotoğraflar gibi)
  • kimlik kartı harcı , posta ve kart ücreti (nakit ödenmesi gerekiyor konsolosluklarda kredi ya da bankamatik kartları geçerli değildir.)

Hannover Başkonsolosluğu’nda Yeni kimlik kartı kaç günde teslim edilir?

Yeni kimlik kartlarının basımı pasaportlarda olduüu gibi Ankara Gölcük’de yapılmaktadır.Başvuru işlemleri için bilgilerin alınmasından ve basım merkezine gönderildikten sonraki  10-15 gün içersinde başvuru yapılan konsolosluğa posta ile gönderilir.

Hannover Başkonsolosluğu’nda başvuru esnasında hangi işlemler yapılıyor?

Yeni kimlik başvuruusnda bulunacak vatandaşlar  nüfus işlemleri için almış oldukları konsolosluk randevularından yarım saat önce ilgili konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Sırası gelen vatandaşlardan gerekli belgeler ve harç ücreti alındıktan sonra 15 yaş üzerindeki şahısların parmak izi alınarak başvuru formu imzalatılır .Bunun haricinde kendilerine çipli işlemlerde kullanılmak üzere pin şifrelerinin olduğu zarf verilir. (bu zarf özenle saklanmalı şifre kimseyle paylaşılmamalıdır.) Böylelikle işlem tamamlanmış olur.

Kimlik kartlarına 15 yaş itibaren fotoğraf yerleştirmek zorunludur.15 yaş altı çoçuklar için kimlik kartına fotoğraf yerleştirlmesi zorunlu olmayıp anne babanın isteği doğrultusunda fotoğraf eklenebilir.

HANNOVER BAŞKONSOLOSLUĞU İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: AN DER CHRISTUSKIRCHE 3, 30167 HANNOVER DEUTSCHLAND
Telefon: 00 49- 511- 76 86 50
Faks: 00 49 511- 17 700
konsulat.hannover@mfa.gov.tr
http://hannover.bk.mfa.gov.tr
Görev Bölgesi: Aşağı Saksonya (Niedersachsen), Saksonya-Anhalt ve Bremen Eyaletleri
Bağlı Birimler

Herhangi bir başkonsolosluğa yapılan doğum bildirimlerinde kimlik kartı başvurusu alınır ve çocuk adına doğum nedeniyle kimlik kartı düzenlenir. Yurt içinde 30 gün, yurt dışında 60 gün içinde bildirilen doğum olaylarında veya 2828 sayılı Kanunun yetkili kıldığı kuruluş yetkililerince yapılan doğum bildirimleri sonucu düzenlenen kimlik kartlarından değerli kâğıt bedeli alınmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir