Düsseldorf Türk Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Alma,Sorgulama

Tarafından   02/26/2017

Düsseldorf Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Alma sisteminden randevular TC kimlik kartı , pasaport ya da mavi kart ile alınmaktadır. İnternet bağlantısı olan her yerden;  Düsseldorf Başkonsoloslugu Konsolosluk Randevu Sorgulama , Düsseldorf Başkonsolosluğu E Pasaport Randevu Alma , Düsseldorf Başkonsolosluğu Askerlik Randevu Alma , Düsseldorf Başkonsolosluğu Noter İşlemleri , Düsseldorf Başkonsolosluğu Nüfus İşlemleri, Düsseldorf Başkonsolosluğu Evlilik işlemleri, Düsseldorf Başkonsolosluğu Doğum Bildirimi İşlemleri e-konsolosluk.gov.tr adresinden alınacak randevu ile gerçekleştirilebilir.

Düsseldorf Başkonsolosluğu’ndan ;Doğum, Nüfus, Evlilik, Pasaport, Askerlik, Noter ,Vatandaşlık, Ölüm, Adli Konular ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilirisiniz.

Düsseldorf Başkonsolosluğu yeni konsolosluk binasını hizmete girdi

Oldukça modern olarak tasarlanan yeni konsolosluk binası, altı bin metrekare üzerine kurulu ve üç bin metrekare kullanım alanına sahip. Doksan ve yüz kişilik iki ayrı bekleme salonu bulunan binanın mobilyaları ise, Türkiye’den getirtildi. Binanın giriş katında bulunan Anadolu Salonu büyük toplantılar, birinci katında yer alan İstanbul Salonu nikah merasimi ve basın toplantıları için ayrılırken, aynı katta bulunan İzmir Salonu’nun da sıra bekleyen vatandaşlar için hizmet vermesi planlanıyor. Sekreterlik katı olan dördüncü katta bulunan Ankara Salonu da, diplomasi ve eğitim amaçlı toplantılara mekan olacak. Konsolosluk binasında, işlemleri uzun süren ve namaz kılmak isteyenler için de bir mescit bulunuyor.

YÜZ ARAÇLIK ÜCRETSİZ OTOPARK

Yeni konsolosluk binasının vatandaşlara çok sayıda avantaj kazandırdığını belirten başkonsolos Alattin Temür: “En önemli avantajlardan birisi, yüz araçlık ücretsiz otopark. Konsolosluğumuza işlem için gelecek vatandaşlarımız, her hangi bir zorluk çekmeden ve ücret ödemeden arabasını park edebilecek. İkinci diğer önemli bir hizmetse, Düsseldorf Belediyesi ile yaptığımız çalışmanın sonucunda konsolosluk binamızın güzergahına özel olarak kurulan otobüs hattı. Araç kullanmadan konsolosluğumuza gelmek isteyen vatandaşlarımız, her 10 dakika da bir gelen 833 E nolu otobüslerle binaya intikal edebilecekler” dedi.

ADRES BİLGİLERİ
Willstatter str.9 40549 Düsseldorf
TELEFON BİLGİLERİ TEL: 0049211 454780
FAKS: 0049211 4547822
WEB ve E-POSTA ADRESİ www.dusseldorf.bk.mfa.gov.tr
konsulat.duesseldorf@mfa.gov.tr

Düsseldorf Başkonsolosluğu; Açılış Saatleri,Çalişma Saatleri,Telefon e Posta ve Adres Bilgileri ,konsolosluğun kapalı olduğu tatil günleri aşağıda verilmiştir.

Düsseldorf Başkonsolosluğumuzda pasaport,vatandaşlık,nüfus,askerlik,doğum bildirimi,evlilik bildirimi,noter ve diğer adli işlemler için başvuruda bulunacak vatandaşlarımız e konsolosluk randevu sisteminden konsolosluk randevusu almaları gerekmektedir.

Düsseldorf Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma (08.30 -12.30 )

Düsseldorf Başkonsolosluğu Başvuru Kabul Saatleri :
08.30-12.30 (Pazartesi-Cuma) Telefonla bilgi almak için 14:30-16:30 saatleri arasında arayabilirsiniz

Almanya’da T.C Düsseldorf Başkonsolosluğu’nun yeni hizmet binası tanıtıldı. Düsseldorf’un Willstatterstr caddesi, 9 numarada hizmet veren ve 2012 yılında satın alınan dört katlı konsolosluk binası, uzun süren tadilat ve dekorasyon çalışmalarının ardından 20 Nisan 2015’de hizmete girmiş, resmi açılışı ise Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından 3 Mayıs’ta yapılmıştı.
“VATANDAŞ HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIKTIR”
Eski konsolosluk binasında 800 metrekare kullanım alanında hizmet verildiğini belirten Alattin Temür: “Vatandaşlarımız, bu yeni binada kendileri için planlanan geniş ve rahat kullanım alanlarını ferah içinde hissedecektir. Vatandaşlarımız, her şeyin en iyisine layıktır. Almanya’da yasayan diğer ülke vatandaşların sahip olduğu iyi koşullardan daha iyi hizmeti, bizim konsolosluğumuzda vermeyi amaçlıyoruz. Binamızda, yaşlı, engelli ve çocuklu anneler için fiziki altyapı mevcuttur. Evlenmek isteyen ve evraklarını tamamlayan çiftlerimize de, nikah töreni için hemen randevu alabilecekler. Vatandaş huzurlu olursa, bizlerde ancak huzurlu oluruz” şeklinde konuştu.
Yeni konsolosluk binası, Düsseldorf’un yanı sıra Mönchengladbach, Duisburg, Krefeld, Oberhausen, Mettmann gibi kentlerde yaşayan 280 bin Türk vatandaşına hizmet verecek.

Düsseldorf Türk Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Alma,Sorgulama” da bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir