Hamburg Başkonsolosluğu Yeni Kimlik Kartı İşlemleri için Randevu Alma

Tarafından   10/07/2017

Hamburg Başkonsolosluğu Yeni Kimlik Kartı İşlemleri için Randevu Alma ..Almanya Hamburg Türk Başkonsolosluğu yeni kimlik kartı işlemleri için başvurular internetten ya da Çağrı merkezinden alınacak randevu ile şahsen yapılacak.

Almanya Hamburg Başkonsolosluğu nüfus randevu alma linkinden yeni kimlik kartı başvuru işlemleri için TC kimlik numarası ile başvuru için randevu alınır..Hamburg Başkonsolosluğundan yeni kimlik kartı çıkartmak için randevu almak zorunlu mu? Hamburg Başkonsolosluğu yeni kimlik kartı başvuru işlemleri pasaport başvurusu esnasında yapıldığı gibi , değiştirilecek her nüfus cüzdanı için ayrı ayrı randevu alınacak .Türkiye’de nüfus müdürlükleri tarafından değiştirilen yeni kimlik kartları yurtdışında da konsololsuk ve büyükelciliklerden 2020 yılı Aralık ayı sonuna kadar nüfus cüzdanları ile değiştirilecek.

Hamburg Başkonsolosluğu Yeni kimlik Kartı Randevu linki iiçin Tıklayınız

Hamburg Başkonsolosluğu pasaport başvuru işleminde olduğu gibi ,yeni çipli kimlik kartları için başvurular https://www.konsolosluk.gov.tr/ adresinden randevu almak zorunlu olacak. Bu sayfaya girdiğinizde nüfus işlemleri bölümünü tıkladığınızda Nüfus cüzdanı işlemleri için randevu alarak başvurular gekleştiriliyor. Yeni kimliklerin basım işlemleri e-pasaportlarda olduğu gibi Ankara Gölbaşı’nda yapılmaktadır..

Hamburg Başkonsolosluğu yeni kimlik kartı başvurusu esnasında başvuru sahibinden yeni kimlik kartı ve posta ücreti ile ilgili harçlar tahsil edilecektir.

Yurtdışında ikamet eden Türk vatandaşları ,yeni kimlik kartlarını kendilerine en yakın Türk konsolosluğuna başvuruda bulunduktan 15- 20 gün sonra başvuru yaptıkları konsololsuktan teslim alıyor.

Yeni kimlik kartı başvurusu esnasında istenilen belgeler neler?

Halen kullanmakta olduğunuz Nüfus Cüzdanı ya da pasaportunuz
1 Adet fotoğraf
Yeni kimlik kartı ücreti , harç ve posta gönderi ücreti

Başvurular nasıl yapılır?

15 yaşından büyük çoçuklar ve yetişkinlerden başvuru esnasında parmak izi alınır.Bunun yanında yeni kimlik kartlarına pasaportlarda olduğu gibi fotoğraf yapıştırmak zorunludur. 15 yaş altı çocuklar ve bebekler için yeni kimlik kartına fotoğraf eklenmesi zorunlu olmayıp anne ve babanın isteği doğrultusunda düzenlenir.

Başvuru esnasında kimlik kartı başvuru formu ilgili memur tarafından doldurulur başvuru sahibi tarafından bilgilerin doğrulu kontrol edildikten sonra imzalanır.Bunun dışında 15 yaş üstü çoçuklar ve yetişkinlere kapalı zarf içersinde kimlik kartlarının şifresiteslim edilir..

Basım işlemi tamamlanan çipli kimlik kartı 10-15 günlük süre içinde başvurusu alınan Başkonsolosluğa gönderilir.Tabi teslim süresi yoğunluk ve posta dağıtım hizmetlerinin hızına göre değişiklik gösterebilir.Başvuru sahibi yeni kimlik kartını buradan teslim alır.Başvuru esnasında kimlik kartınızın bir yakınınız tarafından alınabilir formunu imzaladıysanız kimliğiniz bir yakınız tarafından teslim alınabiliyor.

Konsolosluk Çağrı Merkezi 7 gün 24 saat

+ 90 312 292 29 29

Almanya’dan
+49 30 30 807090
Avusturya’dan
+43720 115890
HAMBURG BAŞKONSOLOSLUĞU İLETİŞİM
Adres: TESDORPFSTR.18, 20148 HAMBURG
Telefon: 00 49-40 44 80 33-0
Faks: 00 49-40 44 52 58
konsulat.hamburg@mfa.gov.tr
http://hamburg.bk.mfa.gov.tr
Görev Bölgesi: Hamburg ve Schleswig Holstein Eyaletleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir