Dışişleri Bakanlığı Aday Konsolosluk ve İhtisas Memur Alımı 2017

Tarafından   02/11/2017

2017 yılı Dışişleri Bakanlığı memur alımı kapsamında; Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Alım Başvuruları Başladı.Peki başvurular ne zaman bitiyor? Kimler başvurabilir.Dışişleri Bakanlığı Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu sınav başvuruları devam ediyor. Başvurular 20 Şubat 2017 tarihinde sona erecek. Adaylar Bakanlık resmi internet sitesi üzerinden başvurularını yapacak.

Dışişleri Bakanlığı’nda kariyer yapmak isteyen adaylar için sınav başvuruları devam ediyor. Giriş sınavı başvuruları 30 Ocak 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 20 Şubat 2017 Pazartesi günü saat 18:00’de sona erecektir. Başvurular, Bakanlığın sinav.mfa.gov.tr adresli internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Konsolosluk ve İhtisas Memurları, Dışişleri Bakanlığının 6004 sayılı Teşkilat Kanunu uyarınca, dış ilişkilerin yürütülmesi kapsamında görev, yetki ve sorumluluk üstlenen ve yurtdışında temsil görevi icra eden diplomatik kariyer memurlarıdır. Konsolosluk ve İhtisas Memurları hakkında ayrıntılı bilgiye Bakanlığımızın mfa.gov.tr adresli internet sayfasından erişmek mümkündür.

Bu ilana göre açılacak giriş sınavları ile Bakanlığa alınacak Konsolosluk ve İhtisas Memurlarının, genel görev tanımları çerçevesinde, merkez ve yurtdışı teşkilatında konsolosluk, kamu diplomasisi, ekonomik ve kültürel işler, protokol, kançılarya idaresi ve ulusal mevzuatla bağlantılı hukuki, idari ve mali işler alanlarında görev yapmaları öngörülmektedir.

Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu unvanıyla atama yapılabilecek azami kadro sayısı 60’tır. Giriş sınavlarını kazananların atamaları, varsa müktesep maaş dereceleri de göz önünde bulundurularak, genel idare hizmetleri sınıfından 7 ilâ 9 uncu derece kadrolara yapılabilecektir.

Giriş sınavı yazılı ve sözlü aşamalarından oluşmaktadır. Sınavın yazılı aşaması 4-5 Mart 2017 tarihlerinde Ankara’da yapılacaktır. Giriş sınavına ilişkin olarak bu ilanda yer verilmemiş düzenlemeler, Dışişleri Bakanlığı Sınav Yönetmeliğinde yer almaktadır. Sınava katılmaya hak kazandığı halde katılmayanlar, aynı unvan kadroları için yapılacak müteakip sınava kabul edilmezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir