Frankfurt Başkonsolosluğu Nüfus Randevu Alma -Yeni Kimlik Çıkartma

Tarafından   06/14/2017

Frankfurt Başkonsolosluğu Nüfus Randevu Alma -Yeni Kimlik kartı Çıkartma başvurusu internetten randevu alınarak yapılır.Almanya Frankfurt Türk Konsolosluğu nüfus randevu alma yeni kimlik kartı çıkartma işlemleri için TC kimlik numarası ya da pasaport bilgileriyle merkezi randevu sisteminden randevu alınarak yapılır…Basım işlemi tamamlanan kimlik kartı başvuru yapılan konsolosluktan başvuru sahibi tarafından teslim alınır.

Yeni kimlik kartları için başvurular Türkiye’de nüfus müdürlüklerine yurtdışında ise büyükelçilik veya konsolosluklara yapılıyor.Konsolosluklardan yeni kimlik kartı almak için başvurular 15 yaş ve üzeri olan şahıslar için şahsen yapılır.Yeni kimlik kartı başvurusu yapmak için öncelikle konsololsuk randevu sayfasından nüfus işlemleri randevusu alınması gerekiyor.

E-KONSOLOSLUK RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Konsolosluk Randevu Sisteminden ; Nüfus işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Nüfus Cüzdanı Yenileme/Değiştirme Başvurusu (Yıpranma veya kimlik bilgilerindeki değişiklik nedeniyle) Randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.

Nüfus Cüzdanı Yenileme Başvurusu (T.C. kimlik numarası olmadığı için)Randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.

Kaybından Dolayı Yeni Nüfus Cüzdanı Başvusu Randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.

Nüfus Kayıt Örneği Başvurusu Randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.

Adres Beyanı Başvurusu Posta ile başvurabilirsiniz.

Kimlik kartı başvurusunda hangi belgeler isteniyor?

İlk defa kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile yapılır.

Kimlik kartı başvurusunu kim yapabilir?

On beş yaşını tamamlamış olanların şahsen başvurması gerekmektedir.

Yeni kimlik alacaklar dikkat Nasıl alınır Gerekli belgeler ne Şifre zarfı ne işe yarıyor

Hangi biometrik veriler alınır?

Kimlik kartında on beş yaşını tamamlamış kişilerin parmak izi, parmak damar izi ve el ayası damar izi biyometrik verileri alınır.

Kimlik kartında kullanılacak olan fotoğrafın özellikleri nasıl olmalı?

Kimlik kartında kullanılacak fotoğrafın kişinin son halini göstermesi bakımından son altı ay içerisinde çekilmiş ve ICAO standartlarına uygun biyometrik fotoğraf olması gereklidir.

Kimlik kartında renkli fotokopi fotoğraf kullanılabilir mi?

Fotokopi veya bilgisayarda çoğaltılan fotoğraflar kullanılamaz.

Kimlik kartında fotoğraf bulundurma yaşı kaç?

On beş yaşını tamamlamamış çocukların kimlik kartlarında fotoğraf yer almaz. Ancak başvuran tarafından talep edilmesi halinde her yaş grubundaki çocukların kimlik kartı fotoğraflı olarak düzenlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir