E-Konsololsuk Randevu Alma Vatandaşlık İşlemleri

Tarafından   06/14/2017

E-Konsololsuk Randevu Alma Vatandaşlık İşlemleri adlı aydınlatıcı yazımızda yurtdışında hizmet veren TürkKonsololsuk ve Büyükelciliklerinde yapılan Vatandaşlık ile işlemler hakkında bilgi verilmektedir. E- Konsolosluk randevu alma sisteminden vatandaşlık işlemleri için nasıl randevu alınır? Hangi vatandaşlık işlemleri için randevu alınır gerekli belgeler nelerdir?

Yurtdışında hizmet veren temsilciliklerimizde işlem yaptıracak vatandaşlar kendilerine en yakın konsolosluğa gitmeden önce www.konsolosluk.gov.tr adresinden yapacakları işlemin türüne göre randevu almaları gerekiyor.Bunun yanında sistemden yapacakları işlemler hakkında açıklayıcı bilgilerin yanısıra , işlem için ödenmesi gereken vergi ve harç ücretleri ile işlem için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgiye ulaşabiliyor.

Konsoloslukrarın vatandaşlık birimlerinden yapılabilecek işlemler ise şöyle;

Türk Vatandaşlığını Kazanma Başvurusu
Ana veya Babaya Bağlı Vatandaşlığı Kazanma Başvurusu (18 Yaşını Tamamladıktan Sonra Doğuma İlişkin Yurtdışından Yapılan Bildirimler) Bu işlem için internetten randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.

Yeniden Türk Vatandaşlığını Kazanma Başvurusu Bu işlem için randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.

Evlilik Yoluyla Türk Vatandaşlığını Kazanma Başvurusu Konsolosluk randevu alma sayfasından randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.

İstisnai Vatandaşlık Başvurusu internetten randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.

KKTC Vatandaşlarının Türk Vatandaşlığını Kazanma Başvurusu Online randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.

İkamet Yoluyla Türk Vatandaşlığını Kazanma Başvurusu randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.

Çok Vatandaşlık Tescili Başvurusu randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.

İzinle Türk Vatandaşlığından Çıkış Başvurusu Türk vatandaşlığından ilk çıkış başvurusu Randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.

Vatandaşlıktan çıkma izin ve/veya çıkma belgesinin teslimi başvurusu randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.

Mavi Kart Başvurusu
Mavi Kart Yenileme/Değiştirme Başvurusu
Vatandaşlıktan Çıktıktan Sonra Medeni Durumunda veya Kimlik Bilgilerinde Değişiklik Olmayanlar İçin Randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.
Vatandaşlıktan Çıktıktan Sonra Medeni Durumunda veya Kimlik Bilgilerinde Değişiklik Olanlar İçin Randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.
Kaybından Dolayı Mavi Kart Başvurusu Randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.
Mavi Kartlılar Nüfus Kayıt Örneği Başvurusu Randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.

E-Konsololsuk Randevu Alma Vatandaşlık İşlemleri” da bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir