Bulgaristan Türk Konsolosluğu Randevu

Tarafından   06/22/2017

Bulgaristan Türk Konsolosluğu Randevu Sorgulama Bulgaristan Konsolosluk Randevu. Bulgaristan’da bulunan Türk vatandaşları ve Bulgaristan vatandaşlığına tabi kişler vize işlemleri için randevu alabilir. Bulgaristan’da hizmet veren Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın Sofya Büyükelçiliği Randevu Alma işlemini, Burgaz Başkonsolosluğu Randevu Alma İşlemini, Filibe Başkonsolosluğu Randevu Alma işlemini, internetten online veya telefon ile arayarak randevu alma işlemizi gerçekleştirebilirisniz.

KONSOLOSLUK Randevu Alma telefonu 90 312 292 29 29

Konsolosluğun artık Askerlik, Nüfus, Noter ve Vatandaşlık servislerinde tam zamanlı randevu sistemi uygulanacak. Bu servislerde işlem yaptırmak isteyenler konsolosluğa gitmeden önce mutlaka randevu alacak.

RANDEVUSUZ GİDENLERİN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEK

Evlenme, Tebligat ve Pasaport Teslimat servislerinde randevusuz hizmet verilmeye devam edilecek. Randevu ise www.konsolosluk.gov.tr adresinden alınabilecek.

NASIL RANDEVU ALACAĞIM ?

e-Randevu almak için www.konsolosluk.gov.tr adresindeki Konsolosluk İşlemleri sitesine girildiğinde sağ tarafta yer alan Ülke (Bulgaristan) ve Temsilcilik (Filibe Başkonsolosluğu) seçilmeli, Randevu Al butonuna tıklanmalıdır. e-Posta adresinin doğru yazılmış olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Girilmesi istenen bilgiler eksiksiz tamamlandıktan, verilen e-posta adresine sistemin gönderdiği şifre girildikten sonra Devam butonuna tıklanarak bir sonraki ekrana geçilmelidir. Randevu tarihi ve saati seçildikten sonra onay ekranındaki Onayla butonu ile randevu kesinleşmektedir. Alınmış randevuların gerekirse aynı siteye girilerek iptal edilmesi mümkündür.

Konsolosluk Nüfus işlemleri, Askerlik işlemleri, Noter işlemleri, Vatandaşlık işlemleri, Ölüm Tescili Adli sicil belgesi, e-Devlet Şifresi işlemlerini yapmak isteyen Türk Vatandaşları.

Türk Vatandaşları İçin Konsolosluk Randevu Alma TC kimlik numarası ve kimlik bilgileri GİRİŞİ ile yapılır. Gitmeyeceğiniz randevuyu iptal etmeyi unutmayınız. Temsilciliklerde Yeni TC Kimlik Değişim işlemleri içinde randevu alınız.

Yabancı Vatandaşlar İçin Vize Ön Başvuru Randevu/Предварително кандидатстване за виза за чуждестранни граждани Получавате Събитие

Bulgaristan’da Bulunan Türkiye Cumhuriyeti Dış temsilcilikleri İletişim Bilgileri

Bulgaristan’da Bulunan Türkiye Cumhuriyeti Dış temsilcilikleri İletişim Bilgileri

SOFYA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: BOULEVARD VASSIL LEVSKI NO:80 1000 SOFIA REPUBLIC OF BULGARIA
Telefon: 00 359 2 935 55 00
Faks: 00 359 2 981 93 58
embassy.sofia@mfa.gov.tr
http://sofya.be.mfa.gov.tr
Görev Bölgesi: Sofya, Montana, Vidin, Vratsa, Pernik, Köstendil, Blagoevgrad

BURGAZ BAŞKONSOLOSLUĞU
Adres: BOULEVARD DEMOKRATSIA NO:38 8000 BOURGAS
Telefon: 00359 56 879940
Faks: 00359 56 821700
consulate.burgas@mfa.gov.tr
http://burgaz.bk.mfa.gov.tr
Görev Bölgesi: Bourgas (Burgaz), Sliven, Varna, Dobriç, Razgrad, Şumen (Şumnu), Rousse (Rusçuk), Tırgovişte (Eski Cuma), Silistra (Silistre), ve Yambol (Yanbolu)

FİLİBE BAŞKONSOLOSLUĞU
Adres: RUE FILIP MAKEDONSKI NO:10 4000 PLOVDIV REPUBLIQUE DE BULGARIE
Telefon: +359 32 275 160-161-162-163
Faks: +359 32 62 48 39
consulate.plovdiv@mfa.gov.tr
http://filibe.bk.mfa.gov.tr
Görev Bölgesi: Plovdiv (Filibe), Haskovo (Hasköy), Loveç (Lofça), Gabrovo, Kırcali, Pazarcık, Smolyan (Paşmaklı), Stara Zagora (Eski Zağra), Veliko Tırnovo, Pleven (Plevne).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir