DEVENTER TÜRK KONSOLOSLUĞU RANDEVU ALAMA SORGULAMA

Tarafından   02/13/2017

Deventer Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Alma işlemi merkezi randevu sisteminden yapılıyor. Deventer Başkonsolosluğu Randevu Sorgulama ve İptal Etme İşlemleride internetten yapılıyor.. Deventer Türk Konsolosluğu Keizerstraat 8 7411 HG, DEVENTER adresindeki binasında hizmet vermekte olup , vatandaşlar Deventer Başkonsolosluğu’ndan randevu alarak , nüfus , pasaport , vatandaşlık , doğum,evlilik ,askerlik ,adli konular ve noterlik işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Konsolosluk Çağrı Merkezi 7 gün 24 saat hizmet vermekte olup Çağrı merkezi nımarası + 90 312 292 29 29 dır.Hollanda’dan aranacak numara  ise +311 076 60007 dır. Ücretlendirmeler Hollanda içi telefonla arama tarifesidir.

T.C. Deventer Başkonsolosluğu’ndan, konsolosluk işlemlerinin en yoğun olduğu pasaport ,askerlik, nüfus, noter ve vatandaşlık servislerinde işlemler artık sadece randevulu sistemle yapılacak. Konsolosluklardan yapılan açıklamada, 1 Haziran’dan itibaren bu servislerde “tam zamanlı randevu sistemine” geçildiği yönünde oldu

Artık konsolosluklardan; pasaport ,askerlik, nüfus, noter ve vatandaşlık işlemleri için randevusuz gelen vatandaşların başvuruları kabul edilmeyecek . Evlenme, tebligat ve pasaport teslimat servisleri ise randevusuz hizmet vermeye devam edecek.

Deventer Türk Konsolosluğu ‘nda askerlik, nüfus, noter ve vatandaşlık işlemlerinde tam zamanlı randevulu dönemi geçen ay başladı.Başkonsolosluktan yapılan yazılı açıklama ile 1 Haziran 2016’dan itibaren bu servislerde tamamen randevu sistemine geçileceğini duyurdu. Bu alanlarda işlem yaptırmak için randevusuz gelen vatandaşların başvuruları kabul edilmeyecek.

Konuyla ilgili açıklama şöyle; “Vatandaşlarımızın başkonsolosluğumuz hizmetlerinden daha rahat faydalanmaları ayrıca iş yerlerinden ya da okullarından izin almaları gereken vatandaşlarımızın da işlemlerini zamanlıca gerçekleştirebilmeleri amacıyla 1 Haziran 2016 tarihinden itibaren askerlik, nüfus, noter ve vatandaşlık servislerimizde tam zamanlı randevu sistemine geçilecektir” duyurusunda bulundu.

Bu servislerde işlem yaptırmak isteyenlerin konsolosluğa gelmeden önce mutlaka randevu almaları gerektiğinin altını çizen Köln Başkonsolosluğu, “Randevusuz gelenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir” açıklamasına yer verdi.

Deventer Başkonsolosluğu İletişim Adres/ Telefon /E-Posta Bilgileri

Posta adresi:Keizerstraat 8 7411 HG, DEVENTER
Telefon:0570 688 650
Acil durumlarda :(Mesai saatleri dışında ve tatil günlerinde) 06 13 59 38 75 (Adli vaka, Ölüm, Polise intikal durumlarda aranması önemle rica olunur)
Faks:0570 619 554
E-posta:consulate.deventer@mfa.gov.tr

e-KONSOLOSLUK RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Vatandaşların konsolosluk işlemleri için nasıl randevu alacaklarıyla ilgili bilgiler de veren Amsterdam Başkonsolosluğu; “e-Randevu almak için konsolosluk.gov.tr adresindeki konsolosluk işlemleri sitesine girildiğinde sağ tarafta yer alan Ülke (Hollanda) ve Temsilcilik (Amsterdam Başkonsolosluğu) seçilmeli, Randevu Al butonuna tıklanmalıdır. e-Posta adresinin doğru yazılmış olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Girilmesi istenen bilgiler eksiksiz tamamlanıp verilen e-posta adresine sistemin gönderdiği şifre girildikten sonra devam butonuna tıklanarak bir sonraki ekrana geçilmelidir. Randevu tarihi ve saati seçildikten sonra onay ekranındaki onayla butonu ile randevu kesinleşmektedir. Alınmış olduğunuz randevular gerekirse aynı siteye girilerek iptal edilebilir.

E KONSOLOSLUK RANDEVUSU ALMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Deventer Başkonsolosluğu’ndan Hangi İşlemler Yapılır?

DOĞUM Doğum işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

NÜFUS Nüfus işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

EVLİLİK Evlilik işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

PASAPORT Pasaport işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

ASKERLİK Askerlik işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

NOTERLİK Noter işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

T.C.VATANDAŞLIK Vatandaşlık işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

ÖLÜM Ölüm Tescili ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

ADLİ KONULAR Adli sicil belgesi, tebligat işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

DİĞER e-Devlet Şifresi işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

NOTER İŞLEMİ YAPTIRACAKLAR AYRI AYRI RANDEVU ALMALI

Noter servisinde işlem yaptıracak olan herkesin (ortak vekâletname verilmesi halinde dahi) ayrı ayrı randevu alması gerekmektedir. Noterlikte işlem yaptıracak kişilerin sağlık sorunları varsa veya yaşı ilerlemişse işlem yapma yeteneğinin tespiti için akıl ve ruh sağlığının yerinde olduğunu gösteren ayrıntılı, güncel (işlemin yapılacağı gün veya en fazla bir gün önce alınmış) hekim raporu ibraz etmeleri gerekmektedir.

DEVENTER TÜRK KONSOLOSLUĞU RANDEVU ALAMA SORGULAMA” da bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir